Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 17 pranešimai(ų) ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rushanas i Sicilija 2017 rugsejis
StandartinėParašytas: 23 Spa 2017, 21:34 
Enduo klubo narys

2017 vasara jau praėjo, o mano išvykos su mocu buvo trumpalaikės, neviršijančios savaitės, nors šiemet su mocu praleidau labai daug laiko, o nuo gegužės mėnesio pradėjau juo važiuoti kiekvieną dieną, savaitgaliais pavažiuodavau rimčiau. Aišku, kad dalyvavau įvairiausiuose moto renginiuose. Turėjau kelias išvykas į kaimynines šalis. Važiuodavau vienas su chebra arba su Jolanta. Po praeitų metų kelionės į Portugaliją, įsitikinau, kad su mano mocu galima drąsiai leistis į kelionę po Europą, važiuojant greitomis autostradomis ir nuvažiuoti nuo asfalto juo galima drąsiai. Visa tai įtakojo šių metų maršruto pasirinkimą. Dar nežinodamas, kur važiuosiu, kažkodėl jaučiau, kad kelionė turėtų būti įdomi, be to žinojau, kad važiuosiu tradiciškai ten, kur yra šiltas vanduo ir daug saulės. Aišku, prie kelionės maršruto pasirinkimo prisidėjo mano ištikimas šturmanas Jolanta. Galiausiai buvo nuspręsta važiuoti į Siciliją. Štai kokie kriterijai lėmė kelionės kryptį iš Jolantos lūpų, manau tai bus įdomu sužinoti ypač vyrams.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Pirmos dienos poilsis salia Slovakijos sienos. Iveikta 800 kilometru o nuovargis visiskai nesijaucia.
IMG_5832.JPG
IMG_5832.JPG [ 255.99 KiB | Peržiūrėta 1353 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip jau sutampa, kad pries kertant Lenkijos Slovakijos siena apsistojame kroviniu terminalo hotelyje. Mus tan prisimine nuo praeitu metu. Nakvines kaina itin maza...
IMG_5837.JPG
IMG_5837.JPG [ 198.08 KiB | Peržiūrėta 1353 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Jau eile metu is eiles tenka pasinaudoti kelto perkela Vengrijoje per Dunoju ir kiekviena karta mes neturime Forintu, mat Vengrijoje nepripazista euru. Ir visa laika atsiranda bendrakeleiviu, kurie mielai mums pakeicia eurus i ju pinigus. Idomumo deliai galiu pranesti, kad persikelti i kita puse mums abiems su mocu, kainavo vos du eurus...
IMG_5838.JPG
IMG_5838.JPG [ 340.38 KiB | Peržiūrėta 1353 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Gerai pazistama ir jau galima vadinti sava Rumunija...
IMG_5852.JPG
IMG_5852.JPG [ 249.97 KiB | Peržiūrėta 1353 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Rushanas i Sicilija 2017 rugsejis
StandartinėParašytas: 23 Spa 2017, 21:56 
Enduo klubo narys

Visu pirma, tai yra gražus pavadinimas, kur gyveno ir kovojo su mafija filmo herojus komisaras Katani - pasakė Jolanta. Nežinantiems paaiškinsiu, kad komisaras Katani buvo italas, labai simpatiškas vyras, daugiaserijinio filmo „Aštuonkojis“ herojus, kuris patiko visoms moterims be išimties, o visas daugiaserijinio filmo veiksmas vyko Sicilijos sostinėje Palermo.
Na gerai - tebūnie Sicilija. Jolantai atrodė, kad mes nuvykę ten, gal net ir galėtume sutikti patį komisarą, o jeigu ne, tai bent pasinerti į Sicilijos ir Palermo atmosferą.
Sicilija, tai Sicilija. Tai yra regionas, atitinkantis poreikius, klimatas, vanduo šiltas ir atstumas įveikiamas. Vienintelis dalykas, kuris baugino mane, tai brangi mūsų kišenei šalis. Su motociklu Italijoje man dar neteko būti, bet kas yra Italija, aš žinojau ne tik iš kalbų.
Po to, kai buvo pasirinktas tikslas, prasidėjo kelionės planavimas, viskas vyko savaime, neskubant. Aš rinkau informaciją apie Italiją iš kolegų motociklistų keliautojų, Jolanta - apie įžymias Sicilijos vietas. Galiausiai buvo nuspręsta į Siciliją vykti ne tiesiausiu keliu, o važiuoti per Balkanus ir po to plaukti laivu iš Albanijos Durres miesto į Italijos miestą Bari , dar buvo nuspręsta išvyką atidėti iki rugsėjo pradžios, kai kainos kurortuose yra šiek tiek mažesnės.
Jau vasaros viduryje žinojau, kad važiuosiu į Siciliją, tiesa kolegoms apie tai nesakiau, bet palaipsniui rinkau informaciją, mocas buvo ruošiamas atsižvelgiant į praeitų metų patirtį. Per eilę metų ruošimasis kelionei man tapo įprastu rutininiu reikalu. Kasmet išvažiuoju vis patobulėjęs, turiu omenyje patį mocą, amuniciją ir galu gale patirtį. Kiekvieną kartą stengiuosi bagažo tūrį sumažinti iki minimumo ir kiekvieną kartą važiuoju labai stipriai apsikrovęs, o gi todėl, kad kelioms savaitėms turiu būti apsirūpinęs drabužiais, stovyklavietės amunicija ir miegui skirtais daiktais, minimum maisto ir maisto ruošos priemonėmis, nereikia pamiršti, kad visa tai dviems žmonėms. Nežiūrint į tai, kad visi kelionės reikmenys yra pritaikyti kelionėms su mocu - daiktų krūva būna labai didelė. Ko gero po šios kelionės apsispręsiu, pasirinkdamas formatą, vieną iš dviejų: kempinginis palapininis arba motelinis be palapinės. Tai reiškia, jei važiuoti su palapine, tai su tikslu ir netoli iki 1500 km arba keliauti toli, bet be palapinės. Manau važiuojant dvisėda, reikia pasirinkti viena iš dviejų variantų, o nesistengti nuryti sunkiai apžiojamą vaisių. Per šių metų kelionę tai supratau. Kaip bebūtų, bet šiemet išvažiavome apsikrovę iki "negaliu".

