Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 20 pranešimai(ų) ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rushanas i Gruzija 2018 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 17 Rgs 2018, 22:35 
Enduo klubo narys

Tai aišku, kad važiavau ir šiais metais.
21 diena
5000 km už motociklo vairo
2400 km plaukiant laivu
Vienas motociklas BMW F800GS ir du žmonės, mano šturmanas, strategas Jolanta ir aš- Rushanas.
Trys gerai žinomos šalys - visa tai vadinasi- ,,Išskirtinė kelionė motociklu į Gruzija 2018,,
Kodėl išskirtine, todėl, kad man vienodu kelionių nebūna, juo labiau, kad važiuodamas šiais metais nevažiavau į nežinomybę. Jau esu buvęs Gruzijoje su draugais motociklistais, be to, ir važiuojama ten paskutiniu metu motociklais gana intensyviai po vieną ir grupėmis. Man gi nauja patirtis buvo patekti į Gruziją plaukiant laivu skersai per visą Juodąją jūrą iš Ukrainos tiesiai į Gruziją.
Po gana ilgos pertraukos, šiais metais patraukiau į rytus. Šviežios informacijos apie planuojamą maršrutą turėjau pakankamai daug iš interneto, vizomis važiuoti per Baltarusiją pasirūpinau iš anksto. Dar šių metų išskirtinis dalykas buvo tai, kad formatas buvo pasirinktas tik motelinis, buvo atsisakyta palapinės, čiužinių ir visų turistinių reikaliukų, kurios reikia turėti turistaujant su palapine. Taip daryti buvo nuspręsta po kelionės į Siciliją, tam, kad kuo mažiau būtų apkrautas motociklas, kas pasiteisino. Sugebėjome visus daiktus sutalpinti į kofrus ir bako tašę, išorėje pas mus buvo pritvirtintos tik kėdutės.
Nors kempinginės amunicijos šiais metais mes atsisakėm, bet nuo to mes, lyg ir netapome lengvesni, mocas vis tiek buvo apkrautas iki negaliu. Ne, tai nereiškia, kad mocui truko galios, bet pažvelgus į mus ir mūsų techniką buvo aišku, kad susiruošta važiuoti toli ir ilgam. Nenustoju stebėtis, kiek gi daug visko reikia kelionėje ir kaip visa tai telpa, bet toks nusistebėjimas paprastai man būna tik kelionės pradžioje, kelionės eigoje bagažo pakavimas ir tvirtinimas tampa rutininis ir vyksta automatiškai greitai. Tiesa, kai nereikia pakuoti palapininių reikalų, pasirengimas nakvynei ir rytinis susiruošimas tampa ženkliai trumpesnis, o tai reiškia, kad visiems kitiems reikaliukams lieka daugiau brangaus laiko.
Dabar galiu pasakyti, kad tokia praktika, važiuojant šia kryptimi pasitvirtino. Nakvynė visose šitose šalyse yra nepalyginamai pigesnė, nei važiuojant po Europą.

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 27 Rgs 2018, 20:59. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Rushanas i Gruzija rugpjutis 2018
StandartinėParašytas: 17 Rgs 2018, 22:45 
Enduo klubo narys

Mūsų kelionės pradžia buvo nuo šeštadienio ankstaus ryto, o pravažiavus vos 30 km, privažiavome Baltarusijos sieną. Keistas jausmas, išvažiuoti iš namų ir vos tik po pusvalandžio kelio, kirsti kitos valstybės sieną, kur procedūra dažniausiai būna sudėtinga ir užima paprastai nemažai laiko. Jooo, popieriukų pildymas ir lakstymas nuo vieno langelio prie kito. Nors važiuodami su mocu, mes apvažiavome visus automobilius stovinčius eilėje, procedūra užėmė visą valandą. Sakysit gi mes vykome iš Europos Sąjungos, tad ir formalumų tokiu atveju būna ženkliai daugiau. Taip daugiau, bet tokius formalumus sukuria sau pačios šalys, aš turiu omenyje Baltarusiją ir tą pačią Ukrainą. Mano praktikoje yra daug teigiamų pavyzdžių, kai išvažiavimas ir įvažiavimas į ES šalis užima vos kelias minutes. Esu tikras, kad tokios eilės sudaromos dirbtinai, sukūrus būtent tokį sienų kirtimo mechanizmą. Šiais laikais įmanoma organizuoti žmonių ir transporto patikrą ir judėjimo kontrolę tarp valstybių. Tarkim toje pačioje Baltarusijoje yra puikiai organizuotas kelio apmokestinimas, kuris laimei motociklams netaikomas.
Tiesa pasakius, kad su sistemos kvailystėmis ir bukumu, mums dar teks susidurti nekarta mūsų kelionės metu, bet mes gi važiavome ilsėtis ir viską privalėjome tiesiog priimti taip, kaip yra. Būtent šios kelionės metu mes tapdavome situacijos įkaitais, kai viskas prieštaraudavo elementariai logikai. Tai pasijausdavo BY ir ypatingai UA.
Na grįžtam į Baltarusijos sienos kirtimo punktą. Kai procesas užima daugiau ar mažiau laiko, kai reikia užpildyti kelias deklaracijas, nenorom susimąstai, kad visa tai turi atlikti nepriekaištingai teisingai, pareigūnas užduoda klausimus, žiūrėdamas tiesiai į akis, šuniukas apuosto tave ir tavo transporto priemonę, po to prieina kitas pareigūnas su uniforma ir pradeda klausinėti, kokiu tikslu mes vykstame į jų šalį. Man su Jolanta visa tai priminė visiškai tuščią ir truputį juokingą spektaklį. Šypsena nuo mūsų veidu dingo, kai Jolantai parodžiau kalną konfiskuotų lietuviškų dešrų sudėtų ant stalo, tiesiog muitinės zonoje.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Sienos perejimo punktas tarp dvieju BY ir UA draugisku saliu o eiles kilometrines ...
20180811_192246.jpg
20180811_192246.jpg [ 71.54 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Baltarusija, kaimynine salys, bet zmones ten gyvena kitaip, net kitaip yra pilamas kuras uz tai plakatu su lozungais yra daug...
20180811_130049.jpg
20180811_130049.jpg [ 169.94 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 27 Rgs 2018, 21:00. Iš viso redaguota 2 kartus.
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Rushanas i Gruzija rugpjutis 2018
StandartinėParašytas: 17 Rgs 2018, 23:08 
Enduo klubo narys

