APIE KLUBĄ?

Mes esame įvairaus amžiaus, visuomeninės padėties bei kasdieniame gyvenime labai skirtingi žmonės, tačiau mus visus vienija Enduro idėja. Enduro klubas buvo įkurtas iš didelio entuziazmo, o dabar, mūsų visų dėka, jis auga ir tobulėja.

KONTAKTAI
 • VšĮ "Enduro klubas"
 • Adresas: Vilkpėdės g. 22, Vilnius
 • Įmonės kodas: 300885732
 • Bankas: SEB, a/s: LT08 7044 0600 0604 0047
 • El. paštas: info@enduroclub.lt

APL 2016: Liepos 2-8 d.

Purvas. Ištvermė. Draugai. 2000 km važiuojant palei pat Lietuvos Respublikos sieną.

Registracija

Nuo gegužės 16 d. iki birželio 15 d.

Susitikimo vieta

Liepos 2 d. 8 val. ryte renkamės Vilniuje, Perkūnkiemio g. 4

Startas:

2016 m. liepos 2 d. Medininkai

Finišas:

2016 m. liepos 8 d. Medininkai

Tavo motociklą mėtys smėlyje, Tu mirksi vandenyje ir klimpsi purve, stumsiesi į priekį provėžų išakėtais pasienio keliais, kvėpuosi dulkėmis žvyrkeliuose, mėginsi atgauti kvapą ūksmingose giriose... Kad tik pravažiuotumei kuo arčiau valstybinės sienos. Ir žinai ką? Taip, žinai. Tu vistiek šypsosiesi!

„Nuo čia prasideda juoda linija pavaizduotas keliukas palei pat Lietuvos sieną. Pagal žemėlapį vėl viskas labai paprasta: važiuoji kol įsiremi į trišalę sankryžą ir suki į kairę. Tačiau, realybėje mes pataikome tiesiai į kažkokį pasienio postą, kur pasukus į vieną pusę – Lenkijos siena, o pasukus į kitą pusę – Rusijos siena. Pradedame studijuoti žemėlapius. Tuo metu iš poste esančio namelio iššoka užsimiegojęs pasienietis ir, pats nelabai suvokdamas, kas čia vyksta, puola aiškintis, kaip mes čia atsiradome“ (a.a. Linas Ramanauskas, APL sumanytojas, Pirmasis APL, 2004).

APL 2016 Organizatoriai:
Aldona Pieva, +370 655 40 266, apl@enduroclub.lt
Andrius Šulskis, +370 612 36 904, apl@enduroclub.lt

APL logotipas

Apie APL kelionę:

Jau antrąjį dešimtmetį Lietuvos Enduro klubo nariai ir bičiuliai motociklais keliauja aplink Lietuvą kuo arčiau valstybinės sienos. Ne atsitiktinai APL vyksta Liepos 6-ąją – Lietuvos valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną. Taip paminime lietuvių bendrystę, vienybę, lojalumą savo šaliai. Šioje kelionėje, apipintoje įvairiais pasakojimais, mitais ir legendomis, susirenka įvairaus amžiaus ir profesijų enduristai. Būtent jie ir kuria APL – draugystę, nuotaiką ir nepamirštamus nuotykius. Tad kviečiame keliauti drauge!

APL kelionė yra skirta paminėti jos sumanytojui, pirmajam Lietuvos enduro klubo prezidentui a.a. Linui Ramanauskui bei Pažintinio APL idėjos autoriui a.a. Rimui Čiviliui atminti.

Įprastai APL važiuodavome į vieną pusę - prieš laikrodžio rodyklę. Šiais metais Lietuvą apjuosime iš kitos pusės! Taip, šių metų APL, vyksiantis 13-ą kartą, keliaus į priešingą pusę, taigi PAGAL LAIKRODŽIO RODYKLĘ!

Kiekvieną dieną nuvažiuosime vidutiniškai apie 300 km, o po įspūdžių gausios dienos susirinksime bendrose nakvynės vietose: prie šalčiausios Lietuvos upės Ūlos Zervynose, prie mėnulio pilnatimi nuspalvinto Vištyčio ežero, jaukiame sodybos kieme Rusnėje, prie sidabrinės jūros vėjo nugairintoje Karklėje, kempinge „Olandų kepurė“, žavingoje gilias tradicijas turinčioje aeroklubo bazėje Biržuose bei ežerų pakrantėje Vėlūnų kaimelyje. Stovyklavietėse nakvosime palapinėse. Kai kuriose iš jų bus galimybė už papildomą mokestį užsisakyti namelį. Dienos metu maitinsimės savarankiškai, o vakarienes ir pusryčius mums paruoš stovyklaviečių šeimininkai.

Kelionei tinka adventure/ dual-purpose/ soft/ hard enduro tipo motociklai. Padangos privalo būti pritaikytos bekelei.

Pažintinį APL galima važiuoti visų tipų motociklais. Visi motociklai privalo būti techniškai tvarkingi ir su veidrodėliais. Taip, su visais veidrodėliais!