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: O valgeme nebutinai kavinese, gi turejome mes visus pricendalus maistui paruosti. Per pietus atsigerti savo pasidarytos kavos graioje vietoje buvo tiesiog malonumas...
IMG_5868.JPG
IMG_5868.JPG [ 313.11 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Serbija. Gerai pazistami keliai, nebrangus maistas, skanus ir nebrangus vaisiai. Visas Balkanu salis suvokiame, kaip tranzitines.
IMG_5874.JPG
IMG_5874.JPG [ 207.77 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pakankamai nemazai pavaziavome per kalnuota Makedonija. Skurdziai ten gyvena zmones.
IMG_5925.JPG
IMG_5925.JPG [ 338.13 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sios keliones metu pirmieji kamsciai prasidejo Makedonijoje. Tai yra Skopje...
IMG_5883.JPG
IMG_5883.JPG [ 243.13 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Skopje, Makedonija, vis dar pigi nakvyne...
IMG_5878.JPG
IMG_5878.JPG [ 352.67 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Skopje- Makedonijos sostine, tai kontrastu miestas. Marsrutiniai autobusai cia yra tokie patis, kaip Anglijoje. Pagal sostine visiskai negalima spresti apie sali...
IMG_5891.JPG
IMG_5891.JPG [ 164.87 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Makedonijoje keliuose betvarke stai tokia transporto priemone be numeriu ne retenybe. Policija i tokia motorine transporto priemone visiskainekreipia demesio.
IMG_5896.JPG
IMG_5896.JPG [ 430.24 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuojant per Serbija ir Makedonija vis nusipirkdavome paskanauti vietiniu vaisiu
IMG_5943.JPG
IMG_5943.JPG [ 324.09 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Albanijoje teko vaziuoti trumpiausiais vietines reiksmes keliais ir nevisada asfaltais
IMG_5946.JPG
IMG_5946.JPG [ 330.53 KiB | Peržiūrėta 1348 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Spa 2017, 22:24 
Enduo klubo narys

Startavome mes iš namų, kai Lietuvoje visu pajėgumu pradėjo karaliauti ruduo. Iki kelionės pradžios man kartais pasirodydavo, kad savo šiltąjį laikotarpį mes pražiopsojome, nesitikėjo man kad pietuose dar yra pilnavertė vasara, bet žiūrėdamas oro prognozes internete suvokiau, kad vasarą mes dar pajausime. Nežiūrint į tai žinojau, kad grįžti teks po mėnesio, kai Lietuvoje bus spalio pradžia ir kuo arčiau namų mes būsime, tuo temperatūra žemės. Tai reiškia, kad ir šiltuosius drabužius mes turėjome pasiimti su savimi į kelionę.
Kelionė prasidėjo tradiciškai šeštadienį ryte. Lenkiją, Slovakiją, Rumuniją, Serbiją, Makedoniją, Albaniją įveikėme įprastai nesunkiai. Tačiau, tai nereiškia, kad rutiniškai neįdomiai, atvirkščiai- važiavome, trumpindami kelią, visiškai vietinės reikšmės keliais, Makedonijoje ir Albanijoje net nusukome nuo asfalto, laimei, kad kelio danga tuo metu buvo sausa. Visose šitose šalyse teko pabuvoti ne kartą, žinojau, kaip reikia ten elgtis, kokios ten yra kainos ir ko ten galima tikėtis.
Nauji reiškiniai man prasidėjo nuo to momento, kai Albanijoje Durres mieste mes privažiavome uosto terminalą, iš kur kursuoja laivai į Italiją. Keistai man skamba šios šalies pavadinimas net ir dabar, kai esu grįžęs iš kelionės, o tada, kai uoste ieškojau įvažiavimo į terminalą, sakydamas, kad noriu išplaukti į Italiją. Man pačiam nesitikėjo, kad jau sekančią dieną iš skurdžios šalies pateksiu į kitokį pasaulį.
Pateksiu, bet iki to, reikėjo įveikti krūvą formalumų: išsiaiškinti, kur nusipirkti nebrangius bilietus, kur ir kaip užsiregistruoti prieš išplaukiant, kur prisiparkuoti, kad nepražiopsoti įlaipinimo i laivą pradžios, kaip saugiai palikti mocą iki išplaukimo. Laivas iki Italijos turėjo plaukti 8 valandas, kadangi išplaukia laivas naktį, tai išsilaipinti Bari Italijos uoste mes turėjome jau rytą, kitaip tariant, laive mes turėjome praleisti visa naktį. Esu plaukęs laivu su mocu, bet tai buvo prieš daug metų ir plaukti tuo metu teko kajutėje. Šį kartą gi priešingai, bilietai buvo nupirkti be vietų, tai reiškia, kad prisiglausti galėjome bet kur, kur rastume patogią vietą, tai galėjo būti suoliukas ant denio, fotelis kavinėje arba galėjai atsigulti tiesiog ant grindų- nieko taip? Na bet dėl grindų - visiškai nejutau diskomforto, buvome mes su motodrabužiais ir turėjome kuprinę su būtiniausiais daiktais ir šalmais rankose. Labiausiai mane stebino Jolantos požiūris, kad ji buvo pasiryžusi ištverti bet kokias sąlygas, apie verkšlenimą nebuvo net minties. Galu gale gi patys pasirinkome keliavimo formatą, be to, ir parsiplukdymas iki Italijos su motociklu mums kainavo palyginus nedidelius pinigus.
Dar mane nustebino atmosfera laive, keleiviu kontingentas buvo labai įvairus, nuo aristokratų iš Didžiosios Britanijos, kurie kėlėsi su savo senoviniais automobiliais, iki albanų, kurie plaukė ieškoti savo laimės svetur. Mes gi buvome dalyviai viso to spektaklio, stebėdami veiksmą. Dar pastebėjau, kad italai, kurie uoste, prieš įlipant į laivą, man atrodė pasiturintys užsieniečiai su kostiumais ir tamsiais akiniais, naktį praleido, miegodami ant grindų arba tiesiog kavinės foteliuose. Laive buvo daug itališkai kalbančių žmonių ir nuo to laiko norom nenorom su Jolanta pradėjome suprasti pagrindines itališkas frazes. Graži italų kalba ir sakyčiau nesunki, žodžiai lengvai ištariami, o ir žmonės jie yra kitokie - be kompleksų, problemų ir rūpesčių. Galiausiai po savaitės važinėjimo po Siciliją, mes patys tapome panašūs į juos- na bent mums taip atrodė, gi mes buvome atostogų įkarštyje.
Bus tesinys...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Nustebino, kad laivas plukdantis transporto priemones ir zmones, buvo pilnutelis. Kartu su mumis dar kelesi keturi mocai is lenkijos ir vienas italas...
IMG_5988.JPG
IMG_5988.JPG [ 245.43 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ant virsutinio denio jautiesi tarsi plaukdamas kruiziniu laineriu.
IMG_5989.JPG
IMG_5989.JPG [ 107.79 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Plaukimas laivu suteike nemazai dziaugsmo. Butent sitame laive atsigereme italisko espresso ir galiausiai tai reguliariai dareme visoos keliones metu. Italiskas espresso tai nepakartojamas reiskinis. Nuo puodelio kavos apie miega galejau pamirsti bent kelias valandas. Kolegos keliautojai puikiai mane supras, kad vaziuojant motociklu labai svarbu atsikratyti miego jausmo...
IMG_5990.JPG
IMG_5990.JPG [ 125.09 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pries pasikraunant i laiva. Po 10 valandu mes vaziuosime per Italijos asfaltus.
Prieplauka Albanijoje.jpg
Prieplauka Albanijoje.jpg [ 117.02 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mums pavyko nusnusti kelias valandas mazdaug tokioje pozoje laivo kavineje...
Jolanta miega laive.jpg
Jolanta miega laive.jpg [ 79.24 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai taip, tiesiog ant grundu miegojo isitaise laivo keleiviai...
Laivo keleiviai.jpg
Laivo keleiviai.jpg [ 116.49 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Situo laivu, mes pasiekeme Italija.
Keltas.jpg
Keltas.jpg [ 269.15 KiB | Peržiūrėta 1347 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2017, 20:41 
Enduo klubo narys