O ba na... O gi mūsų dėžėse buvo sukrauta nemažai lietuviškų mėsiškų rūkytų ir vytintų skanėstų. Susimąstėme, kad būtų labai nemalonu ir skaudu netekti savo brangenybių.
Taip, mums vis tik tai liepė atidaryti šonines dėžes, bet pareigūnų niekas nesudomino, mėsos buvo centriniame kofre. Yesss - vadinasi toliau bus viskas gerai ir mums seksis...
Mums buvo malonu po keleto metų pertraukos pabuvoti Baltarusijoje, nors šį kartą, tai buvo tranzitinė šalis, kurią turėjome kuo greičiau pravažiuoti, bet piltis kurą, valgyti ir net truputį pabendrauti su vietiniais žmonėmis mums teko. Keliu būklė, vairavimo kultūra ir maistas čia yra pakankamai aukštame lygyje, miestai didesni ir mažesni yra ypatingai švarūs, užknisdavo tik kuro pylimas, mat tiesiog prisipilti pilna kuro baką ir po to už tai susimokėti, čia tiesiog neįmanoma. Keliaujantis kolegos man pritars, kad visa tai taip pat yra sukurtos sistemos rezultatas, kaip galima sukurti problemą lygioje vietoje ir ją spręsti. Apart sienos kirtimo ir kuro pylimo daugiau priekaištų baltarusams neturėjome.
Jau tą pačią pirmą kelionės dieną mums reikėjo kirsti dar vieną valstybės sieną - išvažiuoti iš Baltarusijos ir įvažiuoti į mums draugišką Ukrainą. Žodį draugiška panaudojau neveltui. Įvažiuodamas į šalį būtent pro draugiškumo prizmę žiūrėjau į Ukrainą ir ukrainiečius, todėl, kad Ukraina mes suvokiame, kaip draugišką šalį, o nuo šių metų ukrainiečiai įgavo teisę lankytis pas mus be vizų. Neužilgo suprasit, kodėl aš čia taip smulkiai apie draugiškumą.
Tai gi, Ukrainos siena. Įvažiuodamas į Ukrainą, aišku norėjau ir tikėjau pamatyti šiokius tokius pasikeitimus, deja, šioje vietoje aš buvau labai naivus. Privažiavęs pasienio zoną, pamačiau didžiulę virtinę krovininių automobilių, po to, prasidėjo lengvųjų automobilių kolona, kurią mes sėkmingai, pamažu važiuodami, apvažiavome ir galiausiai sustojome visiškai šalia užtvaro, malonu buvo tai, kad stovintis kolonoje vairuotojai liepė važiuoti be eiles iki pat patikros zonos, ką mes sėkmingai ir padarėme. Užbėgdamas į priekį, galiu pasakyti, kad tame pasienio punkte, kur mes kirtome sieną, niekas nepasikeitė, nekalbant apie tai, kad visi statiniai buvo tokie patys nesuremontuoti, kaip ir prieš keletą metų, o patikros tvarka tokia pati sudėtingai chaotiška su popieriuku rašymais ir lakstymais nuo vieno langelio prie kito, prie viso to noriu patikslinti, kad į patikros zoną mes įvažiavome, aplenkdami eilę, o visa procedūra užėmė pilnas dvi valandas - sakyčiau, kad tai yra daug. Ypatingai tas laikas prailgo, turint omenyje tai, kad temperatūra lauke buvo 30 laipsnių aukščiau nulio.
Tiesa pasienio zonoje teko matyti daug lengvųjų automobilių lietuviškais, lenkiškais, slovakiškais valstybiniais numeriais. Naiviai pagalvojau, kad Ukraina atsiveria Europai, o europiečiai plūsta į Ukrainą atostogauti. Aga, nieko panašaus, pasirodo, tokiu būdu ukrainiečiai nusiperka sau automobilius, o valstybinius numerius palieka pardavėjo, kad išvengti kokių tai didelių mokesčių už įsigytą transporto priemonę. Po to per visa buvimą UA laika, dažnai sutikdavau rumuniškus, bulgariškus, latviškus automobilius, kurių vairuotojai kalbėjo vietine kalba.
Tiesa, kertant UA sieną, mane nustebino moters pareigūnės, kuri buvo to posto vyriausioji viršininkė, numesta frazė mūsų adresu: Jūsų kelionės tikslas yra poilsinis, o mane atostogų išleidžia tik „saulėtąjį gruodį“ su ironija ištarė ji, tarsi tame buvome kalti mes. Kaip arklys čia ariu, o apie žmoniškas atostogas ir atlyginimą galiu tik pasvajoti, savo nepasitenkinimą išsakė ji, dėdama štampus į mūsų pasus. Su tokia tvarka ilgai jiems dar teks laukti geresnių laikų pasakė Jolanta, dėdama mūsų pasus į kišenę.
Valio, dar nenusileidus saulei mes įvažiuojame į Ukrainą, visai neblogas rezultatas turint omenyje, kad įveiktos dvi sienos ir nemažas atstumas. Mes buvome numatę atvykti į Odesą su viena nakvyne, gi turėjome mes pasiekti Černomorsko uostą, kad spėtume į keltą. Pagal likusį kilometražą mums buvo visiškai realu suspėti patekti į laivą, kuris turėjo išplaukti sekmadienį naktį. Patikslinu, kad tą dieną per 24 valandas mes turėjome įveikti apie 800km, kad patektume į laivą, plaukiantį į Batumį (GEO), visa tai buvo realu.
Pakeliui į Odesą, mes kelis kartus sau leidome pavalgyti restorane, mat maisto kainos ten yra visai nedidelės ir visiškai neskaudžios mūsų kišenei, reikėdavo tik pasirinkti tinkamą maisto įstaigą, kad maistas būtų šviežias, šioje vietoje vadovavomės savo principu - sustoti ten, kur yra daug lankytojų ir stovinčių automobilių. Aišku privalu buvo paskanauti arbūzo ir kitų pietinių skanėstu, išaugintų būtent tame regione ir šioje vietoje turiu savo taisyklę, pirkti viską iš vietinių lauko prekiautojų.
Eismas centrine autostrada iki Odesos buvo gana intensyvus, mačiau nemažai įvairaus kalibro motociklistų, keliaujančių grupėmis ir po vieną. Transporto greitis buvo gana didelis ir mes važiavome gana greitai, mat atvažiuoti iki tikslo vietos turėjome kuo anksčiau. Neskaitant, kad asfalto būklė buvo toli gražu ne ideali, apkrautas mocas nesunkiai palaikė 135 km/h. Policijos postai ir patruliai su mašinomis pasitaikydavo gana dažnai, bet jokių priekaištų jie mums neturėjo, tiksliau nestabdė, o gal ir stabdė, šito pasakyti dabar negaliu, gi važiuodamas pro policiją, aš sumažindavau greitį, o prasilenkdamas, tiesiog nusukdavau galvą į priešingą pusę taip, kad policininko tiesiog matyti negalėjau. Kaip ten be būtų, bet manęs niekas nesivijo ir apskritai per visa kelionę sąlyčio su kelių policija neturėjau.
Mes lekiam Odesos link ir štai mano mocas staiga pradeda nebetraukti ir vangiai reaguoti į gazą, gaunu keliu sekundžių šoką ir vis bandau dozuoti gazą taip, kad bent kiek galėčiau judėti iki vietos, kur galėčiau daugmaž saugiai sustoti ir pasiaiškinti bezdėjimo priežastį. Benzino bake yra pakankamai nemažai, 60 km kelio dar turėčiau įveikti be problemų, vadinasi ne dėl kuro stygiaus atsirado problema, pagalvojau aš. Sustojus po tiltu, pavėsyje apžiūrėjau motociklą, nieko blogo nepastebėjau, į galvą lindo įvairios mintys dėl pradėjusio gesti kuro siurblio, ar tai sustreikavusios elektronikos. Panikos neturėjau, būtent tokiais momentais turiu gerą būdą nusiraminimui, o tai yra tokia tiesa, apie kurią pagalvoju - gi ne lėktuvu aš skrendu ir nenukritau ant žemės atsisakius varikliui, aš viso labo negaliu judėti toliau, bet esu sveikas ir gyvas.
Sveikas ir gyvas po keliu minučių susikaupimo nusprendžiu tiesiog susipilti į baką savo atsarginį kurą ir ką? Užkūrus motorą, mocas vėl pradėjo reaguoti į apsukas, tarsi nieko ir nebuvo. Valiooo.
Vadinasi problema buvo kuro kiekyje arba jis tiesiog užvirdavo, arba dar kokia tai fignia, faktas buvo tas, kad datraukus iki degalinės įsipyliau pilną baką ir variau sau toliau, tiesa kreiserinį greitį buvau pasirinkęs tik 110 km/h., nors lauko temperatūra buvo 32 laipsniai aukščiau nulio, bet tas blogasis reiškinys daugiau nebesikartojo.
Neskaitant šio nedidelio nemalonaus techninio niuanso, tą dieną su technika nemalonumu mes daugiau neturėjome. Maža to, mes gana greitai su didele laiko atsarga pasiekėme savo tikslą Černomorske. Kaip gerai, nuo šios dienos prasidės mūsų naujas kelionės etapas, iki laivo išplaukimo dar buvo labai daug laiko - net visos penkios valandos. Mums gana neblogai sekasi nusprendėm mes su Jolanta, deja realybėje buvo visiškai priešingai.
Apie tai norėčiau truputį smulkiau, kad kolegos keliautojai žinotų, ko reikia tikėtis ir kaip ten viskas yra iš tikrųjų, kaip planuotis savo kelionės laiką, norint laivu iš Ukrainos patekti tiesiai į Gruziją.
Šioje vietoje visu savo kailiu pajutome ukrainiečių mentaliteto lygį ir sistemos bukumą, kai sukuriama viskas taip, kad būtų ne kuo paprasčiau ir greičiau, bet, kad būtų, kuo sudėtingiau, ilgiau ir nepabijosiu šito žodžio - bukiau.
Šitokio debilizmo nesitikėjau ir aš. Atrodo viskas paprasta, iki laivo išvykimo penkios valandos, reikia tik nusipirkti bilietą, atlikti formalumus, įvažiuoti į keltą, pritvirtinti mocą ir sau laimingai išplaukti.
Aga - taip, išplaukti gali bet kurioje kitoje šalyje, tik ne Ukrainoje. Atvažiavę prie terminalo vartų pamatėme vartus su nuleistu šlagbaumu ir dezinfekcijos baseinu prieš jį. Papypsėjau, į tai sureagavo budėtoja Natalija Vladimirovna, paprašiau, kad pakeltų užtvarą, mat sakau važiuoju į keltą, plaukiantį į Gruziją. O tu bilietą bent turi, paklausė Natalija Vladimirovna? Neturiu, bet Jus pakelkit užtvarą ir aš nusipirksiu bilietą vietoje arba pasakykit, kur aš tai galiu padaryti dabar. Iš kur tu toks nekantrus atvažiavai, klausia Natalija, kai tuo metu prie dezinfekcinio baseino prieina du dideli šunys ir pradeda lakti vandenį iš nuodingos vonios. Negaliu abejingai žiūrėti, kaip ramiai geria nuodus šunys, kodėl taip leidžiat daryti, klausiu jos, gi jie nudvės? Nenudvės atsako ji ramiu tonu, pridurdama dar, kad tie šunys jau trys metai, kaip čia gyvena ir dar pasako ji, kad mes šiandien niekur neišplauksim, dėl to, kad bilietą galima nusipirkti tik uosto administraciniame pastate, o administracija šiandien apskritai nedirba, bet to laikrodis rodė 7 valandą vakaro. Va čia tai bent situacija, visa tai įgauna negerą atspalvį ir dėl to, kad sekantis laivas plauks tik po trijų dienų - nieko taip? Prašau jos, kad leistų bent privažiuoti prie laivo, galvoju, kad bent tokiu būdu pavyks susitarti dėl plaukimo. Ji pataria privažiuoti tiesiai prie terminalo, gal koks tai mistinis Volodia mums sugebės padėti, važiuoju tiesiai prie terminalo, iš kur išlenda du apsaugininkai. Aiškinu situaciją, jie pakartoja visą pasaką, kurią girdėjau prieš porą minučių, paminėdami mistiškai visagalio Volodios vardą. Iš viso to suprantu, kad pajudinti reikalus dabar galėtų tik visagalis Volodzia, kitas variantas laukti kito kelto, kuris būtų po trijų parų, išanksto pasirūpinus bilietais.
Skambutis Volodziai, apsauginis konkrečiai ir aiškiai paaiškina situaciją, po to seka nedidelė pauzė, galiausiai iš Volodzės išeina neigiamas atsakymas. Na aš gi sakiau, paantrino apsaugininkas, kad neišeis. Tuomet prašau, kad mums tiesiog leistų privažiuoti prie laivo, į ką gaunu neigiamą atsakymą, mat uostas yra priskiriamas prie saugomų objektų, o norint įvažiuoti į teritoriją reikia forminti specialų leidimą ir taškas! Po šių žodžių nusileido rankos ir man.
Mes pamažu apsisukam ir pavažiavę kelis šimtus metrų sustojam suvirškinti situaciją. Už nugaros girdžiu neaiškius garsus, kurie vis aiškiau yra girdimi per mano ausines, pasirodo tai, verkdama pratruko Jolanta. Nedažnai matau ją verkiančia, bet leidau jai išsiverkti, sakau Jolantai, kodėl taip jautriai priėmei šita situaciją, gi buvome mes su tavim visokiose nemaloniose situacija ir tu laikeisi, kaip kareivis tvirtai? Situacija apsisuko taip, prieštaraudama visiems logikos dėsniams ir tai galėjo nutikti tik Ukrainoje, sako ji. Kodėl dėl debiliškos tvarkos, mes turėsime laukti kito laivo net tris dienas? Mes turime tiek nedaug laiko savo atostogoms.
Kaip parodė laikas, kad mes buvome tokie nevieni, pasipiktinę kvaila tvarka, bet variantų mes neturėjome, nusprendėme laukti kito reiso, išplaukiančio po trijų parų.
Kadangi mums teko koreguoti atostogas, nusprendėme visas laisvas dienas paversti poilsinėmis. Sutvarkę visus bilietų pirkimo formalumus, mes mėgavomės Odesos šiltąja Juodąja jūra, leidome laika paplūdimyje ir važinėjomės Juodosios pakrante. Laimei pavyko surasti visiškai nebrangų motelį šalia uosto, apgyvendinimas jame, taip pat vertas atskiros istorijos, aišku nevisai gerąja prasme.
Kaip bebūtu, bet tos trys dienos prabėgo greitai ir atėjo laikas, kai mes turėjome patekti į laivą. Patekti į laivą mums buvo ne tas pats, kaip patekti į kino teatrą, parodžius išlanksto nusipirktą bilietuką.
Į keltą mes patekome po šešių proto knisimo valandų tikrąja to žodžio prasme. Ir vėl mes su Jolanta prisiminėme, kad mes lietuviai suvokiame Ukrainą, kaip draugišką šalį, kaip visa Lietuva trokšta, kad Ukraina kuo greičiau integruotųsi į civilizuotą pasaulį, kad jiems atvažiuoti nėra jokių kliūčių. Ar gi mes buvome verti, kad su mumis būtų taip elgiamasi? Patekimas į laivą, buvo tas pats, kaip įvažiavimas į šalį, tik su tokiu skirtumu, kad lakstyti nuo langelio iki langelio teko ženkliai daugiau, dėl to, kad tų langelių ir kabinetų buvo daugiau. Stebino tai, kad tokių norinčių patekti į laivą su savo transportu buvo daugiau, keletas visureigių iš Lietuvos, Vokietijos, dar vienas motociklistas vokietis ir gana didelės grupės pėsčiųjų turistų ir dviratininkų iš Vokietijos. Visos šios „aukos“ turėjo patirti šešių valandų pažeminimą, kitaip aš to reiškinio pavadinti negaliu. Sakyčiau uoste puikiai pasijuto visos Ukrainos atspindys.
Kaip bebūtų, mes galiausiai atsidūrėme laive.
Būtent tą dieną mums prasidėjo naujas kelionės jūrinis etapas.
Prieš kelionę, skaitydamas atsiliepimus apie plaukimą laivu, susidariau savo gana neigiamą nuomonę, bet ji visiškai nepasitvirtino. Atvirkščiai laivas mums labai patiko, geros tvarkingos kajutės su patogumais ir langu į jūrą, skanus ir pilnavertis maistas trys kartus per dieną, delfinai jūroje ir geras oras išėjus ant denio. Vienintelis minusas plaukiant laivu, tai ryšio nebuvimas. Dvi dienos nieko neveikimo irgi buvo įdomios. Mes kaupėme jėgas kelionei į Gruziją, o jėgų ir ištvermės mums ten prireikė.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Su motobotais nors ir imanoma vaikscioti, bet, mes nutareme laika leisti prie vandens.
20180814_175209.jpg
20180814_175209.jpg [ 133.32 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: pazabaliojome po Odesos miesta, nebrangiai papietavome prabangiame restorane ir aplankeme keleta izimiu vietu...
20180814_175617.jpg
20180814_175617.jpg [ 245.15 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Cernomorske salia uosto, buvome apsistoje gana jaukiame ir nebrangiame kempinge
20180813_112558.jpg
20180813_112558.jpg [ 145.78 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Na mazdaug taip ...
20180814_123620.jpg
20180814_123620.jpg [ 241.09 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrode Cernomorsko papludimys. Vietos ten buvo pakankamai ir vanduo apie 28 laipsnius
20180814_100900.jpg
20180814_100900.jpg [ 226.48 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Matydami kelio uztvara vedanti prie pat juros tiesiog paprasydavome, kad mums ji pakeltu, del to, kad mums labai norejosi issimaudyti...
IMG_7525.JPG
IMG_7525.JPG [ 198 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip prie pat vandens mes sugebejome privaziuoti su mocu. Budami papludimyje mes galejome stebeti moca ...
IMG_7535.JPG
IMG_7535.JPG [ 191.26 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrode pirmieji uosto vartai su dezinfekcinem voniom, kur uztvaras man taip ir nebuvo pakeltas...
IMG_7603.JPG
IMG_7603.JPG [ 189.36 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip salia Odesos gali bet kas pastatyti palapine ir zvejiti
IMG_7563.JPG
IMG_7563.JPG [ 275.39 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Gana daznai Ukrainoje teko matyti ES iskabintas veliavas, gi neveltuj jos ten plevesuoja, turetu gi visa tai kokia tai reiksme ...
IMG_7608.JPG
IMG_7608.JPG [ 102.48 KiB | Peržiūrėta 2745 kartus(ų) ]