„Tai va, „matacyyyklas“ JAWA rovė palei pat pasienį, miško takeliais. Kalnas, pakalnė, duobė, tramplinas, bala, žolė, staigus posūkis ir vėl bala, suplaktas molis, pasidengęs rasos sluoksniu (praktiškai ledas), vėl posūkis.... Virto ąžuolai, byrėjo „Tenerės“ atliekamos plastmasės, nelaikė net „Metzeler Karoo“ padangos, „atsirubylino“ GPS'ai, enduristai braukė sūrų prakaitą, demonstravo visas įmanomas važiavimo technikas, taikė teorines žinias ir praktinius įgūdžius, rūkė... Deja – „Javonsas" buvo nepavejamas! Po šios atkarpos turbūt dauguma iš mūsų dar kartą atrado tiesą, kad ne mašinose ir ne gumose esmė – o mumyse! Viskas priklauso nuo žmogaus“ (Tomas Paura, Lietuvos enduro klubas, APL 2005).

Video iš APL nuotykių...

Kartais geriau pamatyti, nei 100 kartų pasakoti...

Detalesnė informacija:

APL 2016 vyks liepos 2-8 dienomis. Važiuosime į priešingą pusę negu įprastai, t.y. pagal laikrodžio rodyklę.

Startas ir finišas - prie Medininkų pilies. Nakvynės vietos: Zervynos prie Ūlos upės; Vištytis, kempingas „Pušelė“; Rusnė, sodyba „Pakalnės vingis“; Karklė, kempingas „Olandų kepurė“ (nauja vieta); Biržai, Biržų aeroklubo bazė; Vėlūnų kaimas, Ignalinos rajonas, kaimo turizmo sodyba (nauja vieta).

Visi važiuojantys bus suskirstyti į grupes po 4‐6 žmones. Kiekvienas dalyvis registracijos anketoje atsakys į kokias pareigas jis norėtų/galėtų pretenduoti: „gydytojas“ (privalo mokėti sutvarstyti žaizdą, pagelbėti nukentėjusiajam), „mechanikas“ (suprantantis motociklo konstrukciją ir galintis pataisyti gedimą) ar „vedlys” (vedantis komandą pagal maršrutą ir spendžiantis visus kelionės metu iškylančius komandos klausimus). Jei susibūrėte į komandą savarankiškai dar prieš kelionę, prašome informuoti organizatorius.

Būtini „popieriai“:

 • Pasas arba ID;
 • Vairuotojo pažymėjimas su A kategorija;
 • Motociklo registracijos liudijimas;
 • Motociklo civilinis draudimas
  (pageidautina su "žalia korta" jei reiktų užsukti į Latviją degalų);
 • Galiojanti techninė apžiūra.

Registracijos eiga:

Registruojantis reikia sumokėti dalyvio mokesčio dalį - 49 eur.

 • Užpildykite dalyvio anketą;
 • Nuskanuokite/ nufotografuokite motociklo registracijos liudijimą;
  (šie dokumentai reikalingi derinimui su pasieniečiais);
 • Nuskanuokite/ nufotografuokite savo ID ar paso puslapį su nuotrauka
  (šie dokumentai reikalingi derinimui su pasieniečiais);
 • Perveskite 49 eur į VŠĮ „Enduro klubas” sąskaitą ir nurodykite mokėjimo paskirtį, t.y. APL 2016 Vardas Pavardė;
 • Susipažinkite su „Motociklininkų važiavimo ir elgesio renginio metu taisyklėmis“;
 • Dalyvio anketą, motociklo registracijos liudijimo, ID ar savo paso kopijas siųskite organizatoriams el.paštu apl@enduroclub.lt;
 • Starto dieną, kai visi susirinksime, sumokėkite dalyvio mokesčio likutį organizatoriams;
 • Starto diena Jūs APL Dalyviai ir mes Organizatoriai pasirašysime Sutartį.

Gavėjas: VŠĮ „Enduro klubas”
Sask.Nr. LT087044060006040047, SEB bankas
Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti, kad mokama už: APL 2016 Vardas Pavardė

„APL. Kiekvienas, nutaręs jį pravažiuoti jaučiasi vis kitaip. Vienam jis lengvas. Kitam jis labai sunkus. Kiti sunkumų patys prisigalvoja. Kiekvienas, kuriam prie širdies enduro, turi jį pravažiuoti. Privalo. Niekada nepamiršiu čia sutiktų moto brolių. Po APL pradedi tikėti, kad tarp moto žmonių nėra blogų. Visi draugiški, visi padeda vienas kitam, visus riša bendras pomėgis. Aišku, Lietuva - tai ne kalnai. Ne dykuma. Šis išbandymas visai kitoks - ir jis yra be galo smagus. Galų gale, tai - pačios geriausios atostogos“ (Ramūnas Štaras, „Ežiukai“, APL 2014. Su Iž‘ais).

Susitinkame Liepos 2 d., 8 val. ryte Vilniuje, Perkūnkiemio g. 4

Registruojamės, pasirašome sutartis, mokame likusią dalyvio mokesčio dalį, apklijuojam motocilus lipdukais, išklausome instruktažą, formuojame kolona ir 9.00 val. išvažiuojame į starto vietą Medininkuose.

Registruotis į APL 2016 galima: nuo gegužės 16 d. iki birželio 15 d.

P.S. Dalyvių skaičius yra ribojamas iki 100 motociklų, tad siūlome neatidėti registracijos paskutinei minutei ;)...