Tesinys:
Mes tik išsilaipinome ant Italijos žemės ir mūsų laukė nauji nuotykiai naujoje šalyje. Jooo- per viena naktį atsidurti kitokiame pasaulyje yra stebuklas.
Turėjome preliminarų kelionės planą, nežabaliojant, kuo greičiau pasiekti Sicilijos salą, o jau ten sumažinti tempą ir pasinaudoti Jolantos įdomybių apžiūros planu.
Italija- man tai visų pirma yra brangi šalis, ko gero tai yra pagrindinis kriterijus, apibūdinantis ją. Įvairiausių įdomybių, grožybių, šilto vandens ir egzotiškos mums gamtos ten yra pakankamai. Žavėtis ten galima absoliučiai viskuo ir tai rašau visiškai neperdėdamas. Įsitikinęs, kad Italija nepalieka nei vieno abejingo žmogaus, kuris nors kartą čia pabūna. Drįsiu taip teigti, kad Italijoje galima būti tiek, kiek turi pinigų, veikti čia visą laiką yra ką.
O kaip gi motocikletiniai reikaliukai? Mocas nors ir stipriai pakrautas, bet visiškai nesunkiai vežė mus įvairiais Balkanų keliais, o važiuojant į pietus kantriai tvėrė kamščius per didelius karščius, kai reikėjo, vežė mus greitai autostradomis ir manevravo tarp automobilių didžiuosiuose miestuose. Italijoje pradėjome sutikti daug motociklistų ir itin daug skuterių. Keltu persikėlus į Sicilijos salą, eismas ženkliai suintensyvėjo. Žiūrint iš šono atrodo, kad patekai į nevaldomą transporto chaosą, bet tai galėjo pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Visi kolegos motociklistai perspėjo mane dėl chaotiško Italijos eismo, taip - turėjau aš truputį nerimo dėl to. Bet galvojau, kad turėčiau prie to prisitaikyti, gi teko man važiuoti Tbilisyje, Stambule, Sankt- Peterburge ir Paryžiuje... Iš tikrųjų, prisitaikyti prie itališko eismo ypatumų man buvo visiškai nesudėtinga - tuoj paaiškinsiu kodėl. Užbėgdamas į priekį, galiu pasakyti, kad prakeliavęs visą Italiją, nemačiau nei vieno incidento, nei vienos avarinės situacijos ir galiu pasigirti, net negavau nei vieno signalo savo adresu. Aš priėmiau jų taisykles ir tiesiog įsiliejau į eismą taip, kaip tai daro jie. Sakyčiau, dalyvaudamas Italijos eismo chaose su Jolanta ir pakrautu mocu, jaučiausi labiau užtikrintai, nei važiuodamas Vilniaus gatvėmis. O dar važiuojant man buvo įdomu stebėti viską per mūsų naujųjų taisyklių prizmę, tai reiškia, kad teisių galima buvo netekti per pirmąsias penkias minutes važiavimo Italijoje. Dar pažymėsiu, kad įvairiausių greičio kontrolės prietaisų mačiau labai daug, bet didžioji dauguma jų yra pažymėti ženklais, be to ir mano navigacijos sistemoje švietė greičio matavimo perspėjimo signalas. Nežinau ar keliaudamas buvau užfiksuotas pažeidęs taisykles, tai galėsiu suprasti tik praėjus kuriam laikui, bet su policija visose šalyse reikalų neturėjau.
Grįžtant į Italijos grožybes, galiu pasakyti, kad būtent važiuojant motociklu, galėjau pajusti kvapus, pasigrožėti vaizdais, galu gale tiesiog sustoti išsimaudyti ten, kur šauna į galvą. Keliaujant pakrante dėl to nėra jokių problemų ir tai aišku galima padaryti visiškai nemokamai. Žmonių paplūdimiuose yra minimaliai, poilsio struktūros dar dirba, o iš paplūdimio kranų dar bėga gėlas vanduo. Kempinge nesunkiai gali rasti sau patogią vietą, poilsiaujančių yra minimaliai. Augmenija, oras, šiltas ir skaidrus vanduo - aišku mes turėjome apsistoti kelioms dienoms, kad truputėli atsipūstume. Tokią vietą visai nesunkiai radome kempinge, šalia Cefalu miestelio. Kaip tikri keliautojai kelias dienas mes gyvenome palapinėje, gamindavomės sau maistą, maudėmės ir nardėme su akiniais ir vamzdeliu šiltoje jūroje, po pietų eidavome žiūrėti vietines įžymias vietas, laipiojome kalnais ir tiesiog pasinerdavome į poilsio sūkurį. Laiko neužtekdavo, bet norėjosi pamatyti vis daugiau, juolab prieš mus dar buvo didžioji dalis nepravažiuotos Sicilijos ir aišku Sicilijos sostinė Palermo, kur, kaip minėjau, reikalus tvarkė įžymusis komisaras Katani.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Dar vaziuojant per Italijos bata, vis sustodavome pailseti ir issimaudyt- aisku, kad nemokamai.
IMG_6191.JPG
IMG_6191.JPG [ 259.32 KiB | Peržiūrėta 1281 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo Sicilia, kuri yra kitame krante ir ten mums dar reikes persikelti. Puikus vaizdai ir pojutis savotiskai jaudinantis. Mes artejome savo tikslo link...
IMG_6015.JPG
IMG_6015.JPG [ 327.95 KiB | Peržiūrėta 1281 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot neabejingas esu Honda Africa Twin motociklams. Maciau ten tokiu pakankamai nemazai. Sakyciau, kad Italijoje i rimta moca, rimtas poziuris...
IMG_6081.JPG
IMG_6081.JPG [ 427.18 KiB | Peržiūrėta 1281 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuodamas per Italija, nemaciau nei vieno susirupinusio zmogaus...
IMG_6017.JPG
IMG_6017.JPG [ 340.85 KiB | Peržiūrėta 1281 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Italija su savo eismu. Taip automobiliu daug, daug girdisi signalu, bet gana greitai perpratau ir peremiau ju vaziavimo buda- gavosi greitai, efektyviai ir saugiai. Tai yra tiesiog Italisko eismo fragmentas...
IMG_6057.JPG
IMG_6057.JPG [ 280.82 KiB | Peržiūrėta 1281 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2017, 21:19 
Enduo klubo narys