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 27 Rgs 2018, 21:05. Iš viso redaguota 1 kartą.
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Rushanas i Gruzija 2018 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 18 Rgs 2018, 06:22 
Enduo klubo narys

Foto is Cernomorsko, Odesos sritys.
Cia mes praleidome trys paras belaukiant sekancio reiso i Batumi.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Taip poilsiautojai iskaptavo laiptus iki juros. Aukstis apie 20 metru. Vietiniai sako, kad leistis jeis yra saugu ...
IMG_7566.JPG
IMG_7566.JPG [ 180.53 KiB | Peržiūrėta 2731 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ukrainoje netruksta stendu apie sviesia ateiti o aplinkui purvas..
IMG_7548.JPG
IMG_7548.JPG [ 114.38 KiB | Peržiūrėta 2731 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Laukinis papludimis salia Cernomorsko
IMG_7564.JPG
IMG_7564.JPG [ 211.39 KiB | Peržiūrėta 2731 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Visai salia Cernomorsko su Jolanta radome gana dideli lauka su laukiniu papludimiu ant auksto skardzio. Vieta cia gana svari ir mokestis yra simbolinis. Cia galima atvaziuoti ir ilsetis isskleidus palapine
IMG_7559.JPG
IMG_7559.JPG [ 179.42 KiB | Peržiūrėta 2731 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Salia juros teko matyti uztvertus prabangiu namu kvartalus i kurios ivaziavima saugo ginkluota apsauga ir uztvarai. ten ivaziuoti mums nepavyko, nors bandziau tai padaryti kelis kartus ...
IMG_7545.JPG
IMG_7545.JPG [ 143.57 KiB | Peržiūrėta 2731 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip uosto ekvatorijoje ilsisi vietiniai pensininkai
IMG_7521.JPG
IMG_7521.JPG [ 190.6 KiB | Peržiūrėta 2732 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Palandziojojome po uosta is kotos puses, kur ilsisi ir zvejoja vietiniai.
IMG_7519.JPG
IMG_7519.JPG [ 228.33 KiB | Peržiūrėta 2732 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Cernomorskas anksciau buvo vadinamas Iljiciovsku. Ten kur mes buvome apsistoje, vietiniai zinojo, kad esame atvaziave is Lietuvos ir sutike mus sveikinosi ...
20180815_154450.jpg
20180815_154450.jpg [ 201.09 KiB | Peržiūrėta 2732 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgs 2018, 20:49 
Enduo klubo narys

Kaip mus tikrino, pries ivaziuojant i laiva, kaip mes plaukeme laivu ir kaip atrode Gruzija nuo laivo denio...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Sitas didziulis laivas po dvieju paru mus nuplukdys i Gruzija ...
20180816_135405.jpg
20180816_135405.jpg [ 150.11 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip po sesiu valandu proto knysimo, mes ivaziavome i laivo vydu.
Tiesa, igula moca uztvirtino labai greitai ir techniskai...

20180816_163157.jpg
20180816_163157.jpg [ 148.14 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Laivo vyduje jautiesi tasi viesbucio koridoriuje ...
20180816_193233.jpg
20180816_193233.jpg [ 66.65 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Musu kajute buvo su langu ...
20180816_165126.jpg
20180816_165126.jpg [ 54.95 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dviviete kajute yra gana jauki, tvarkinga ir patogi ...
20180816_230132.jpg
20180816_230132.jpg [ 85.99 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dar plaukiant laivu, Jolanta sudare konkretu marsruta per visa Gruzija. Uzbegdamas i prieki, pasakysiu, kad plana mes beveik ivykdeme. Per savaite privazinejome 2000 km ivariom salygom ir keliais ...
20180816_222718.jpg
20180816_222718.jpg [ 78.24 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo baras, kur dienos metu galima ziureti televizoriu. Smalsu buvo stebeti vokieciu keleiviu veidus, kai per telika rodydavo filmus, kaip sovietu kareiviai kaunasi su vokieciais ir aisku nugali...
20180817_193452.jpg
20180817_193452.jpg [ 194.33 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Laive verda savo gyvenimas, taip atrode restoranas, kur buvo puikiai maitinama trys kartus per diena ...
20180816_185331.jpg
20180816_185331.jpg [ 164.64 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Priartejus prie kranto, Batumis atrode tarsi svajones zeme, kalnai ir dangoraiziai ...
20180818_193855.jpg
20180818_193855.jpg [ 172.28 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pries iplaukiant i Batumio uosto vartus, matesi, kad gyvenimas mieste verda ...
20180818_195216.jpg
20180818_195216.jpg [ 196.64 KiB | Peržiūrėta 2693 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgs 2018, 21:21 
Enduo klubo narys

Dar keletas akimirku apie tai, kaip 6 valandas vyko patikra, pries ilipant i laiva...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Taip atrodo musu svarbiausias dokumentas- bilietas i laiva.
20180813_182425.jpg
20180813_182425.jpg [ 85.9 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pirmame plane vokieciu pora vaziuojanti savoju visureigiu. Isikalbeje vieliau suzinojome, kad jis yra orkestro muzikantas o ji yra destytoja- inteligentiski zmones. Antrame plane vokieciai keliaujantis pesciomis ...
20180816_121029.jpg
20180816_121029.jpg [ 147.09 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo keliaiviai is arciau- tarsi pabegeliai...
20180816_123020.jpg
20180816_123020.jpg [ 109.43 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip savo eiles ivaziuoti lauke tie, kas vaziavo su didesnem ar mazesnem transporto priemonem, iskaitant ir dviracius. Atkreipkit demesi, siuo metu keleiviai susitalpino pavesyje, po keliolikos minuciu visiems teko kenteti nuo saules tiesioginiu spinduliu.
20180816_132503.jpg
20180816_132503.jpg [ 263.06 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Proto knisimas prie langelio ir aisku tradicine eile...
20180816_141923.jpg
20180816_141923.jpg [ 79.82 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kap salia gulintis suo, motociklistas is vokietijos Giunteris nualintas karscio. Vokieciams, kaip ir mums vizu ivaziuoti i Ukraina nereikia. Jeigu neklystu, Vokietija taip pat, kaip ir mes remia Ukraina pinigais. Kalbejome su juo, jeigu ukrainieciai nedarytu tokiu cirku, tai ir turistu cia vaziuotu zenkliai daugiau.
20180816_153721.jpg
20180816_153721.jpg [ 140.1 KiB | Peržiūrėta 2687 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 19:19 
Enduo klubo narys

Po dviejų su puse parų plaukimo išilgai Juodosios jūros mes pamatėme žemės horizontą, tai buvo Gruzija. Viso plaukimo metu žinojau mūsų buvimo vietą ir judėjimo greitį, mat į kajutę buvau pasiėmęs savo navigatorių, visuomet taip darau, kai tenka skristi lėktuvu ar plaukti laivu, labai rekomenduoju taip daryti.

Šeštadienio vėlyvą vakarą mano motociklo ratai išriedėjo į Batumį. Ne veltui paminėjau, kad tai buvo šeštadienis, būtent tą vakarą ir naktį kurortinis Batumis ūžė, kaip didelis avilys. Man prireikė keliolikos minučių, kad adaptuočiausi prie gruziniško vairavimo ypatumų naktiniame mieste, gruzinai važiuoja kitaip.

Gana greitai suradome hotelį nakčiai, pačiame miesto centre, už prieinamus pinigus. Nustebino tai, kad viešbučio kambariuose buvo rūkoma, o parduotuvės dirbo iki antros valandos nakties ir pabrėšiu, kad alkoholį galima buvo nusipirkti tol, kol dirbo parduotuvės.

Tiesa pranešiu tokį niuansą, dėl žaliosios kortos. Dar laive mus maloniai perspėjo Gruzijos pareigūnai, kad privalu pasirūpinti būtent Gruzijoje galiojančia žaliąja korta, nes mūsų turimas draudimas Gruzijoje negalioja.

Nepasigailėjome, kad draudimu pasirūpinome, nes plaukiant atgal, tas pats pareigūnas nepamiršo pasiteirauti ir patikrinti mūsų draudimo dokumentų, man buvo malonu prisipažinti, kad viską padarėme sąžiningai.

Iki šiol mano pasakojime sakyčiau buvo nemažai negatyvo, kurio aišku nesureikšminau, atvykus į Gruziją negatyvo kaip nebūta.

Taip, Gruzija yra nedidelė skurdi šalis, kur yra šiltas klimatas ir jūra, nepakartojami kalnai ir išskirtiniai žmonės, visa tai nusveria kitus nepatogumus, kurių čia pakankamai, bet jie visiškai neerzino.
Nuo Batumio prasidėjo įdomiausias ir sudėtingiausias mūsų kelionės etapas. Visa kelionė po Gruzija buvo kruopščiai suplanuota. Jolanta eilinį kartą pasistengė iš peties, apie lankytinas vietas man nereikėjo visiškai rūpintis ir nuo to buvo tik įdomiau. Kiekvienos dienos pradžioje, Jolanta man pasakojo apie tai, kur mes važiuosime ir ką mes turėsime tą dieną pamatyti. Mano reikalas buvo - pasirūpinti visais techniniais dalykais ir aišku saugiai vairuoti.
Šiandien galiu pasakyti, kad Gruzija mes pravažinėjome skersai ir išilgai, kiek tai įmanoma. Istorinis Gruzijos Karo kelias, vedantis iš Tbilisio link legendinio Kazbeko kalno, Martvili kanjonas, Prometėjo urvas, Boržomi kurortas, uolų miestas – Vardzija, apie visus šiuos stebuklus galima nuodugniai pasiskaityti internete, o aš papasakosiu, kaip mums sekėsi važiuoti ir ką mums teko patirti, keliaujant po Gruziją.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Stai ji Gruzija ...
IMG_8080.JPG
IMG_8080.JPG [ 233.42 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kalnuose teko matyti vietiniu zmoniu zmoniu, kurie atrode taip, tarsi ju nepaliete civilizacija..
IMG_8099.JPG
IMG_8099.JPG [ 220.23 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai kokie tie didingi kalnai. Kaukazas...
IMG_7907.JPG
IMG_7907.JPG [ 93.43 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Po Gruzija netik dubasinome motociklu, bet ir daug vaiksciojome pesciomis...
IMG_7829.JPG
IMG_7829.JPG [ 129.01 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Net toki kanjona teko aplankyti o plaukiant valtele visu savo kunu pajutai gamtos galybe...
IMG_7819.JPG
IMG_7819.JPG [ 128.37 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Plaukiojome laiveliais, laipiojome uolomis ir landziojome urvais, vazinejomes kalnu keltuvais, isbandeme viska, ka mums siule gruzinai, neskaitant ivairiausiu marsrutu su motociklu...
20180819_172820.jpg
20180819_172820.jpg [ 102.54 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kaukazo kalnai. Didziausias Gruzijos pavirsius, tai yra kalnai.
IMG_7979.JPG
IMG_7979.JPG [ 153.73 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrode ryte pirmoji musu nakvynes vieta Batumyje. Raides visiskai neiskaitomos ir visiskai kitokia atmosfera, kuri mus lydejo visos keliones metu, buve Gruzijoje mane supras.
20180819_082005.jpg
20180819_082005.jpg [ 95.72 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Matant situos vaizdus nesunku suprasti, kur daryta nuotrauka, tai yra tipiskas kalnu vaizdelis.
IMG_7991.JPG
IMG_7991.JPG [ 212.66 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Karves ir apskritai gyvunai Gruzijoje sutinkami visur, siuo atveju karve trynesi apie autobusa kasidama sau nugara .
IMG_7802.JPG
IMG_7802.JPG [ 137.3 KiB | Peržiūrėta 2432 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 19:51 
Enduo klubo narys