Fotografijos apie Sicilija...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Atrodo nieko ipatingo? O man tai buvo stebuklingas kaktusas auges prie ivaziavimo i kempinga. Mano namuose prie teliko toks kaktusas auga jau desimt metu vazone o kamieno storis siekia vos kelis centimetrus, cia gi augo visas medis. Padubasinau per ji su motobotu ir isitikinau, kad Sicilijos kaktusas kietas, kaip tikras medis...
IMG_6239.JPG
IMG_6239.JPG [ 312.21 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mazdaug taip atrode musu stovyklaviete salia juros eukaliptu seselyje...
IMG_6242.JPG
IMG_6242.JPG [ 447.5 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sita fotografija man yra ipatinga. Isiziurekite: Prie gelezinkelio pervazos uztvaros privaziuodavo skuteriai apvaziuodami automobiliu kolona. Taip gavosi, kad pirmieji prie uztvaros sustodavo mopedai. Stebedavau toki reiskini visuomet su malonumu. Nei veno nepasitenkinusio automobilio vairuotojo, maza to vairuotojai visuomet palikdavo skuteriams vietos. Del to, kad vieni kitiems visiskai netrukde. Kiekvienas vaziuodavo pagal savo technikos gabumus. Dar pastebejau, kad italai su skuteriais puikiai sugeba vaziuoti tuo paciu metu rukyti ir kalbeti mobiliuoju telefonu ir taip darydavo net ir moterys...
IMG_6249.JPG
IMG_6249.JPG [ 315.53 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip nuo stataus kalno is virsaus stebejome musu kempingo ilanka. Sitoki vaizda- jausti kvapus ir veja, mes galejome matyti savo akimis ir jausti savo kunu...
IMG_6262.JPG
IMG_6262.JPG [ 403.45 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O judejome mes ne tik motociklu, daug vaiksciojome ir palaipiojome kalnais...
IMG_6263.JPG
IMG_6263.JPG [ 239.34 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Visa musu manta buvo sukraunama ir pritvirtinama prie motociklo per pusantros valandos. Maloni man akimirka, kai viskas supakuota ir galima pradeti judeti. Vaziuojant per Sicilija neskubedami iveikdavome 150-200 km. per diena. Vaziuojant per kontinenta siekiant tikslo iveidavome trys-keturis kartus daugiau...
IMG_6292.JPG
IMG_6292.JPG [ 253.91 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sicilijoje daug kartu buvome apsistoje kempinguose Recepsine visus formalumus tvarkydavo Jolanta...
IMG_6295.JPG
IMG_6295.JPG [ 290.28 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Man Palermo asocijojasi su sukslemis- nuostata pasitvirtino. Patislinsiu, kad ir kvapai yra atitinkantis vaizdus...
IMG_6312.JPG
IMG_6312.JPG [ 255.08 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Palermo, Sicilijos sostene. Nusukus truputi i sona nuo centrines gatves atsiveria stai tokie vaizdai. Tai nekuo neissiskiriantis gatves fragmentas...
IMG_6315.JPG
IMG_6315.JPG [ 248.78 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kas buvo Italijoje, man pritars, kad gatvese dziustantis skalbiniai kvepia svara, net miesto centre, tai yra iprastas vaizdas.
IMG_6330.JPG
IMG_6330.JPG [ 247.65 KiB | Peržiūrėta 1276 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2017, 21:48 
Enduo klubo narys

Tiesa nepaminėjau, kad Italija yra kalnų šalis, o kelių struktūra čia tobula, yra daug greituminių ir mokamų autostradų, bet nenorint mokėti, gali pasirinkti alternatyvų maršrutą, kur kelio danga yra puikios būklės, be to ir važiuojant tokiais keliais, ženkliai daugiau pamatai. Didžioji mūsų maršruto dalis Italijoje sudarė nemokami keliai, tai padėjo sutaupyti nemažai pinigų ir malonių įspūdžių patirti daugiau.
Šiais metais, prieš kelionę, Jolanta atliko milžinišką namų darbą: ji pasirūpino kelto į Italiją tvarkaraščiu, apdorojo pagrindinę informaciją apie Sicilijos salą, naršydama internete. Taip mes galėjome maksimaliai racionaliai išnaudoti savo laiką. Dabar galiu pasakyti, kad tai labai svarbu. Dar pranešiu, kad labai naudinga, kad tos dienos planus žinotų šturmanas, kad galima būtų suderinti veiksmus ir galu gale pakoreguoti maršrutą eigoje. Sakyčiau, kai keleivis dalyvauja naviguojant maršrutą, tai vairuotojas gali skirti daugiau dėmesio motociklo valdymui ir saugumui. Mūsų su Jolanta pareigos paskirstytos taip, kad ji rūpinasi maistu ir nakvynės paieška, sakyčiau kelionės administravimu, ji puikiai sugeba susitarti dėl bet ko su nesuprantamai kalbančiais žmonėmis, tai pavyksta jai daryti geriau už mane.
Keliaudamas pastebėjau, kai būtiniausi dalykai daromi automatiškai greitai, tuomet viskas einasi sklandžiai, rutinai nesugaištama daug laiko ir laiko sau lieka ženkliai daugiau. Taip pavyzdžiui, mes iš anksto greitai apkalbame dienos planą, kaip maitinsimės, ką žiūrėsime, kokio formato pasirinksime nakvynę. Jeigu yra galimybė, tuomet pasižiūrima, kokia bus orų prognozė mūsų kelyje.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Netrukus ir mes ivaziuosime i laivo vydu. Ak, patinka man plaukti laivais...
IMG_6023.JPG
IMG_6023.JPG [ 243.87 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Jolanta buvo patenkinta, sekesi mums gerai o Sicilija jau cia pat. Taip Sicilija mes pamateme nuo kelto denio...
IMG_6036.JPG
IMG_6036.JPG [ 253.8 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip pamazu mes plaukeme Sicilijos link ir as iziurejau idomaus laivo konturus...
IMG_6041.JPG
IMG_6041.JPG [ 277.88 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pirmeji kilometrai per Sicilija ir stai toks stebuklas is arti. Pasaulinio lygio laivas. Pasirodo kaskurtai zmones gali sauleisti paplaukiuoti po pasauli kruiziniu laivu. As gi esu laimingas, kad sitoki grozi galejau pamatyti...
IMG_6076.JPG
IMG_6076.JPG [ 203.41 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Teko ilsetis ir poniskai, prabangiame viesbutyje su vaizdu i jura, bet tai buvo greiciau is reikalo, kai pigios nakvynes tiesiog nerasdavome...
IMG_6193.JPG
IMG_6193.JPG [ 169.54 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dar budamas Lietuvoje zinojau, kad Italijoje yra sausra. Mateme daug isdziuvusiu upiu vagu ir gaisrais nuniokota gamta. Bet panasu, kad tropiniams augalams sausra nekliutis. Kaktusu giraite...
IMG_6129.JPG
IMG_6129.JPG [ 437.5 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo Sicilijos pusis. Skiriasi spigliukai ar ne?
IMG_6105.JPG
IMG_6105.JPG [ 181.93 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sicilijos augalas man yra kaktusas. Kaktusai yra ispudingo dydzio, cia ju yra daugiau nei pacioje Italijoje. Maza to kaktusai turi ir vaisius, kurios teko paragauti, tiesa reikia zinoti, kaip tai reikia daryti...
IMG_6158.JPG
IMG_6158.JPG [ 270.17 KiB | Peržiūrėta 1273 kartus(ų) ]