Tiesa vieno taško pasiekti mums nepavyko dėl techninių dalykų ir mano vairavimo įgūdžių stokos, tai yra Mestija ir netoli jos įsikūrusio Ušguli kaimo, kuris yra 2200 metrų aukštyje, o kelią link jo Jolanta pasirinko ne patį lengviausią, tiksliau sunkiausią. Mat važiuoti mums teko, kylant į kalną, nelabai jau geru keliu, kur danga buvo permaininga, tiksliau kelias buvo ir visai be jokios dangos, o paviršius, kuriuo mums teko važiuoti buvo visiškai netinkamas važiuoti motociklu dvisėda ir dar su asfaltinėm padangom.
Prieš devynis metus esu įveikęs šį maršrutą su grupe draugų motociklistų, tiesa važiuojant priešinga kryptimi. Tikėjausi, kad po tiek metų kelias bus labiau pravažiuojamas, be to, ir vietiniai minėjo, kad judėjimas šiuo sunkiai pravažiuojamu maršrutu yra gana intensyvus, mat turistai su nuosavais ir išnuomotais visureigiais važiuoja ten išbandyti save ekstremaliame vairavime. Sakyčiau, kad po tiek metų Mestijos kelias beveik nepasikeitė, gi kalnai neleis taip lengvai pravažinėti kelius, po eilinės liūties gamta kas kart daro kelio korekciją ne keliautojų naudai, kaip buvo ir ši kartą, kai važiavome mes.
Pilnai suvokiu, kad ekstrimo reikia vengti, kai namai randasi už kelių tūkstančių kilometrų, bet važiuojant tuo kartu, vis tikėjausi, kad kelias pagerės. Saulė buvo pakankamai aukštai ir šansų pasiekti tikslą mes turėjome, nors visą laiką važiuojant į kalną tik pirmąja pavara, kilometrai slinko labai pamažu. Buvo karšta. Liepdavau Jolantai kas kart nulipti nuo moco, kai kelyje pasitaikydavo sunkesnė kelio atkarpa. Kuo aukščiau mes kilome, tuo sunkiųjų atkarpų buvo vis daugiau. Darėsi taip, kad bėgti į kalną paskui mane Jolantai teko daugiau, nei važiuoti su mocu, tuomet stengiausi važiuoti kartu su ja, kiek tai įmanoma. Važiavau atsistojęs, manevruodamas tarp aštrių ceglų, Per dugną ir pakojas kaleno akmenys, o bet koks sustojimas sukeldavo daug problemų, pajudant iš vietos. Kitaip sakant, važiavimo į kalną esmė buvo tame, kad reikėjo judėti greičiau ar lėčiau, bet judėti nesustojus, tik taip buvo įmanoma važiuoti į priekį. Tiesa pasakius toks kelias manęs visiškai nedžiugino, net gi sakyčiau užkniso ir motociklo buvo gaila, didelės apkrovas teko patirti motociklui ir mums, tiksliau man, Jolanta, kaip niekur nieko, sėdėjo ir paklusniai tvėrė visus bekelės ,,malonumus". Nežinau, kiek laiko tęsėsi visas šis mazochizmas, bet atrodė, kad iš čia mes niekada neišvažiuosime. Galiausiai, kai mes pakilome į 1800 metrų aukštį aukščiau jūros lygio, aš, neapskaičiuodamas trajektorijos, kaliau dešiniu kofru į pakelės akmenį, mus su mocu šveitė į priešingą skardžio pusę, o kofras lėkė sau, toliau aš mačiau dangų, įsibedžiau nosimi į žoles ir vėl į dangų, toliau laukiau, kada ant manęs iš viršaus užvirs motociklas, laimei mocas ant manęs taip ir neužgriuvo, bent tai gerai, pagalvojau aš. Bet džiaugtis ne buvo ko, nors atrodo, kad aš likau gyvas, tuoj pat pakviečiau Jolantą, ji gulėjo galva žemyn, bet judėjo ir kalbėjo, tai buvo dar vienas geras ženklas. Išgirdau dirbančio moco, gulinčio ant šono viršuje, garsą. Ilgai nesiaiškindamas su Jolanta, greitai išropojau į viršų ir išjungiau variklį, kad jis neužkaltų. Toliau nusileidau pas Jolantą ir suprantu, kad jai nekas, ji negali normaliai judėti, jos koja ne natūraliai kreiva, tik lūžio mums dabar trūko dėl pilnos laimės, pagalvojau aš. Mocas guli ant skardžio, dėžė voliojasi viduryje kelio, o mes keturi metrai žemiau, užstrigę krūmuose - toki vaizdelį pamato kaip tik tuo metu pro šalį važiuojantis du sportininkai iš Maskvos su visureigiu. Išlipę sportininkai angliškai iš viršaus rėkia, ar mes esame gyvi? Tarpusavyje jie šneka rusiškai, sakydami, kad rodos, kad gyvi - taip gyvi atsakau rusiškai, prašiau pagalbos ištraukti Jolantą, aš išlipu pats, o Jolanta pamažu lipo, laikydamasi už rusų numestos virvės. Rusai duoda mums atsigerti vandens, patraukia dėžę nuo kelio, padeda pakelti motociklą, atlanksto užlinkusį dėžių rėmelį ir nuvažiuoja toliau.
Apžiūrim Jolantos koją, atrodo lūžio nėra, tik didžiulis sumušimas, judinti gali ir net gi gali truputį paeiti. Liepiu koją kišti į kalnų šaltinį, kuris buvo čia pat, o pats užsiimu motociklu, mocui atrodo nieko rimto, neskaitant susikreivinusio vairo ir nulinkusių rankų apsaugų, o dėžė susilankstė gana stipriai, be to, nuo jos nulūžo tvirtinimo elementai. Visa tai suvokiau kaip ženklą sau, kad viską reikia daryti su saiku, be fanatizmo ir aišku, kai po valandėlės susitvarkiau motociklą, nusprendžiau važiuoti atgal, leistis tuo pačiu keliu žemyn. Jolanta mano sprendimui nepritarė, maža to, ji atsisakė sėstis ant moco, kol aš jo neapsuksiu važiuoti į priekį - va čia tai bent. Patikslinsiu, kad į priekį mums dar būtų tekę žabalioti 40 km per ceglas, pliurzą ir sraunias upes, o atgal - 30 km.
Dėl maršruto krypties aš dvejonių visiškai neturėjau, o Jolantą reikėjo įtikinti viską argumentuojant. Kaip tik tuo momentu pagalvojau, kad su Jolanta esu daug prakeliavęs ir niekada neturėjau su ja moralinės trinties. Taip, dabar mes sprendžiam problemą, į kurią pusę mums reikės važiuoti, o gi prieš valandą galėjo viskas apsisukti ženkliai liūdniau. Jau po 15 minučių, mes leidomės žemyn...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Borzomis, tarsi musu Druskininkai, tik daug didesnis. Praleidome ten visa diena ...
IMG_7865.JPG
IMG_7865.JPG [ 265.63 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mano motociklui teko daug iskenteti, bet nusiskundimu del technikos Gruzijoje neturejau ...
20180820_163150.jpg
20180820_163150.jpg [ 155.57 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tiesiog kaimas ...
IMG_8219.JPG
IMG_8219.JPG [ 140.94 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Teko daug dubasinti kalnais be asfaltu
20180820_092028.jpg
20180820_092028.jpg [ 190.71 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Aukstai kalnuose neretai galima pamatyti stai toki vaizda. Avis, ganamos diena ir nakti. Neisivaizduoju, kaip reikia isgyventi piemenims ...
IMG_8029.JPG
IMG_8029.JPG [ 83.77 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrode kambarys, kuriame teko apsistoti nakciai.
Sakyciau kalnuose visi zmones gyvena panasiai ...