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 27 Spa 2017, 21:25. Iš viso redaguota 1 kartą.
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Spa 2017, 22:04 
Enduo klubo narys

Važiuojant po Siciliją, poilsio pertraukėlėms turėjome dėkingą aplinką, visą laiką važiavome palei jūrą. Neskaitant, kad galėjome išsimaudyti, kada tik užeidavo noras, mes tiesiog sustodavome papietauti ant jūros kranto, pasidarydami sau kavos. Važiavome mes prieš laikrodžio rodyklę ir galiausiai pasiekėme Sicilijos sostinę Palermo.
Palermo, tai miestas, apie kurį turėjome išankstinę nuomonę, juolab pasisėmus žinių iš interneto, žinojome, ko galime tikėtis, tiesa Jolanta tikėjosi pamatyti komisarą Katanį bent automobilyje, lekiantį su sirenomis. O gi viskas taip ir buvo: mes iš tiesų matėme daug šiukšlių Palermo gatvėse, kamščiais užkimštą miestą, valkatas rūšiuojančias šiukšles, didelius naujus, gyvenamuosius kvartalus, taip pat pilnus šiukšlių - viskas buvo taip, kaip galima matyti per teliko žinias. Mes tik nematėme paties komisaro, tiesa lekiančių automobilių su garsiai rėkiančiom sirenom mes matėme daugiau, nei kur nors kitur. Nuraminau Jolantą, matyt komisaras lėkė tiesiog kitomis gatvėmis, bet mes buvome tikri, kad jis buvo tuo metu Palerme.
Iš triukšmingo Palermo mes patraukėme tolyn prieš laikrodžio rodyklę, link kito kempingo, kur buvome suplanavę pabūti keletą dienų. Kuo toliau mes judėjome nuo Palermo, tuo mažiau turistų mes sutikdavome. Saulė buvo karšta ir vanduo vasariškai šiltas.
Neplanuotai ilgiau mes užtrukome, kai pasiekėme Erice miestą, ten netikėtai tapome dalyviais metų renginio, kur pasaulinio lygio sportiniai automobiliai varžėsi greituminiame kilimo į kalną sprinte. Tiesiog netikėjau savo akimis, kai pamačiau daugybę sportinių automobilių šedevrų, galėjau prieiti prie bet kurio ir net netrukdomai paliesti. Tiesiog netekęs žado, valandą laiko stebėjau varžybų kulminaciją. Tiesa tuo kartu mes buvome pakilę į Erice kalno viršūnę su keltuvais. Būtent kylant keltuvu ir žiūrint žemyn, sugalvojau sekančią dieną pakartoti ekskursiją į kalno viršūnę su mocu. Jolanta pritarė mano idėjai, ką mes sekančią dieną sėkmingai įvykdėme. Jau ryte, palikę visas dėžes motelio recepšine, su lengvu mocu pusdienį mes gėrėjomės grožybėmis ir aišku, važiuodami atkartojome sportininkų pakilimą į kalną, man tada buvo maloniausias dalykas, kad mocas buvo lengvas kaip pūkelis be bagažo.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Druskos gamybos procesas dirba nestabdomai ziema ir vasara. Kasama ir formuojama druska tiesiog su shufeliais. Juros vanduo tiesiog isgaruoja, belieka tik ja surinkti rankiniu budu.
IMG_6504 - Kopija.JPG
IMG_6504 - Kopija.JPG [ 361.52 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Juros druskos gamybos procesas. Temperatura +32 o mes su pilna motoamunicija, pripratome mes taip.
IMG_6492.JPG
IMG_6492.JPG [ 306.03 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ir vel kempingas. Apsistoti kempine patogu dar del to, kad visa laika randiesi salia moco ir su kroksais bet kada gali sokti ant moco ir be deziu pavaziuoti kur tik nori.
IMG_6566.JPG
IMG_6566.JPG [ 552.36 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kai isipleskia gaisras i materialines vertybes nekreipiamas demesys. Slopinamas ugnies pletimas. Foto butent apie tai.
IMG_6526.JPG
IMG_6526.JPG [ 644.14 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nu ka? visiskai lietuviskas arba lenkiskas vaizdas. Nea- tai yra Sicilija.
IMG_6552.JPG
IMG_6552.JPG [ 234.35 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Visoje Italijoje dienos metu gatves yra tuscios. Taip atrodo italisko miestelio gatve, kai vietos laikrodis rodo 15 valandu
IMG_6387.JPG
IMG_6387.JPG [ 359.37 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo Palermo ,Pilaites mikrorajonas'.
IMG_6344.JPG
IMG_6344.JPG [ 250.91 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Palermo, vienuolyno katakombos, kur buvo atvirai saugojamos mumijos. Daug suzinojau apie si paminkla, prisigretines prie lenku ekskursijos. Viska supratau. Deja fotografuoti ten greztai uzdrausta.
IMG_6342.JPG
IMG_6342.JPG [ 308.46 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nors oras ir vando, kip vasara, papludimiuose zmoniu labai mazai. Tai yra Sicilija
IMG_6092.JPG
IMG_6092.JPG [ 348.22 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Aukstai iskiluses virs kalnu yra mokamos autostrados, mes gi vaziavome apacia, palei pat jura...
IMG_6209.JPG
IMG_6209.JPG [ 558.28 KiB | Peržiūrėta 1202 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Spa 2017, 06:09 
Enduo klubo narys

Vaizdai is Sicilijos...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Erice kalnas, tai ne tik sportiniu automobiliu varytuves, tai betoninis grindinys ir sienos be zemes lopinelio
IMG_6412.JPG
IMG_6412.JPG [ 207.9 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: I rengini uzklydome atsitiktinai, buvo labai idomu. Technika auksciausio pasaulinio lygio...
IMG_6403.JPG
IMG_6403.JPG [ 472.87 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kai isvydome Ferrari, Jolantos klausimas buvo: tai butent sitie automobiliai, del kuriu svaigsta visi gerbejai, atsakiau taip.
IMG_6401.JPG
IMG_6401.JPG [ 470.59 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ta diena greiciausi buvo ne tik Ferarri. Prizininku kolonoje buvo stai sitas bolidas...
IMG_6405.JPG
IMG_6405.JPG [ 335.41 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Lenktyniu dalyvio Lamborgini uzpakaliukas. Sitas automobilis yra galingesnis ir brangesnis uz serijini kelis kartus. Negaliu daugiau pasakyti apie si bolida, bet labai jau grazus jis is arti jis man pasirode...
IMG_6406.JPG
IMG_6406.JPG [ 294 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo Erice trasa sekancia diena, iveikeme ja su mocu.
IMG_6459.JPG
IMG_6459.JPG [ 238.58 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dienos metu kurortas tuscias, ko gero tai vienintelis rudenio zenklas...
IMG_6581.JPG
IMG_6581.JPG [ 367.55 KiB | Peržiūrėta 1187 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Spa 2017, 21:01 
Enduo klubo narys