20180820_073534.jpg
20180820_073534.jpg [ 93.79 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip tiesiog namo kieme, pastatydavau moca i eksponata atejo paziureti visi kaimo vaikai.
20180820_073417.jpg
20180820_073417.jpg [ 133.01 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Apsistojus pas zmones, pusryciai buvo paruosiami sutartu laiku ir sakyciau poniski. Dar is vakaro Gogis paklausdavo ar ryte valgysime mesa? Nenorejome isskirtinio demesio ir jautiemes labai nepatogiai
20180820_073802.jpg
20180820_073802.jpg [ 123.01 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kalnuose zmones gyvena skurdziai, pensijos itin mazos ir parduotuviu beveik nera, vietiniai zmones gyvena is savo isaugintu vaisiu, darzoviu ir mesos. O taip dziovinami savo isauginti riesutai, abrikosai ir slivos ...
20180820_073326.jpg
20180820_073326.jpg [ 104.7 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kalnuose apsistodavome privaciai pas zmones. Patis graziausi indai ir puodukai buvo skirti sveciams, taip puodukas is seimos relikvijos servizo, kuris naudojamas tik isskirtiniais atvejais. Aisku musu apsilankimas buvo traktojamas, kaip isskirtinis atvejis. Ateiti paziureti i keliautojus ir ju motocikla ateidavo kaimynai...
20180820_073928.jpg
20180820_073928.jpg [ 85.58 KiB | Peržiūrėta 2426 kartus(ų) ]

Paskutinį kartą redagavo Rushanas 27 Rgs 2018, 21:10. Iš viso redaguota 1 kartą.
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 20:20 
Enduo klubo narys

Foto Gruzija ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Gruzinu karo kelias. Kamstis kalnuose, vaziuoja itin daug ivairiausiu automobiliu ...
IMG_8146.JPG
IMG_8146.JPG [ 267.07 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo kamstis kalnuose, prasileinkdami susikabino du automobiliai, is abieju pusiu kilometrines eiles o motociklu pamazu vaziuojant mums pavyko apvaziuoti kolonada ...
IMG_8113.JPG
IMG_8113.JPG [ 204.61 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Jeigu kalnai, tai butinai ir kalnu upes. Smalsu uzeiti i tilto vyduri ir pasiziureti zemyn, tiesa sveiku tiltu, kaip sitas yra mazai ...
IMG_7924.JPG
IMG_7924.JPG [ 117.36 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tokio ekstrimo: plaukimas valtymi kalnu upe- nedrysome bandyti, bet norinciu mateme ...
IMG_8010.JPG
IMG_8010.JPG [ 269.36 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo karves ant kelio.
IMG_8108.JPG
IMG_8108.JPG [ 175.29 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo palikti prie kelio Kamazai, kurie nebegali vaziuoti ir kuriu pataisyti nebebuvo galimybes. Siuo atveju, gerai, kad eismui beveik netrukde ...
IMG_7996.JPG
IMG_7996.JPG [ 136.7 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai Gruzinu karo kelias, eismas didziulis ir afaltas kartais pasibaigdavo, po to vel prasidedavo, po to vel baigdavosi.
IMG_8017.JPG
IMG_8017.JPG [ 125.58 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Aisku, kad Borzomija pakilome i kalna apsizvalgyti ...
IMG_7891.JPG
IMG_7891.JPG [ 138.17 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Borzomi mineralinis
IMG_7884.JPG
IMG_7884.JPG [ 104.24 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taks aisku, kad prisipileme vandens is kraniuko, kur bega tikras saltas tik negazuotas mineralinis vanduo. Mums su Jolanta jis pasirode visikai skanus... Tiesa visos keliones metu germe butent Borjomi mineralini vandeni, jis ten toks pat, kaip is parduotuves Lietuvoje, tik kaina buteliuko yra 30 euro centu ...
IMG_7879.JPG
IMG_7879.JPG [ 187.59 KiB | Peržiūrėta 2422 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 20:46 
Enduo klubo narys

Foto Gruzija ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Si karta lankantis Gruzijoje, dazniau teko matyti Stalino atvaizdu ...
IMG_7886.JPG
IMG_7886.JPG [ 147.15 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo ju kapines ...
IMG_8211.JPG
IMG_8211.JPG [ 248.74 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo tikroji gruzine ...
IMG_8121.JPG
IMG_8121.JPG [ 141.3 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tokia kepure man butu persilta Lietuvoje
IMG_8122.JPG
IMG_8122.JPG [ 74 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo gruzinu policijos postas, kaip taisykle su plevesuojancia ir ES veliava
IMG_8222.JPG
IMG_8222.JPG [ 146.91 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: ...
IMG_8202.JPG
IMG_8202.JPG [ 337.67 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tokiom masinomis su traskanciom ,,Granatom,, vezami zmones i Kazbeko papede
IMG_8100.JPG
IMG_8100.JPG [ 117.53 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra Kaukazas ...
IMG_8101.JPG
IMG_8101.JPG [ 153.25 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: I Kazbeko papiede motociklu mes nevaziavome. Issinuomavome busika.
IMG_8093.JPG
IMG_8093.JPG [ 115.61 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Didingas Kazbekas, tai yra Gruzinu pasididziavimas ...
IMG_8069.JPG
IMG_8069.JPG [ 152.36 KiB | Peržiūrėta 2418 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 21:08 
Enduo klubo narys

Keliaudamas apkrautu motociklu stengiuosi vengti didmiesčiu, taip buvo ir šį kartą. Tbilisį mes pravažiavome nesustoję, tranzitu, bet spėjome pamatyti metalo ir stiklo konstrukcijos Taikos tiltą ir kelio ruožų išragavome visokių. Važiuoti kalnuose Gruzijoje, tai visiškai ne taip, kaip važiuoti Šveicarijoje ar Kroatijoje, važiavimas kalnuose čia yra visiškai kitoks. Norėčiau atskirai paminėti istorinį Gruzijos Karo kelią, tai kelias vedantis į Rusijos pusę Dagestaną. Važiavome šiuo keliu pasižiūrėti Gruzijos pasididžiavimo Kazbeko kalno. Gruzijos Karo kelias - tai kelias, kuriuo šiuo metu važiuoja daug automobilių rusiškais valstybiniais numeriais ir tai nebūtinai turi būti lengvieji automobiliai, kaip nebūtų keista, bet būtent šiuo keliu važiuoja daug Kamazų rusiškais numeriais. Kamazas kalnų kelyje, tai yra lėtai važiuojantis persikreipęs nuo svorio vilkikas su perkrauta priekaba, kaip taisyklė, vos judantis į kalną su rūkstančiais dūmais iš kamino ir lašančiais ant kelio tepalais ir dyzeliniu kuru. Ypač kraupiai atrodo, kai Kamazas, judantis į kalno viršūnę, skleidžia juodųjų dūmų debesį ir jam kelia pastoja kita transporto priemonė, kuri jam trukdo judėti toliau į kalno viršūnę, būtent nuo to momento prasideda cirkai. Kamazas pradeda signalinti visais garsais, kad visi privalo pasitraukti nuo kelio, nes jeigu Kamazas sustos, tai pajudėti iš vietos jis nesugebės arba dar blogiau - užtvers kelią ir iš jo pasipils tepalai, ar tai dar kokia tai fignia. Atkreipiu dėmesį, kad Kamazuose sėdi vairuotojai, kurių rankos iki alkūnių yra purvinos, dėl to, kad jiems važiuojant, ištisai reikia spręsti technines problemas ir įrodymų tam turėjome mes pakankamai daug. Paskendęs dūmuose ir apsipilęs tepalais Kamazas - būtų juokinga, jeigu tai nekeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams ir mums. Būtent važiuojant Gruzijos Karo keliu, patyriau šiokį tokį sukrėtimą. Du kartus man slystelėjo priekinis ratas, kai užvažiuodavau ant išpilto dyzelinio kuro ruožo, visa tai vyko netikėtai greitai, kad net nespėdavau tinkamai sureaguoti, bet važiuodamas toliau, akylai stebėjau kelio dangą. Sutikti rusų baikeriai perspėjo, kad naktį šiuo keliu važiuoti motociklu yra itin pavojinga, būtent dėl išsipylusių tepalų, jie sako, kad yra atvejų, kai motociklistai paslysdavo, važiuodami tamsiuoju paros metu.