Sicilija...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Taip atrodo duso kabina is vydaus. Karstas vanduo ir apskritai vanduo ten yra dozojamai mokamas...
IMG_6663.JPG
IMG_6663.JPG [ 118.48 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O cia kempingo sefas Dzovanni, kuris vaziuoja su mano labiausiai gerbiamu mocu Honda Africa Twin. Gi cia butent tas Dzovani, kuris suteike mums neprasant apciuopiama nuolaida. Pakveciau ji apsilankyti Lietuvoje...
Djovani.jpg
Djovani.jpg [ 100.11 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Daug gyvenome palapineje, sakyciau toks poilsio budas yra visiskai komfortiskas, ypac, kai gyveni kempinge, kur yra dusas, karstas vanduo ir daznai net skalbimo masinos...
IMG_6654.JPG
IMG_6654.JPG [ 428.53 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kulturinomes. Italijoje, turizmo industrija puikiai isvistyta, sugeba jie is turizmo uzdirbti pinigus, bilietai visur gana brangus, bet ir lankytoju netruksta...
IMG_6605.JPG
IMG_6605.JPG [ 290.36 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sita statula pirma pamate Jolanta ir tuoj pat prileke prie Heraklo- jos verzlumo priezasti supratau tik grizes i namus isiziurejas i fotografija...
IMG_6652.JPG
IMG_6652.JPG [ 113.51 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Si karta keliones metu daug vaiksciojome ir gerejomes aplinka. Eroce miestelis kur gatves yra itin siauros, idomiausia tai, kad tokiose gatvese nera eisma draudzianciu zenklu...
IMG_6409.JPG
IMG_6409.JPG [ 200.67 KiB | Peržiūrėta 1125 kartus(ų) ]

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 26 Spa 2017, 22:32. Iš viso redaguota 1 kartą.
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Spa 2017, 22:08 
Enduo klubo narys

Per šią kelionę labai gerai pasijautė Jolantos atliktas namų darbas - surasti įdomiausias vietas, mes negaišome laiko veltui, o važiavimas buvo su tikslu turiningas. Būtent nuvažiavę nuo kalno viršūnės, mes patraukėm į druskos gamyklą, kur nuo senų laikų buvo išgaunama druska iš jūros vandens. Gamybos procesas nesikeitė šimtmečius ir iki šiol tai daroma primityviai, stebint turistams. Pamatėme savo akimis, kaip išgaunama jūros druska, kurią mes tirpdome savo voniose.
Toliau mes pratęsėme savo kelionę, kad keletą dienų galėtume apsistoti kempinge šalia jūros. Kempingų mes radome bent kelis, bet deja poilsiaujančių juose jau nebebuvo, nors administracija sakė, kad mielai mus priimtų, bet už pakankamai didelius pinigus pagal vasarinius tarifus. Turėjome savo nuostatas ir nuomonę apie tai, kaip reikia derėtis ir ko galima tikėtis už sumokėtus pinigus. Deja tuo kartu mums pasitaikė tiesiog pasipinigiautojai. Ne bėda, mes patraukėme toliau ir šitas epizodas iš brangaus kempingo nuotaikos mums visiškai nesugadino, gi mes buvome su mocu ir važiuoti galėjome kur tik mus norėjosi. Tiesa turėjome mes visiškai geros patirties, kai mums net neprašius, gaudavome labai ženklias nuolaidas už viešnagę, tai buvo Porto Empedocle mieste, kur kempingo šefas važinėjo mano taip mėgiamu mocu Honda Africa Twin. Įsišnekėjome su Dziovani, pasiūliau jam prisėsti ant mano apkrauto moco, papasakojau jam, iš kur esam, pasakiau, kad jam tiesiog privalu atvažiuoti pas mus į Lietuvą. Akys jo sužibėjo ir mes priėję prie žemėlapio pradėjome skaičiuoti kilometrus iki Lietuvos. Oooo Dziovani susiėmė už galvos, kai suskaičiavome atstumą, galiausiai jis pasakė gracia (itališkai ačiū), geriau važiuokit jus pas mus ir mes jus visus sutalpinsime. Įdomu tai, kad bendravome mes kiekvienas savo kalba ir puikiai supratome vienas kitą. Maža to, prieš atsisveikindamas Dziovani davė mums Sicilijos kempingų schemą ir padarė savo prierašą su antspaudu sakydamas, kad pagal šį dokumentą jūs galėsit surasti visus kempingus ir jums bus suteikta nuolaida, kuo mes su Jolanta įsitikinome net du kartus.
Jau visą savaitę mes malėmės po Italiją, pramokome pagrindines frazes, pripratome prie karščio ir supratome, kur ir kaip įsipilti pigesnio kuro, kaip galima skaniai ir nebrangiai pavalgyti ir mes pripratome prie tikrosios itališkos espresso kavos. Bendravome mes su `italais be problemų, kai kurie net žinojo, kad egzistuoja tokia šalis Lietuva. Tiesa lietuvių kalbą pirmą kartą mes išgirdome, kai lankėmės Sicilijos Etnos ugnikalnyje, būtent ten pamačiau išraižytą sėdynę keltuvo kabinoje, kur puikavosi žodis „ALYTUS“.
Etna - tai viena didžiausių Sicilijos įžimybių, tai yra didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis.
Taks aišku, kad būtinai turėjome apsilankyti ten. Pirma karta savo gyvenime mačiau ugnikalnį, maža to, šitas ugnikalnis skaitosi veikiantis, sako, kad jo krateryje dar rusena dūmai ir jaučiamas karštis. Viso to nepamatėme savo akimis, bet pajusti ugnikalnio atmosferą mums pavyko. Buvome mes atvažiavę su mocu iki tol, kol leidžiama važiuoti, toliau prasideda turistinė industrija tikrąja ta žodžio prasme. Kaip ir visi kiti lankytojai turėjome pasinaudoti keltuvais, kad įveiktume pirmąją pakopą, toliau buvo siūloma išsinuomoti šiltuosius drabužius ir padidinto pravažumo autobusais kilti į kalno viršūnę arčiau kraterio ir galiausiai turistams siūloma eiti pėsčiomis iki kraterio krašto su ugniai atspariais drabužiais. Visa tai būtų normalu, jei nebūtų labai brangiai kainavę. Vienam žmogui apsilankymas sumoje galėtų kainuoti apie 100 eurų, nutarėme nemokėti tokių pinigų. Mes buvome pakilę į pirmą pakopą vilkėdami savo moto drabužius ir net su šalmais ir jautėmės taip apsirengę visiškai komfortiškai, temperatūra tuo metu ten buvo tik 8 laipsniai aukščiau nulio, o kylant aukščiau ji tik mažėtų. Tiesa visą tą laiką, manęs nepaliko baimės jausmas, kad tuoj pradės veržtis ugnikalnio lava ir visus kaip skruzdėles nušluos nuo paviršiaus. Vėliau perskaičius internete informaciją apie Etnos išsiveržimus, mano nuomonė pasitvirtino.
Bus tesinys...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Vaziuodavome kalnuose ir siauromis gatvelemis, daznai tektavo pakeisti vaziavimo kripti o kai tekdavo apsisuktu, prasydavau, kad Jolanta nusoktu nuo moco.
Per sia kelione neapsejo be batono.

IMG_6981.JPG
IMG_6981.JPG [ 726.55 KiB | Peržiūrėta 973 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Atskirai noriu pasakyti apie dviratininkus. Vaziuoja jie paprastai grupemis, tvarkingai kelkrasciu. Kai grupe kyla i kalna tai daro visi susikaupia ir tyliai na o kai dviratininkai leidziasi nuo kalno, tuomet snekasi tarpusavyje labai garsiai ir visi iskarto. Kai esi sustojes ir moco motoras nedirba, besileidziancius nuo kalno dviratininku grupe galima isgirsti uz keliu simtu metru, ypac gerai girdisi kai leidziasi nuo kalno moterys. Reiskinis superinis- puiki techcnika, uniforma ir grazios figuros.
IMG_7004.JPG
IMG_7004.JPG [ 649.36 KiB | Peržiūrėta 973 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nemazai sutikdavome rimtu keliautoju, daugiausia tai budavo Prancuzai ir Italai vaziuojantis grupemis. Sutikome ir kamynus Lenkus...
IMG_6883.JPG
IMG_6883.JPG [ 379.77 KiB | Peržiūrėta 973 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Apvaziavau visa Italija ir Sicilija, nors vaziuoti teko kalnuose, bet visur buvo asfaltuota kelio danga, kartais ant kelio matesi uolenos fragmentai, bet guntiniu keliu ten apskritai nera.
IMG_6869.JPG
IMG_6869.JPG [ 558.31 KiB | Peržiūrėta 973 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Spa 2017, 12:22 
Enduo klubo narys

Sicilija ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Etnos parkinge teko pamatyti idomu reiskini. Du automobiliai su vokiskais numeriais ir apklijuotais maskuojancia plevele atliko kokius tai bandomuosius testus. Automobilio isore ir vydus buvo apklijuoti taip, kad aplinkiniai nesuprastu kas tai per markes. Supratau, kad tai buvo vokieciu BOSCH inzinieriai bandantys kokia tai naujove ant Hondos ir Fiato. Suvokiau visa tai, kad man pasiseke pamatyti toki slapta dalyka. O, kad tai yra BOSCH spesialistai supratau is nedidelio dzemperio antsiuvo ant vieno inzineriaus krutines, nor visa diagnostine iranga buvo uzlipduta lipnia juostele.
IMG_6716.JPG
IMG_6716.JPG [ 429.13 KiB | Peržiūrėta 970 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pagal kebulo konturus supratau, kad tai yra Fiatas, nors automobilis buvo apklijuotas maskojanciai klaidinancia plevele.
IMG_6714.JPG
IMG_6714.JPG [ 450.86 KiB | Peržiūrėta 970 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuojant i Etna pakilome iki debesu lygio, temperatura nuo plius 30 nukrito iki 18 laipsniu. Aisku sustojome ir uzsidejome pasiltinimus...
IMG_6700.JPG
IMG_6700.JPG [ 501.73 KiB | Peržiūrėta 970 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Galiausiai privaziuojama prie parkingu is kur toliau kilti i virsu galima tik pasinaudojus siulomomis paslaugomis kylant keltuvu arba pesciomis, su mocu vaziuoti auksciau greztai draudziama.
IMG_6708.JPG
IMG_6708.JPG [ 460.67 KiB | Peržiūrėta 970 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sicilija, tai Etnos ugnikalnis o kelias i ugnikalni su aptvarais ir kuo auksciau kylome, tuo juodesnis buvo ugnikalnio gruntas.
IMG_6704.JPG
IMG_6704.JPG [ 462.02 KiB | Peržiūrėta 970 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Spa 2017, 12:49 
Enduo klubo narys

Sicilija. Etnos ugnikalnis...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Etnoje praleidome visa diena, daug vaiksciojome ir daug idomaus mateme. Nesinorejo man, kad butent tuo metu pradetu verztis ugnikalnis...
IMG_6737.JPG
IMG_6737.JPG [ 393.33 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O cia yra idomus momentas... Dvi mergaites Diana ir Merilin is Didziosios Britanijos pesciomis ir basos uzlipo iveikusios pirmaja pakopa pesciomis ir dar basos. Pakalbinau jas, bet nelabai supratau. Aisku buvo viena, kad iskele jos sau viena uzduoti su tokiu keistu issukiu ir sekmingai, bet labai sunkiai iveike. Galiausiai, kai mergaites uzlipo- stipriai apsikabino ir apsiverke.
IMG_6776.JPG
IMG_6776.JPG [ 721.14 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip mergaites atrode is arciau, isiziurejus matosi, kad jos yra basos lipdamos astriabriaune uolena.
IMG_6780.JPG
IMG_6780.JPG [ 469.77 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip kapsuleje mums teko ivekti pirmaja ugnikalnio pakopa.
IMG_6786.JPG
IMG_6786.JPG [ 284.84 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: antra pakopa iveikiama pesciomis arba padidinto pravazumo autobusais. Enduristai man pritars-jeigu tokia transporto priemone ivaziuoja i dideli auksti, vadinasi net su sunkiuoju mtotociklu tai imanoma atkartoti.
IMG_6765.JPG
IMG_6765.JPG [ 610.47 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra auksciausias Etnos taskas, kur legaliai galima privaziuoti su mocu. Toliau reikejo persesti i keltuvus, kad iveikti pirmaja pakopa.
IMG_6755.JPG
IMG_6755.JPG [ 314.9 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ak, kaip gaila, kad musu neleido vaziuoti su mocu auksciau...
IMG_6749.JPG
IMG_6749.JPG [ 439.4 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vat, cia tai bent. Ir vel Africa Twin, si karta is prancuzijos. Koks mocas, kokios padangos, matosi, kad zmogud rimtai keliauja. Matau, kad vaziuoja vienas o po priekiniais zibintais pastebejau pritvirtintus svilpukus nuo zveriu, kaip tik tokie, kaip stovi pas mane. Smalsu buvo bent pamatyti keliautoja, bet deja mums reikejo vaziuoti toliau. Uzkisau jam musu gerai zinoma lipduka ,,myliu ir gerbiu lietuvos gamta,,
IMG_6744.JPG
IMG_6744.JPG [ 326.08 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ugnikalnio papedeje tako matyti turistu is viso pasaulio ir ju buvo labai daug. Per visa savo kelione, butent ten isgirdau lietuviskai kalbancius zmones...
IMG_6740.JPG
IMG_6740.JPG [ 421.98 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vienas is Etnos krateriu, kuris jau kelis desimtmecius yra ramus. Visur aplinkui yra juoda uolena...
IMG_6728.JPG
IMG_6728.JPG [ 285.28 KiB | Peržiūrėta 969 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Spa 2017, 13:21 
Enduo klubo narys