Dar gruziniškas ypatumas, tai naminiai gyvūnai kelyje. Gyvūnus čia gali sutikti visur: kaimuose ir važiuojant greituminėmis autostradomis, bet prie to galima priprasti. Kaip taisyklė, gyvūnų elgesys yra prognozuojamas, be to, jie nedaro staigių judesių, o apvažiuoti juos reikia iš uodegos pusės. Kitas reikalas su šunimi, jų čia yra daug visur, bet kas yra keista, kad prie motociklų jie paprastai nepratę. Paradoksas - pietaudamas, šalia tupinčiam šuniui tu gali duoti gabaliuką mėsos nuo stalo ir net gi paglostyti, bet reikia tau atsisėsti ant moco ir užkurti motorą - tas pats šuo pradeda loti ant tavęs ir vytis, prie šito irgi galima priprasti. Tiesa, sutikdavome ir tokius šunis, kurie tiesiog nereaguodavo į mus. Kaip be būtų į gyvūnus ant kelio reaguodavau itin atsargiai, bet deja, važiuojant nedideliu greičiu Boržomi mieste, mus, tiesiogine to žodžio prasme, puolė didžiulis šuo, prieš tai gulintis tiesiog ant važiuojamosios dalies. Ak, kaip man nesinorėjo šito kontakto, tikėjausi, kad busime tik aploti, deja išvengti susidūrimo nepavyko, didžiulis šuo tiesiog šoko ant mūsų, smūgis teko Jolantos kojai ir į šoninę dėžę, kuri nusikabino nuo moco, o man pavyko išlaikyti moca ir pavažiavus kelias dešimt metrų sustoti. Ir vėl Jolantos koja, o blogiausia, kad ta pati koja, dėl kurios ji šlubavo jau keletą dienų. Dar vienas sumušimas, neaišku, kokios būtų pasekmės, jeigu Jolanta būtų su džinsiukais ir sportbačiais.

Sakyčiau, kad būtent tie du epizodai su traumomis buvo nemaloniausi per visą šių metų kelionę. Nepagalvokit, kad keliaudami mes tik sprendėme sunkumus, o aplinkui buvo tik negatyvas, gerų dalykų buvo žymiai daugiau ir aišku būtent tai paliko didžiausią įspūdį. Atskleisiu jums paslaptį, kad šių metų Gruzijos Jolantai nepakako, ji nori mane įkalbėti ir kitais metais nuvažiuoti ten dar - nieko taip? Tai yra įrodymas, kad Gruzija yra išskirtinė nepakartojama šalis.

Kodėl taip? Pabandysiu papasakoti. Visų pirma gruzinai yra išskirtiniai žmonės, labai svetingi ir atviri, mėgstantys ir mokantys bendrauti. Gruzinas nuoširdžiai tau papasakos, o jei reikia, net palydės ir tai padarys visiškai nemokamai.

Teko mums keletą kartų apsistoti tiesiog pas žmones, nors kaina už nakvynę buvo simbolinė, visiškai nedidelė, bet mums neprašius, jie pakvietė mus vakarienei, pavaišino mėsiškais patiekalais, naminiu sūriu ir dar visokiais gruziniškais skanėstais, šeimininkas savo žmonai liepė mums paduoti gražiausius indus. Nors žmonės, gyvenantys kalnuose, išgyvena sunkiai, bet dalinasi jie su svečiais viskuo. Išvažiuojant, pasiūliau jiems dar pinigėlių, į ką gavau atsakymą, kad priėmė mus iš visos širdies ir visiškai ne dėl pinigų.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Per visa kelione, lietaus mes visai negavome. Mums bekeliaujant visi krituliai iskrisdavo tik nakti, bet vis laika vaziavome su pilna motoamunicija ...
IMG_8043.JPG
IMG_8043.JPG [ 119.83 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip recepsine Jolanta sededama prie kompiuterio uzsake ir atspausdino atgalinius bilietus i laiva. Labau tuo dziaugemes. Nuo tos akimirkos, mes inojome, kad kelias atgal namo bus vel plaukent per Juodaja jura...
20180821_104341.jpg
20180821_104341.jpg [ 187.73 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip Tbilisyje mes buvome, bet sustojome tik viena karta- pries prezidento rumus. Salia rumu jau esu buves o kas nebuvo butinai rekomenduoju prasivaiksciuoti ...
IMG_8174.JPG
IMG_8174.JPG [ 209.63 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai mus priglaudel seimininkas Vasyli.
Daviau jam lipduka , Myliu ir gerbiu LT gamta, kuri tuoj pat prisiklijavo prie savo Nivos.
Pasakysiu dar, kad kaina jis mums pasake enkliai mezesne negu keliautojams is rusijos, mat patinka jam dainininke Laima Vaikule.

IMG_8051.JPG
IMG_8051.JPG [ 183.38 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Niekada gyvenime neteko man ragauti svieziai isspaustu granatu sulciu, pinigai nedideli o skonis pasakiskas ...
IMG_7810.JPG
IMG_7810.JPG [ 201.06 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip vakariene prasideda Gruzinu vyrams, po stalo zaidimo nesami ivairiausi patiekalai ir aisku vynas. Prabuvome ten valandele. Visa laika stebejau juos. O net du kartus mums atnese paragauti vyno seimininke, sake, kad cia tie vyrai mus vaisina...
20180819_183148.jpg
20180819_183148.jpg [ 265.45 KiB | Peržiūrėta 2415 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 21:57 
Enduo klubo narys

Atskiros temos verta gruzinu virtuvė. Ooo... gruzinu virtuvė, nesutikome nei vieno turistaujančio žmogaus, kuris būtų abejingas jų virtuvei. Galiu drąsiai teikti, kad vien dėl jų maisto galima važiuoti ten. Virtuvė jų yra labai įvairi, mėsiški, miltiniai patiekalai, daug daržovių, nepakartojamas savos gamybos vynas ir aišku čiačia nuo 40 iki 55 laipsnių, kuri labai minkštai geriasi ir nuo kurios visiškai neskauda galvos.
Žinojau, kad čiačia jie gamina patys, prašiau vietinio, kad duotų paragauti, kokios tau klausia Gogis, silpnos ar pačios silpniausios? Sakau geros - kodėl taip sakai, pas mane blogos nėra, gi pats dariau, tuomet paėmiau paprastos ir stiprios - Gogis buvo teisus, abi čiačios buvo geros. Dėl naminio vyno analogiškai, rekomenduočiau keliaujantiems visada teirautis vyno, vynai yra skirtingi ir aišku skanūs, nors nesu vyno mėgėjas, bet atsiliepimus girdėjau tik gerus. Dar mus nustebino tai, kad bet kokioje maisto įstaigoje gali užsisakyti Mtsvadi (šašlyko), nesvarbu kuriuo metu tu ten lankytumeisi. Vietinis personalas nenustemba, kai iš pat ryto užsisakai šašlo, ar tai 11 valanda vakaro, po sunkios dienos. Šašlas pagaminamas labai greitai. O Chačapuri, Chinkali, Odžachuri, Charčio sriuba, tradicinė gruziniška duona Puri ir ypatingas žalumynas Kindza, suteikiantis pikantiško skonio, jo dedama visur į įvairiausius padažus ir barstoma ant šviežių daržovių. Gruzinų maisto kultūra žavėjomės visos kelionės metu.
Kaip malonu man buvo stebėti, kaip ilgai ir triukšmingai pietauja gruzinai vyrai, įvairiausi patiekalai nešami viso vakaro metu, susidaro įspūdis, kad suvalgyti tokio kiekio bus neįmanoma, pasirodo, maisto turėtų būti tiek, kad stalas visą laiką būtų nukrautas ir svarbiausia gražus, tokį reiškinį mums teko stebėti nuolat. Tiesa privalu pastebėti, kad girtų žmonių mums neteko matyti - štai tokia maisto vartojimo ir gėrimo kultūra yra Gruzijoje.
Dar keletas pastebėjimų apie Gruzija...
Praleidęs Gruzijoje nemažai laiko, aplankiau beveik visus regionus, paklausinėjau vietinių, ar reikia nuo šiol jų šalį vadinti Sakartvelo? Kodėl pasikeitė pavadinimas? Aiškaus atsakymo taip niekur ir negavau.

Pastaba: Nepatinka man ziureti, kai viesai skelbiamos fotografijos su maistu, pats tokiu fotografiju viesai neskelbiu, bet si karta nusizengsiu savo principams vien del to, kad tureti geresni supratima ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: O taip renkami gruziniski saldus skanestai
20180821_135619 - Kopija.jpg
20180821_135619 - Kopija.jpg [ 203.42 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo paprasciausia kvine, kur maistas paprastai buna greitai pagaminamas ir puikaus skonio
IMG_8221.JPG
IMG_8221.JPG [ 180.42 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai aisku, kad nebutinai vien tik mesa buvo valgoma
20180813_175940.jpg
20180813_175940.jpg [ 85.29 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Savo akimis maciau, kaip moterys minko chenkalius
20180823_135504.jpg
20180823_135504.jpg [ 145.35 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O cia galima pamatyti gruziniska shashla
20180823_140500.jpg
20180823_140500.jpg [ 107.07 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai dar vienas gruziniskas skanestas
20180822_160333.jpg
20180822_160333.jpg [ 76.08 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Aisku, kad tai chenjali. Vaalgant juos rankomis reikia nesuvalgyti virsuneles.
20180822_160053.jpg
20180822_160053.jpg [ 94.67 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Izimusis ir tikrasis charcio
20180821_152544.jpg
20180821_152544.jpg [ 95.45 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vyduje buvo naturali mesa o valgyti liepe laikant rankuose.
20180820_172444.jpg
20180820_172444.jpg [ 124.74 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Neprisimenu, kaip vadinasi sitas sedevras, patiekalas buvo gaminamas 40 minuciu.
20180820_170334.jpg
20180820_170334.jpg [ 103.49 KiB | Peržiūrėta 2409 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 23:02 
Enduo klubo narys