Sicilija...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Is Sicilijos vel i Italija...
Is Sicilijos.jpg
Is Sicilijos.jpg [ 132.34 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: A vat toks dar greitaeigis laivas ant pavandeniniu sparnu...
IMG_6923.JPG
IMG_6923.JPG [ 591.98 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Atsisveikindami su Sicilija imeteme i jura po moneta. Gal gada nors dar teks apsilamkyti cia.
IMG_6915.JPG
IMG_6915.JPG [ 251.02 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Cia yra keltas kurio pries savaite plaukeme i Sicilijos sala...
IMG_6922.JPG
IMG_6922.JPG [ 487.51 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Patinka man ziureti i laivus. Laivas buksiras.
IMG_6911.JPG
IMG_6911.JPG [ 545.05 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Is Sicilijos patekti i Italijos zemyna reikia keltu, tilto jie neturi ir nezada statyti. Paradoksas, persikelti atgal buvo pigiau.
IMG_6905.JPG
IMG_6905.JPG [ 458.87 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Retas kuris isdryso isimaudyti, bet pabraideme ir mes. Vietiniai sako, kad pabraidyti yra tiesiog butina, atsikratyti neeigiamos energijos...
IMG_6832.JPG
IMG_6832.JPG [ 415.57 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dar gamtos reiskinis, tai per simtmecius susidares tarpeklis. Upes vanduo visuomet buna labai saltas o vaizdai ispudingi...
IMG_6820.JPG
IMG_6820.JPG [ 434.58 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dar Etna. Pirmos pakopos finisas. Toliau toliau i virsu autobusiuku arba pesciomis. Mes apsiribojome tik pirmaka pakopa.
IMG_6769.JPG
IMG_6769.JPG [ 648.53 KiB | Peržiūrėta 967 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Spa 2017, 13:54 
Enduo klubo narys

Kai persikeleme is Sicilijos, atostogu laikrodis mums pradejo tikseti atgal, be to ir vaziuoti mums reikejo i namu puse. Kelias atgal buvo per visa Italijos bata aukstyn. Vel gi vengiant mokamu keliu, be to vengiame mes ir dideliu miestu. Paskutinis ilgesnis sustojimas mums buvo Venecija, kur praleidome viso labo kelias valandas, vien del to, kad oras tuo metu buvo rudeniskas visai, kaip Lietuvoje. Visi silti drabuziai buvo apsivilkti, Jolantai isakiau apsivilkti lietaus kostiuma, todel, kad vaziuojant liutis buvo tiek stipri, kad kai kurie automobiliai nedryso vaziuoti. Mes gi privalejome judeti, po poros valandu praleistu degalineje. Laukeme, kol nustos zaibuoti, pasimate nedideles dangaus prosvesos Venecijos puseje. Tai buvo musu keliones dvi slapiausios dienos. Net vaziuojant per visa Austrija musu nenorejo paleisti lietus.
Toliau rutiniskai seke Cekija, Lenkija ir pagaliau namai. Kodel rasau rutiniskai- ne del to, kad ten vaziuojasi neidomiai, priesingai mums dar norejosi neskubant pasigrozeti idomybemis, juo labiau pasiziureti buvo ka. Na bet tai nebeda, bus priezastis apsilamkyti kita karta.
Galiausiai namus mes sekmingai pasiekeme. Siu metu kelione truko 21 diena, iveikeme mes 7200 km aplankeme daug saliu, plaukiame laivais ir grozejomes ekzotiska gamta, mes tiesiog turejome gera laika.
Rushanas Enduro
Gyvenimas grazus...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Na ir aisku Venecija- tai miestas ant vandens.
IMG_7114.JPG
IMG_7114.JPG [ 491.59 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ziurint paveksliuka negali pajausti tos aplinkos. Tiesa nemalonaus vandens kvapo mes nepajutome.
IMG_7121.JPG
IMG_7121.JPG [ 503.36 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Venecijoje taip stipriai lyjo, kad net nesinorejo nusivilkti salmo
IMG_7120.JPG
IMG_7120.JPG [ 355.96 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Zinojau, kad Venecijoje vietoj asfaltuotu gatviu yra vandens kanalai, bet negalejau isivaizduoti, kad kanaluose valciu eismas yra toks intensyvus...
IMG_7124.JPG
IMG_7124.JPG [ 325.17 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: I Venecija mes ivaziavome ir isvaziavome is jos pel lietu, bet Venecijoje mes pabuvojome...
IMG_7142.JPG
IMG_7142.JPG [ 409.73 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Per visa kelione pamateme vienintele avarija be auku. Tai buvo Austrijos kalnuose. Ta diena pasinaudojau savo privalumu apvaziudamas su mocu didziule automobiliu virtine...
IMG_7154.JPG
IMG_7154.JPG [ 511.63 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Malonu buvo tai, kad Lietuvoje buvo pakankamai geras ir nesaltas oras. Per visa kelione neturejau nei vienos avarines situacijos. O tai yra svarbiausia.
IMG_7160.JPG
IMG_7160.JPG [ 602.39 KiB | Peržiūrėta 964 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2017, 09:57 
Vartotojo avataras

Rushanai, ačiū už išsamų pasakojimą.
Susiskaitė labai skaniai, o
labai informatyvios nuotraukos leido pilniau pajusti kelionės dvasią.
Gal tik ant liemenės reikėtų valstybės pavadinimą pasikeisti, ar patapai LIANKU, Algi?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2017, 14:46 
Enduo klubo narys

Bravo braliukas Drakas uz pastebejima. Istiesu mano naujoji lemene tuo kartu buvo su draugiskos salies pavadinimu. Mat, kaip uzsidejau ja Varshuvoje, taip ir atvaziavau iki namu. Siuo metu mano naujasis ,,PRIKIDAS,, atitinka visus reikalavimus, jame puikuojasi musu enduro klubo emblemos.
Rushanas Enduro
Gyvenimas Grazus...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Lap 2017, 01:01 
Vartotojo avataras

Ačiū Algį labai už tokį išsamų pasakojimą :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 17 pranešimai(ų) ]