Foto is keliones :

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Na taip, su tokiu begemotu i tokius kalnus...
IMG_7760.JPG
IMG_7760.JPG [ 226.51 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tiesa normalius motociklininkus su tinkamas sturmuoti kalnus mocas as maciau kelis kartus
IMG_8134.JPG
IMG_8134.JPG [ 302.74 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: ...
IMG_7766.JPG
IMG_7766.JPG [ 234.21 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sitas marsrutas labai idomus, kai vaziuoji bent su tinkamom padangom, tebunie su dezem, bet vienas.
IMG_7774.JPG
IMG_7774.JPG [ 167.22 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kuo auksciau i kalnus tuo temperatura mazejo. Pavyko izkilti iki 1800 metru aukscio, dar keturiu simtu metru iveikti nepavyko
IMG_7765.JPG
IMG_7765.JPG [ 233.29 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuoti tokiu keliu su apkrautu mocu, malonumas menkas ...
IMG_7754.JPG
IMG_7754.JPG [ 302.14 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai sitoje vietoje dejau su sonine deze i akmeni ir mes abudu nulekeme nuo skardzio keturis metrus zemin, mums pasiseke, kad apacioje buvo krumai o mocas liko nukrito nenudardejas zemyn ...
20180820_131543.jpg
20180820_131543.jpg [ 319.36 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrode Jolantos koja po salto nuo motociklo.
20180823_004454.jpg
20180823_004454.jpg [ 70.89 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuodamas sunkiuoju marsrutu i Mestija pamaciau lietuvio vaziavusio pries mane pecaka. Tai Lino Palangiskio zenklas virs mano uzklijuoto lipduko
20180820_112457.jpg
20180820_112457.jpg [ 167.55 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tokiom padangom vazineja gruzinai. Nieko taip?
20180823_093128.jpg
20180823_093128.jpg [ 117.13 KiB | Peržiūrėta 2408 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2018, 23:54 
Enduo klubo narys

Dar užsifiksavo, kad visa Gruzija sutverta turizmui, aišku jiems dar toli iki civilizuoto turizmo, bet poslinkiai yra. Bet gal tame ir žavesys, gi kuo toliau, tuo kainos didės, tokia tai tendencija, bet šiandien Gruzija dar tinkama šalis mūsų kišenėje. Labai populiaru keliauti po visą šalį išsinuomojant visureigį su vietiniu vairuotoju. Ko gero šiandien tai yra pats populiariausias ir efektyviausias būdas pažinti šalį. Aišku važiuoja čia ir motociklistai ir net nemažai iš Europos, tiesa sutikti lietuvių motociklistų neteko.

Įdomus dalykas, jei prieš devynis metus visi gruzinai žinojo iš kur esame, tik pasižiūrėjus į vėliavą, tai šiandien mes esame ne be taip gerai atpažįstami, mums sakydavo, kad Lietuva irgi turi puikią sostinę Rygą, sakė, kad patinka mūsų dainininkė Laima Vaikulė, tiesa jiems patikdavo, kaip su akcentu kalba Jolanta, tarsi jų mėgiama Laima Vaikulė.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Teko apsistoti ir prabangiame viesbutyje ur pakankamai nedidelius pinigus.
IMG_8343.JPG
IMG_8343.JPG [ 108.12 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Gana judrioju keliu pamateme vaziuojant olanda. Tai yra dviratis su pedalais ir saules baterija.
IMG_8317.JPG
IMG_8317.JPG [ 216.81 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai koks gamtos stebuklas, tai ne ledas, tai sustingusi druska
20180823_115425.jpg
20180823_115425.jpg [ 145.49 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O cia tikruju gruzinisku vestuviu fragmentas. Mums pasiseke pamatyti tai
IMG_8342.JPG
IMG_8342.JPG [ 120.81 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Paprasiau papozuoti sita grozi del lietuvos vyru. Ziurekit, tai naturalios gruzines kalbancios gruziniskai ...
IMG_8290.JPG
IMG_8290.JPG [ 180.41 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Baikeriai is Rusijos ir vietiniai stebejosi, kad mes lietuviai vaziuojame su lemenemis, vieniems tai patiko, kitiems tai buvo keista
20180823_121743.jpg
20180823_121743.jpg [ 170.32 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vat tai atrodo vilko kailio kepure ant mano sturmano galvos
20180823_115559.jpg
20180823_115559.jpg [ 119.58 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sutikau afrikieti is Snkt peterburgo. Sasa prizadejo gerai pamastyti ir gal but atvaziuoti i Africatwin .lt kasmetini suvaziavima
20180823_102606.jpg
20180823_102606.jpg [ 134.05 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Jau tapo tradicija kelioneje apsikirpti, si karta tai buvo Kutaisyje
20180822_155348.jpg
20180822_155348.jpg [ 88 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot patinka mn kepures ...
20180821_171514.jpg
20180821_171514.jpg [ 58.93 KiB | Peržiūrėta 2406 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2018, 06:24 
Enduo klubo narys

Fotografijos is keliones ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Pagaliau mes esame laive, laukia kelione atgal i Ukraina
IMG_8445.JPG
IMG_8445.JPG [ 82.54 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Toks vaizdas buvo pro hotelio langa Batumije
IMG_8425.JPG
IMG_8425.JPG [ 233.46 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Keliaudami, niekada neperkame suveniru
IMG_8419.JPG
IMG_8419.JPG [ 195.07 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O palepinome save stai kuo...
IMG_8646.JPG
IMG_8646.JPG [ 200.15 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Proto knisimo proceduros parasidejo tik prisisvartavus laivui pirie Kranto Ukrainoje. Kai paklausiau kapitono, kokia prasme visu popieriuku pildymo prasme? Atsakymas: prasmes jokios, bet visa tai pades jums greiciau islipti i kranta. Pirmoji eile sudarome jau laive ...
IMG_8636.JPG
IMG_8636.JPG [ 159.48 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Turistu lankomose vietouose girdejai girdeti ivairiausiu pasaulio kalbu. Stai cia senjoros is Italijos virs batumio.
IMG_8398.JPG
IMG_8398.JPG [ 219.24 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip is velnio rato aukscio trodo surmuliuojantis Batumis.
IMG_8391.JPG
IMG_8391.JPG [ 266.14 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Batumio centre judanti skulptura, vadinasi jis ir ji...
IMG_8383.JPG
IMG_8383.JPG [ 80.65 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuodamas po Gruzija perpratau ju vairavimo maniera. Savo adresu nejutau jokios agresijos, bet palakstyti gruzinai oj kaip megsta. Maciau ir avarijas.
IMG_8321.JPG
IMG_8321.JPG [ 241.68 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Siais metais kaip niekada ilgai teko plaukti laivu, kiekviena keliones diena buvo idomi ...
IMG_8621.JPG
IMG_8621.JPG [ 121.44 KiB | Peržiūrėta 2401 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2018, 07:09 
Enduo klubo narys

Laikas Gruzijoje mums prabėgo labai greitai, mes ištisai važiavome, nors man norėjosi kelias dienas tiesiog pabūti ir patinginiauti prie jūros, pasimaudyti ir panardyt, deja atėjo laikas atsisveikinti su nuostabia šalimi, mūsų laukė laivas, kuriuo vėl dvi su puse paros plaukėme į Ukrainą, toliau vėl sekė Baltarusija ir mūsų gimtieji namai.

Pabaigę kelionę, mes padėjome tašką šių metų vasarai. Kirtę Lietuvos sieną, žiūrėdami vienas kitam į akis, su Jolanta nusijuokėme, kad grįžome į civilizuotą pasaulį.

Štai tokia buvo mano šių metų kelionė. Esu laimingas, galėdamas daug važiuoti motociklu, kur važiuosiu kitais metais dar nežinau, bet važiuoti noriu jau dabar, dėl to, kad aš žinau, kad gyvenimas yra gražus.
Dekingas visiems, kas padejo ir prisidejo siu metu kelionej.
Rushanas Enduro ...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Rgs 2018, 12:38 
Vartotojo avataras

аплодирую стоя, Rushanai!
skaniai susiskaitė ir susižiūrėjo.
lauksiu būsimų kelionių aprašymų

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Spa 2018, 16:36 

Smagiai skaitėsi...Jolantai respectas už ištvermę...
Linkiu dar daug įdomių kelionių nes Gyvenimas iš tikro gražus.. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2018, 09:30 

Puikus aprašymas, ir kelionė. o jei detaliau apie kainas ir lankytinus objektus? PM, ar e-mail galim kreiptis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2018, 18:13 
Enduo klubo narys

54321 rašė:
Puikus aprašymas, ir kelionė. o jei detaliau apie kainas ir lankytinus objektus? PM, ar e-mail galim kreiptis?

Galit kreiptis, mielai atsakysiu.
Rushanas Enduro
Gyvenimas Grazus ...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 20 pranešimai(ų) ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume