Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 14 pranešimai(ų) ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rushanas i Sardinija 2019 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 01 Spa 2019, 22:36 
Enduo klubo narys

Rugpjūtis, pats karščiausias metų mėnuo ir jau eile metų, būtent rugpjūtį išvažiuoju motociklu iš namų į rimtesnę kelionę - vadinu tai savo metų kelione. Taip, šių 2019 mano metų kelionė buvo Sardinijos kryptimi.

Kodėl Sardinija? Vienos konkrečios priežasties tam nėra, sakyčiau tai buvo greičiau praeitų metų kelionės per Ukrainą į Gruziją atsvara. Norėjosi civilizacijos ir logikos, ukrainietiškas proto knisimas prieš metus paliko gilų negatyvų pėdsaką, be to, Sardinija yra sala, o į salą, kaip žinia reikia plaukti laivu ir nuo to kelionė turėtų būti itin įdomi.

Patikslinu, kad važiavau vis dar tuo pačiu motociklu BMW F 800 GS. Aišku su savo prityrusiu šturmanu ir strategu Jolanta.

Tiesa pasakius, Jolanta mane dubasino jau eilę metų, kad mes tiesiog privalom aplankyti Sardiniją, į ką aš skeptiškai numodavau ranka, nukreipdamas pokalbį kita tema. Kas gi ten gali būti įdomaus, gi esame pabuvoję net Sicilijoje, kuri priklauso tai pačiai Italijai ir apskritai yra ženkliai toliau ir piečiau už Sardiniją, o Italijos ,,batą,, pravažiavome visą zigzagais ir praleidome ten, važiuodami motociklu, gana nemažai laiko. Užbėgdamas į priekį, galiu prisipažinti, kad taip galvodamas aš labai klydau.

Kelionės krypties pasirinkimo metas paprastai būna, kai moto sezonas jau yra prasidėjęs, o laikui bėgant, pamažu yra ruošiamasi kelionei, tai yra informacijos rinkimas, technikos paruošimas ir kartais tobulinimas ir pritaikymas konkrečiai kelionei. Pastebėjau, kad kiekvienais metais prisitaikau techniką taip, kad kelionė būtų kuo komfortiškesnė ir teiktų daugiau malonumų, o ne keltų problemų. Mocas būna paruoštas kaip galima geriau.

Italija brangi šalis, o kurortai joje sezono metu yra itin brangūs, todėl pasirinktas palapinės poilsio ir nakvynės formatas, tik šį karta buvo nuspręsta imti itin mažai asmeninių daiktų. Jeigu įdomu, galiu pranešti, kad buvo atsisakyta puodų rinkinio maisto ruošimui ir įkrautas minimalus civiliu drabužių kiekis. Pilnai susipakavus visus daiktus įsitikinau, kad dalinai tikslo pasiekiau, išorėję, ant šoninių dėžių buvo pritvirtinti Kregos sandarūs kompaktiniai maišai, kuriuos standžiai pritraukiau, tvirtindamas su specialiais diržais ir aišku palapinė ant centrinės dėžės, išorėje. Daiktai gi dėžėse buvo tiesiog kompaktiškai sudėti, o ne sutrombuoti, visa tai reiškia, kad bet kurį, net sunkiai prieinamą daiktą, galėjau pasiekti gana greitai.

Tiesa, paskutinę akimirka, įkroviau dujų balionėlį ir vieną nedidelį puodą arbatai išsivirti, kas labai pasiteisino. Visumoje pasiruošimas gavosi techniškas racionalus ir greitas. Visas praleistas laikas prie jūros buvo gamtoje, mūsų namai buvo palapinė, o virtuvė nedidelis plotelis su patiesalu. Sakyčiau kempinguose gyvenome mes tiesiog poniškai, pirmą kartą į kelionę buvau paėmęs hamaką, turėjome kėdutes, stalą atstojo su staltiese užklotos dėžės, pripučiamus čiužinius ir aišku dujų viryklę, jeigu prie viso to pridėti kempingo patogumus ir puikų klimatą, tai galima teigti, kad sąlygos poilsiui mums buvo tiesiog tobulos, be to ir ne itin brangios.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Siais metais, kaip niekada daug plaukeme laivais
20190814_083208.jpg
20190814_083208.jpg [ 118.07 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ak, kaip noretusi isvaziuoti kelioms savaitems neaipsikrovus ir toli. Siais metais vel apsikarstes iki negaliu, bet uztai gyvenome gamtoje pilnaverti komfortiska gyvenima, su maksimum patogumais
20190823_140345_001.jpg
20190823_140345_001.jpg [ 108.97 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Siais metais, kelione buvo visiskai be proto knysymo, neisvaziuojant is ES...
IMG_9565.JPG
IMG_9565.JPG [ 153.21 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai sita stebuklinga salis. O ivaziavome i ja visiskai ne pompastiskai...
20190812_171423.jpg
20190812_171423.jpg [ 159.46 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Toks vaizdas matosi is motelio balkono, galima valandu valandas sedeti ir stebeti pro sali vaziuojancius mocus. Tai yra Italija
20190827_185343.jpg
20190827_185343.jpg [ 122.29 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos kelio krasto zymeklis, kai buna uzsnigti keliai. Vasaros metu ,,piestukai " buna tvarkingai sudeti po pavesyne.
20190811_173531.jpg
20190811_173531.jpg [ 141.21 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos Idealus keliai. Per siu metu kelione turejau bent desimt Transfaganashanus, Austrijoje, Italijoje, Korsikos ir Sardinijos saluose ...
20190811_185313.jpg
20190811_185313.jpg [ 143.27 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mocas nors ir sunkus, bet valdesi nesunkiai. Pirma keliones diena iveikeme viso labo 840 km
20190810_193647.jpg
20190810_193647.jpg [ 231.4 KiB | Peržiūrėta 683 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Rushanas i Sardinija 2019 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 03 Spa 2019, 20:47 
Enduo klubo narys

Startavome mes iš namų ankstyvą šeštadienio rytą, turėdami pilnas tris savaites atostogų. Aišku tradiciškai Lenkija ir aišku tradiciškai noras nuvažiuoti kuo daugiau kilometrų nuo namų. Deja, kaip dažniausiai man būna, kad iš Lenkijos pirmąją dieną ištrūkti nepavyko ir visai ne dėl to, kad važiavome apkrautu mocu ir dvisėda, priežastis - remontuojami keliai ir kamščiai, be to, ir važiuoju kelionėje be fanatizmo, nerizikuodamas. Šį kartą pirma nakvynė buvo Krokuvoje, pernakvoti teko komfortiškai, nebrangiame motelyje. Pavadinčiau pirmą kelionės dieną - adaptacijos diena, kuri praėjo automatiškai sklandžiai. Toliau eigoje buvo maršruto koregavimas ir įvairių šalių sienų kirtimas. Dar prieš išvykstant, buvome nusprendę aplenkti Šveicariją su jos drastiškai apmokestintu įvažiavimu. Pralėkėm Čekiją ir Austriją su jos simboliniu mokesčiu už vinjetę ir štai mūsų tikslo šalis Italija. Italijos keliai buvo pasirinkti vietinės reikšmės - nemokami. Jau eilę metų važiuoju į Europą, vengdamas mokamų kelių.

Pradžioje paminėjau, kad kelionės tikslas buvo Sardinijos sala, o pasikrauti į laivą buvo nuspręsta Italijos Genovos uostamiestyje.

Važiuojant iki Genovos, stebėjausi kelio būkle, kalnuotose vietovėse grožėjausi įvairiausių motociklų gausa, puikiais vaizdais ir apskritai italų tvarka ir kultūra. Jau ketvirtą kelionės dieną pasiekėme uostamiestį, tiesa jau pavėlavę į keltą, bet tai nebuvo bėda, sekantis keltas buvo po aštuonių valandų, reikėjo tik pralaukti naktį. Nusipirkę bilietus į rytinį keltą, mes susikyšome po karštos picos gabaliuką kiniečių restorane jau 12 valandą nakties ir nuvažiavome į krovinių terminalą, kur ant suoliuko lauke, tiesiog pusiau gulom pamiegojome, tiksliau miegojau aš, Jolanta sėdėjo nesumerkusi akių, mat aplinka buvo ne itin jauki ir, kaip jai atrodė, visiškai nesaugi. Ne itin gerai apšviestame terminale buvo sukrauti konteineriai, įvairiausios transporto priemonės ir statybine technika, buvo matyti, kad kai kurie kroviniai čia stovi ne vieną mėnesį su šsdaužytais stiklais ir nuleistomis padangomis, dar netoli mūsų maždaug už dvidešimties metrų, kartoninėse dėžėse miegojo bomžas, dar toliau kitas. Aš gi buvau visiškai ramus, dėl to, kad aplinkui buvo nemažai kamerų, o policija čia lankydavosi maždaug kas pusvalandį, be to, buvau gana stipriai nusialinęs ir tiesiog nulūžau ant suolo. Taip Genovos uoste, krovinių terminale, mes sulaukėme ryto, aš pailsėjęs ir išsimiegojęs, o Jolanta laiminga, kad pagaliau patekėjo saule ir mes galėsime tęsti savo kelionę tikslo link.

Tiesa prieš išplaukiant laivu, paminėsiu nemalonų niuansą, kuris nutiko mums neprivažiavus Genovos. Absurdiška situacija: taip gavosi, kad visiškai netyčia įvažiavau į mokamą kelią, pravažiavęs pakeltą šlagbaumą. Pristabdžius prie automato, nesimatė operatoriaus ir tuo metu nepastebėjau jokio išlindusio iš aparato bilietuko, pravažiavau su nuostata išvažiuoti iš mokamo kelio, kai bus išvažiavimas. Maždaug po dešimties kilometrų, važiuojant pro kontrolės postą, prie nuleisto užtvaro, langelyje sėdėjo jaunas vyras, kuriam pabandžiau viską paaiškinti. Taip gavosi, kad jis kalbėjo itališkai, aš lietuviškai, pokalbio kulminacija buvo tokia, kad už manęs susikaupė nemaža automobilių virtinė, o operatorius man įteikė čekį, iš kurio supratau, kad man teks susimokėti baudą, viso labo 76 eurų dydžio ir dar aš aiškiai supratau, kad nesusimokėjus, mane suras net Lietuvoje, dėl to sumokėti jis rekomendavo geranoriškai, visa tai jis sake su plačia itališka šypsena. Buvau pagatavas jį ištraukti iš budelės ir buvau nusiteikęs siekti tiesos, situacija kaito iki to momento, kol neįsiterpė Jolanta. Ji uždėjo man ranka ant peties ir ramiu tonu ištarė - tegul paspringsta mūsų eurais, mes gi žinome, kad esame teisūs, po šių žodžių, mano pasipiktinimas žaibiškai dingo, dar po kelių minučių mes tęsėme savo kelionę visiškai pamiršę prarastus pinigus. Ko gero tai buvo vienintelis nemalonus niuansas visos keliones metu.

Dar truputėli apie Genovą... Būsimiems keliautojams į tuos kraštus besiruošiantiems plaukti keltu, patarčiau Genovoje iš anksto pasižiūrėti, kur yra įvažiavimas į uostą pasikrovimui į laivą, eismas Genovoje yra labai intensyvus net naktį, o įvažiavimas į keleivinį terminalą yra labai mandras, per tunelį. Mes prasičekinome įvažiavimą kai tik nusipirkome bilietus, dėl to problemų, įvažiuoti į uostą, neturėjome. Dar patarimas, rekomenduoju turėti valstybinio numerio nuotrauką, kad galėtumėte parodyti tai kasoje, kai perkate bilietą, mat perkant bilietą vietoje valstybinio numerio mums įrašė motociklo markę, nors paduodant dokumentą buvo aiškiai parodyta, kur užrašytas valstybinis numeris, tai yra niuansas, dėl kurio buvome sulaikyti ir užlaikomi kelias minutes, įvažiuojant į keltą, kol neišsiaiškino klaidos. Visa tai yra tik niuansai, kurie visiškai nesugadino puikaus keliones pojūčio.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Ir aisku miegas tiesiog ant denio suolu, ten visa tai suvokiama, kaip naturalu dalyka.
20190814_094541.jpg
20190814_094541.jpg [ 184.06 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: bunant laivo vyduje net nesijaucia, kad randiesi atviroje juroje
20190814_080132.jpg
20190814_080132.jpg [ 217.64 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Klimatas sausumoje ir juroje toks siltas, kad diena, nakti ir bunant ant laivo denio visiskai nereikia striukes. Taip atrodo kelto keleiviai ant denio
20190814_101103.jpg
20190814_101103.jpg [ 75.94 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: bunant Italijoje visa laika gereme ju nepakartojama Espresso... Tokios kavos neteko ragauti niekur...
20190813_113416.jpg
20190813_113416.jpg [ 76.22 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pasikrovimas i laiva vyksta itin greitai ir techniskai be jokio chaoso. O mocai tvirtinami profesionaliai ir isnaudojant kieviena centimetra.
20190814_073310.jpg
20190814_073310.jpg [ 229.45 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Musu pirmas plaukimas prasidejo tekant saulei Genovos uoste
20190814_065105.jpg
20190814_065105.jpg [ 125.38 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Italijoje pries keliantis i laiva motociklai visuomet sustatomi eiles pradzioje...
20190814_065833.jpg
20190814_065833.jpg [ 170.29 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Genovoje pro keleivinio terminalo langa pamateme prisvartuota kelta i kuri mes nepatekome. Musu keltas turejo isplaukti po nakties ...
20190813_203740.jpg
20190813_203740.jpg [ 216.2 KiB | Peržiūrėta 643 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Spa 2019, 21:29 
Enduo klubo narys

Mes jau laive. Pasikrovimas vyko labai techniškai ir sklandžiai, uosto komanda ir kelto įgula dirbo, kaip tikslus mechanizmas, patikra vyko greitai, o transportas buvo trombuojamas į laivą greitai ir sklandžiai, tarpai tarp automobilių buvo minimalūs, vos tik keli centimetrai, mocai buvo pririšami komandos narių, saugant techniką, net per kartono intarpą, rišant prie denio. Kai po sklandžios procedūros pakilome ant denio, dar kelias dešimt minučių stebėjome pasikrovimo ir kontrolės darbus ir aišku prisiminėme, kaip visa tai vyksta Ukrainoje. Būtų naudinga pasižiūrėti Ukrainos uosto ir valdžios atstovams, kaip reikia organizuoti darbą, kad pas juos norėtų važiuoti turistai. Na bet tiek to, mes plaukėme aštuonias valandas ir turejome patekti į mūsų kelionės pirmąją salą Korsiką, ji priklauso Prancūzijai.

Šiais metais, kaip niekada, su jūra, laivyba ir uostais mes buvome labai glaudžiai susiję, na tiesiog praleidome tame daug laiko. Patinka man plaukti laivu, o šį kartą man net pavyko pamatyti neįtikėtiną reginį, tiksliau mes su Jolanta pamatėme plūduriuojantį, vangiai judantį banginį - taip banginį. Matėsi jis labai aiškiai, rudas didžiulis baslys, kuris leido vandens fontaną iš nugaros, keleiviai fotografavo ir šukavo Balena, Balena, negalėjau banginio supainioti su delfinu, nes delfinas yra ženkliai mažesnis ir juda jie visiškai kitaip. Skylė banginio kuproje atrodė labai didelė, sakyčiau ten lengvai galėjo sulysti mano koja. Kodėl nenufotografavau, o todėl, kad tas vaizdas buvo vos kelias akimirkas, jeigu bučiau bandęs nufotografuoti, vargu, kad gautųsi daugiau mažiau aiškus vaizdas, bet tuo kartu galėjau visą dėmesį nukreipti į plūduriuojantį gyvūną. Patikslinsiu, kad laivo greitis buvo gana didelis, net 34 km/h, greitis buvo matuotas savo navigacija, mat turiu tokį įprotį, pasiimti GPS su savim. Vėliau Google pasižiūrėjau informaciją apie banginius Tirėnų jūroje, sužinojau, kad tai yra įmanoma, bet manoma, kad tai itin retas reiškinys.

Prancūzijos Korsika mus pasitiko įsisiautėjusiu karščiu ir užkimštais keliais, miesteliai buvo sunkiai pravažiuojami. Palei laikrodžio rodyklę, pakrante mes leidomės link Sardinijos, tiesa tempas mūsų ženkliai sumažėjo, gi aplinkui buvo stebuklinga gamta. Su Jolanta buvome sutarę, kad apsistosime ten , kur bus tinkama vieta palapinei, kuo arčiau jūros, aišku tai turėjo būti kempingas, statyti palapine bet kur Europoje yra uždrausta, be to, ir vietų tokių nėra. Korsikos gamta yra labai įvairi, nuo uolų iki puikaus paplūdimio smėlio ir aišku kiekvienas žemės lopinėlis yra užimtas civilizacijos.

Gerą kempingą mes aišku radome nesunkiai. Sakyčiau kempingų infrastruktūra Korsikoje yra labai išvystyta ir labai populiari, žmonės keliauja motociklais, kemperiais, automobiliais arba tiesiog dviračiais. Didžioji dauguma kempingų yra aukštos kokybės, trijų arba keturių žvaigždučių, tai yra tarsi mini miesteliai su savo paplūdimiais, kavinėmis, pramoginiais ir sporto kompleksais, kur kiekvienas sau randa užsiėmimą. Aš jau nesakau, kad visa tai yra šalia šiltos jūros. Mūsų pirmasis Korsikos kempingas toks ir buvo, pavadinimu Mirandella. Šiame kempinge užtrukome tik vienai nakčiai, bet to, užteko, kad patirtume įdomų reiškinį, o reiškinys buvo įdomus tuo, kad įbridus į vandenį, tave apspisdavo mažosios žuvytės ir gnaibydavo tavo kūną, kaip sanitarai, matyt jos ant kūno paviršiau rasdavo sau maistingų medžiagų, o jeigu vandenyje ilgesnį laiką stovėdavai vienoje vietoje nejudėdamas, žuvytės tiesiog įsisiautėdavo ne juokais ir gnybdavo gana skaudžiai. Gerai, kad tuo metu buvau su glaudėm, priešingu atveju, ko gero būčiau nukentėjęs kaip vyras ženkliai skaudžiau. Tiesa tame kempinge mums pasiūlė rinktis vietą palapinei su 40% priemoka, viso labo tik 50 metrų nuo vandens, turint omenyje, kad vienos paros pragyvenimas kempinge ir taip nėra pigus, mes pasirinkome paprastesnę vietą savo stovyklavietei.

Korsika mums įsiminė, kaip atostogaujančių rojus, turistų ten pilna visur ir bet kuriuo laiku, visas salos gyvenimas orientuotas į turizmą, aišku ir kainos viskam šiuo metų laiku būna didžiausios. Dar pastebėjome, kad didžioji dauguma turistų yra prancūzai.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Nors ir atrodo, kad buitis yra skurdi, bet turejome mes viska, kad pilnaverciai ilsetis...
20190816_084423.jpg
20190816_084423.jpg [ 197.8 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mes esame ne pasakoje o Bonifacijos realybeje...
Prieplauka nuo kalno ...

20190815_201145.jpg
20190815_201145.jpg [ 105.91 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O tai yra tiesiog Bonifacijaus unikalus kampelis. Kempingas isskaptuotas uoloje ir atitvertas akmenyne tvora ir tiesiog pasakisku kaktusu, kuris yra naturaliai isauges. Sakyciau, tai yra mano vienas isimintiniausiu kempingu. Tiem kas lankysis Bonifacijoje- butinai rekomenduoju. Surasti ji paprasta, jis yra salia TOTOAL degalines.
20190816_084615.jpg
20190816_084615.jpg [ 247.91 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot patinka man lietai pazabaliuoti ten kur privaziuoti sunku. Teko mums per Bonifacijaus krantine pravaziuoti motociklu...
20190816_122632.jpg
20190816_122632.jpg [ 203.65 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Bonifacijaus centrines gatves fragmentas.
20190816_134414.jpg
20190816_134414.jpg [ 269.07 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai, kaip Bonifacijaus uoste keltas laukia savo naujos keleiviu ir transporto partijos. Plaukti teks maziau, kaip valanda o bilieto kaina tiesiog kosmine- apie 150 euru...
20190816_141055.jpg
20190816_141055.jpg [ 189.26 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ak, kaip man patinka atsistoti eiles pradzioje be jokiu vaziavimu be eiles, Italijoje tai yra taisykle. Apskritai i vaziuojanti tarp automobiliu moca, jie ziuri visiskai abejingai ir daznu atveju net duoda kelia ...
20190816_144807.jpg
20190816_144807.jpg [ 208.07 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nors Italai suvokiami, kaip nepersidirbantis, bet, kai reikia viska atlikti greitai ir techniskai, jiems tai puikiai gaunas. Vel profesionalus pasikrovimas i laiva...
20190816_152527.jpg
20190816_152527.jpg [ 116.86 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip plaukdami savo laivu grozejomes vaizdais, norejosi plaukti kuo lieciau. Pastebejau, kad idomu stebeti buvo visiems be isimties keleiviams ...
20190816_152745.jpg
20190816_152745.jpg [ 187.73 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip mes atsisvekiname su korsika. plaukent laivu gana stipriai bangavo o kai kurios keleivius net papikindavo...
20190816_153950.jpg
20190816_153950.jpg [ 147.16 KiB | Peržiūrėta 639 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2019, 22:17 
Enduo klubo narys

Korsikos deimantas mus atmintyje išliko Bonifacio, toks miestas iš tikrųjų yra. Šis miestelis yra ypatingas tuo, kad jame yra pramoginių ir privačių laivų prieplauka, kuri įsikūrusi miesto pakraštyje tarp aukštų uolų. Tiems kas mėgsta ir supranta laivybą, kam patinka jachtos ir pramoginiai jūriniai laivai, ten yra kur paganyti akis. Nesu laivų žinovas, bet ir man ten buvo labai įdomu. Nuo kalno viršūnės puikiai matėsi visa laivų įvairovė, uostas buvo gyvas, pro uosto vartus ištisai judėjo įvairaus dydžio laivai, sakyčiau pasaulinio lygio šedevrai. O nusileidus žemyn prie prieplaukos, galima buvo stebėti aristokratų gyvenimą laivo viduje. Krantine poilsiautojai judėjo neskubėdami, pasivaikščiodami ir spoksojo į laivus, ponai gi kurie buvo laive išdidžiai gurkšnojo šampaną, žaidė pokerį, skaitė knygas arba tiesiog šnekučiavosi tarpusavyje sėdėdami su chalatais ant denio, po pavėsine, prabangiuose foteliuose, o aptarnaujančios ilgakojės merginos stengdavosi įtikti savo ponams, mandagiai patarnaudamos. Mačiau laivus su Vokietijos, Britanijos ir net Amerikos vėliavomis.

Keista, bet Bonifacio mums labiausiai įsiminė dviejų žvaigždučių kempingas, kuris buvo išskaptuotas oloje ir nuo gatvės atitvertas akmenine tvora, o topas buvo tai, kad šalia palapinės buvo tikrų tikriausias didžiulis kaktusas. Vieta kempinge buvo labai jauki, su puikiais dušais, švariais tualetais, skalbimo mašina ir, kaip mums tuo metu pasirodė, nedidele kaina.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Sioje kelioneje palapine buvo musu pagrindiniai namai...
20190817_173839.jpg
20190817_173839.jpg [ 273.54 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Visiskai salia milionieriaus laivo SAMURAY
20190815_192046.jpg
20190815_192046.jpg [ 105.01 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Korsikos Banifacijaus prieplauka lauko temperatura +32
20190815_155110.jpg
20190815_155110.jpg [ 165.52 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai kokioje ekzotikoje teko pagyventi...
20190817_190927.jpg
20190817_190927.jpg [ 246.82 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O maisto parduotuvese zuvies skyriai man istisai kele nuostaba. Tai yra Korsica...
20190817_143849.jpg
20190817_143849.jpg [ 166.84 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kempingo pajeskos, atkreipkite demesi i zemelapi pries akis, nuo juros jeigu nutoldavome, tai neilgam.
20190815_121840.jpg
20190815_121840.jpg [ 132.83 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Daug metu veziuojuosi su su savim i kelione nardymo akinius ir nosies gnibtuka- vietos uzema visiskai nedaug o panierus vaizdai garantuoti. Gi tai ne musu Baltijos saltoji jura...
20190815_111518.jpg
20190815_111518.jpg [ 114.61 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Visur svaru ir jokio pasalinio triuksmo bet kokiame Korsikos kempinge...
20190814_203248.jpg
20190814_203248.jpg [ 261.42 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kempingai, kaip taisykle su visai civilizacijos atributais. Gyvendamas palapineje visuomet be problemu gali gauti silto maisto, karsta arba salta dusa, gelo vandens kranai, svarus tualetai...
20190814_191301.jpg
20190814_191301.jpg [ 264.06 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Korsikos kempingai, kaip taisykle turejo savo papludimi- iprastas vaizdas...
20190814_190612.jpg
20190814_190612.jpg [ 323.3 KiB | Peržiūrėta 275 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2019, 23:13 
Enduo klubo narys

Fotografijos is keliones.
Bus tesinys...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Kaip gi Sardinijoje be Sardiniu...
20190819_200901.jpg
20190819_200901.jpg [ 117.06 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Musu buitis kempinge- gyvenome civilizuotai...
20190819_185313.jpg
20190819_185313.jpg [ 416.04 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kartais tekdavo pietauti, tiesiog nuo moco, sustojus pavesyje...
20190817_153803.jpg
20190817_153803.jpg [ 131.09 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kempingo patogumai...
20190826_090344.jpg
20190826_090344.jpg [ 96.49 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Dusai, tualetai, praustuvai ir kriaukles, kaip taisykle, visada svarus ir be eiliu
20190817_194118.jpg
20190817_194118.jpg [ 72.52 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kaip taisykle duso naudojimosi algaritmas visur yra skirtingas- vanduo taupomas...
20190817_191652.jpg
20190817_191652.jpg [ 67.14 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Palmes pas juos, kaip pas mus klevas, bet man juos visa laika kelia nuostaba...
20190814_201720_001.jpg
20190814_201720_001.jpg [ 113.62 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O cia labai neeiline fotografija. Visi sitie prancuzai pries savo akis turejo puiku saulelidys ir visi lankytojai fotografavo butent tai, as gi nukreipiau savo fotoaparata i juos o po to jiems visiems parodziau atvaizda. Pasijuokeme visi nuosirdziai...
20190815_202548.jpg
20190815_202548.jpg [ 318.69 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Keturiu zvaigzduciu, bet pilnas poilsiautoju kempingas. Nieko nesiskiriantis nuo kitu...
20190814_201426.jpg
20190814_201426.jpg [ 360.53 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nors ir dvieju vaigzduciu, bet nepigus, bet civilizuotas kempingas...
20190815_205834.jpg
20190815_205834.jpg [ 142.3 KiB | Peržiūrėta 274 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 19:25 
Enduo klubo narys

Tęsinys:

Prancūzijos Korsiką mes palikome įvažiavę laivo denį, kuris mus nuplukdė į mūsų metų svajonės tikslą Sardinijos salą. Tiesa, atkreipsiu jūsų dėmesį, kad už valandos trukmės plaukimą iš vienos salos į kitą, mes sumokėjome ženkliai didesnę pinigų sumą, negu prieš tai, keldamiesi iš Genovos į Korsiką už dešimties valandų pasiplaukiojimą. Bet kito pasirinkimo mes neturėjome, maža to, vietos laive neužteko visiems norintiems palikti Korsiką, mums pasisekė vien tik dėl to, kad buvome su mocu.

Valanda laiko plaukimo banguojančia jūra ir mes patenkame į kitą salą ir kitą šalį - mes Italijos Sardinijoje.

Karštis, kalnai, itališkai kalbantys aplinkiniai žmonės, o prieš mus gana didelė žemės teritorija, kur mes turėsime praleisti savaitę laiko. Tradiciškai nusprendžiame važiuoti pakrante prieš laikrodžio rodyklę. Tos dienos tikslas paprastas - surasti padorų kempingą, kur galėtume apsistoti poilsiui. Skamba naiviai, bet vien tas faktas, kad esame keli tūkstančiai kilometrų nuo namų ir aplinka mus supanti buvo visiškai neįprasta mums lietuviams, po dešine ranka buvo šilta Viduržiemio jūra, o iš kairės pusės kalnai su egzotiška augmenija ir puikios kokybės keliu. Dar malonus niuansas, kad Sardinijoje turistų buvo mažiau, automobilius sutikdavome retai ir gyvenviečių buvo nedaug. Vienu metu net sunerimome su Jolanta, kad laikas iki vakaro greitai tirpsta, o vietos apsistoti mes vis niekaip nerasdavome. Peizažai keisdavosi kardinaliai. Per kelias važiavimo valandas mes pravažiavome uolėtus kalnus ir pabuvojome Kuršių Nerijos paplūdimyje, kur smėlis ir augmenija nė kiek nesiskyrė nuo Nidos. Įvažiavę į Sardiniją, džiaugėmės su Jolanta, kad čia nėra turistinio ,,skruzdėlyno,, bet ir poilsiaviečių prie jūros buvo žymiai mažiau, o dar niuansas, kad laisvų vietų niekur nebuvo...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Begome nuo civilizacijos, bet jeskotis nakvynes teko Sasari mieste.
20190816_215113.jpg
20190816_215113.jpg [ 148.69 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pirma nakvyne Sardinijoje is reikalo buvo gana dideleme Sasari mieste. Vieta suradaome jau po vidurnakcio ir labai jau prabangiame numeryje.
20190817_093428.jpg
20190817_093428.jpg [ 174.2 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Palangoje papludimyje siule karstus ceburekus, Odesoje krivetes, Sardinijoje juodauodziai siulo ranksluoscius ir papuosalus. Siuo atveju jis tiesiog uzhipnodizavo Jolanta ir ant kojos uzsege grandinele- teko nuvyti lauk...
20190820_131313.jpg
20190820_131313.jpg [ 154.14 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sardinijos landsaftas yra labai ivairus, kur teko apsistoti, visur buvo priejimas prie vandens
20190820_191101.jpg
20190820_191101.jpg [ 255.62 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 19:56 
Enduo klubo narys

Kaip tai keista mums pasidarė, pasiūla po Korsikos buvo itin menka ir jau sutemus, mes patraukėme toliau nuo jūros į didesnį miestą Sassari. Ir ką, šis miestas pasirodė nieko nesiskiriantis nuo paprasčiausio europietiško miesto, mums neatrodė, kad esame saloje, maža to, su nakvyne ir čia buvo problemos, viešbučių buvo visiškai nedaug, o tie kuriuos rasdavome, buvo perpildyti. Po ilgu ir varginančių paieškų, mes vis tik tai radome hotelį Leonardo Da Vinči, kur mus sutiko priimti, tai buvo prabangus ir vienintelis viešbutis, kur mes praleidome naktį, besilankydami saloje - visos kitos mūsų nakvynės buvo gamtoje, palapinėje ir dažniausiai šalia jūros.

Kaip visada, Jolanta dar būdama namuose, parinko mums lankomas vietas, kurias mes aplankėme, tiesa nevisas, gi reikia turėti omenyje, kad landžioti po uolas ir lankytis muziejuose, kai temperatūra yra virš 30 laipsnių aukščiau nulio, yra reikalų, tokiais momentais ne tik tai nejauti malonumo, bet galvoji, kaip tau likti gyvam, aš čia visiškai rimtai, be ironijos.

Apskritai didžioji dauguma mano kelionių vyksta šiltuose kraštuose, žinau, kaip svarbu neprarasti budrumo, kontroliuojant savo organizmo būklę, be to, ir technika kartais neatlaiko karščio, kaip man buvo savo laiku Turkijos Antalijoje, kai užvirdavo benzinas kuro bake. Šį kartą Sardinijoje mano kūnas pasakė man, kad ir jo galimybes turi ribas.

Taip Sardinijoje buvo karšta, danguje visiškai nebūdavo debesų ir, važiuojant motociklu, ištisai pleškino saulė, vieną rytą, pajudėjus iš kempingo, man pradėjo svaigti galva, visa tai vyko vairuojant mocą - laimei, kad man užteko jėgų adekvačiai suvokti situaciją ir į tai sureaguoti.

Tuo kartu nebuvome nutolę nuo civilizacijos, bet sunerimę buvome ne juokais. Daug vandens ir poilsis pavėsyje, po šio reiškinio teko nusiimti moto striukę, taip gavosi, kad tą dieną ant moco sėdėjau visiškai be moto ekipo, neskaitant šalmo ir pirštinių, tiesa vandenį gėriau tiesiog litrais, o mano moto maikės nuo tos dienos pradėjo blukti tiesiog ant akių, aš jau nekalbu apie atviras kūno vietas, net kremas nuo saulės nepadėjo išvengti stipraus įdegio... Tiesa tokiais momentais vis pagalvodavau, kaip mūsų sportininkai Dakare ekstremaliomis sąlygomis sugeba ne tik važiuoti, bet važiuoti geram rezultatui, po šio palyginimo, mano važiavimas atrodo tik lengvas pasivažinėjimas, bet šis palyginimas man suteikdavo daug jėgų. Gerai, kad šitoks epizodas man buvo tik trumpalaikis reiškinys.

Gerų įspūdžių ir malonių akimirkų šių metų kelionėje buvo ženkliai daugiau. Nesiplėsiu apie Sardinijos lankomas vietas, visa tai galima nesunkiai surasti internete, aš atkreipsiu dėmesį į Sardinijos poilsio ir keliavimo motociklu ypatumus.

Kaip minėjau, kad pigiausias nakvynės būdas, keliaujant po salą, yra kempingo formatas palapinėje. Kempingą galima nesunkiai rasti, pasinaudojus internetu, laimei internetas ES nėra brangus, mums tai labai supaprastina visas paieškos procedūras, naudojantis internetu nakvynės vietos randamos itin greitai, iš anksto turint visą informaciją apie lokaciją, kainas ir visus kitus dominančius reikalus.

Tarkim mobilus telefonas mums padėjo nesunkiai susišnekėti su italais apie specifinius dalykus, dar atrodo nereikšmingas, bet malonus dalykas, kad būtent mobilusis telefonas su internetu padėjo greitai surasti italų kirpėją, kuris man, profesionaliai greitai, bet toli gražu nepigiai, padėjo atsikratyti nereikalingų plaukų.

Pastebėjome, kad keliaujančių motociklistų Korsikoje ir Sardinijoje buvo gana daug ir kuo aukštesni buvo kalnai, tuo daugiau sutikdavome motociklistų. Tose kraštuose yra populiaru išsinuomoti mocą ir keliauti su juo, taip keliaujančius motociklistus su itališkais numeriais, o kalbančius ispanų, vokiečių ir anglų kalbomis sutikdavome kiekvieną dieną. Tiesa lietuvių šioje kelionėje neteko sutikti apskritai. Bet Sardinijos apačioje, kempinge, teko pamatyti mocą su albaniškais valstybiniais numeriais, tiesa malonu buvo suvokti, kad italai, kalbėdami tarpusavyje, paminėdavo žodį Lituania, vadinasi žino tokią šalį, būdavo, kad net kolegos motociklistai pakalbindavo.

Būnant visą laiką šalia Viduržiemio jūros, mes jautėmės robinzonais šalia kitų robinzonų poilsiautojų, klimatas ten yra, kaip rodo filmuose afrikietiškas, visą dieną ir naktį iš rūbų ant savęs užsidėjęs tik šortus, uodų nėra ir naktį visiškai nešalta. Vanduo visą laiką buvo labai šiltas, mirkti jūroje, galima buvo valandomis, o panėrus, galima buvo stebėti įvairiausius gyvius.

Dabar, kai Vilniuje prasidėjo pirmosios šalnos, suvokiu, kad turėjau unikalią galimybę, savo akimis pamatyti daugybę gamtos stebuklų: laukiniai rausvieji flamingai, kuriuos galėjau stebėti gyvai, eukaliptų ir tikrųjų palmių giraitės, laukiniai kaktusai su prinokusiais vaisiais, spiečius skruzdėlių, kurių yra visur po kojomis ir net palapinėje, bet jos nekanda. O naktiniai itališkos gyvos muzikos koncertai, o šokiai iki paryčių, kai nematai nei vieno nusigėrusio ar apsirūkiusio neadekvato, visa tai buvo mūsų natūrali aplinka, prie kurios labai greitai pripranti ir pasineri į poilsio sūkurį, kartu su visais.

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Eilinis kempingas...
20190822_185324.jpg
20190822_185324.jpg [ 291.5 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip apsisaugoma nuo skruzdeliu. Apibarstyta vietineje parduotuveje nusipirkta druska...
20190817_195923.jpg
20190817_195923.jpg [ 210.14 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tenka susitaikyti su tuo, kad aplinkui verda gyvenimas, kaimynai visur yra per pora metru, bet vieni kitiems visiskai netrugdo ir nekreipia demesio. Iprastas fragmentas ir poilsiavietes
20190823_171730.jpg
20190823_171730.jpg [ 375.71 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Prie vandens gali prieiti bet kuris norintis, visiskai neprivaloma buti poilsiavietes gyventoju...
20190823_174010.jpg
20190823_174010.jpg [ 323.69 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Poilsio industrija su labai gerai isvistyta ifrastruktura. Vienintelis mums nemalonus niuansas, kad moco negalima laikyti salia palapines, sioms taisykles mes visa laika nusizengdavome, gi negalejome mes likti visiskai be elektros, nai ir jausmas, kai salia nera moco nekoks. Motociklistai mane supras...
20190821_200949.jpg
20190821_200949.jpg [ 368.49 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra ne foto montazas, ten yra jura. Nieko taip?
20190822_131439.jpg
20190822_131439.jpg [ 197.79 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mano siu metu atradimas- hamakas. Superinis daiktas.
20190821_082507.jpg
20190821_082507.jpg [ 153.64 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Viso labo 15 minuciu puodas buvo ant zemes. Si karta nuo gyvunijos jokiu nemalonumu neturejome, siais metais man net neiskrido uz kalnieriaus bite...
20190818_225350.jpg
20190818_225350.jpg [ 100.2 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Landziojome po siaurus tunelius, kur buvo pavojus apskritai uzstrigti ir visa tai su motobotais. Jolanta sako, kad patiko. Butent ta diena man pradejo vaidentis zvaigzdutes varuojant moca, temperatura 35 laipsniai...
20190819_134943.jpg
20190819_134943.jpg [ 146.51 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Teko pasiduoti i salos vyduri paziureti kokiu tai statiniu is didelio ceglu, iniciatorius buvo Jolanta. Idomume delei pranesiu vienam zmogui 20 min trukmes ekskursijos bilietas kainavo 12 euru, ypac naudingai isleides pinigus jauciausi klausydamas ekskursavodo kalbancio anglu kalba, kurios as iki siol neikertu...
20190819_135157.jpg
20190819_135157.jpg [ 134.02 KiB | Peržiūrėta 212 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 20:27 
Enduo klubo narys

O negatyvas, kaip gi be negatyvo - paklaustų kiekvienas lietuvis.

Buvo negatyvo ir buvo sunkumu, buvo neaiškumo ir buvo nerimo. Keliaujant motociklu, apskritai viskas yra nepalyginamai kitaip: visu pirma visą tą laiką jautiesi susiliejęs su gamta, visus gamtos malonumus ir sunkumus turi praleisti per save tiesioginio to žodžio prasme, šį kartą buvome pakliuvę į didžiulę liūtį su žaibais, kalnų viršūnėse, važiuojant nors ir asfaltuotu, bet labai siauru keliuku Sardinijos Olbia miesto prieigoje, kai nesi tikras, kad kuro užteks privažiuoti iki degalinės, kai pradedi dairytis užuovėjos palapinei pasistatyti. Nors šį kartą techninių problemų su mocu neturėjau, bet žabalioti kamščiuose kylant į kalną, kai moco sankaba pradeda nebeatlikti savo funkcijos, o aplenkti automobilio virtinės nėra jokios galimybės... Tokiais momentais pagalvoji, koks nelabasis mane čia atvarė, gi važiavau ilsėtis ir pasisemti geru emocijų... O kainos, kurios yra visiškai neadekvačios mūsų suvokimui, kuras labai brangus, kukliai papietauti kavinėje yra tiesiog žygdarbis pinigine prasme, viskas ten yra labai brangu, bet mes žinojome, kur važiavome.

Dar įdomus niuansas, keliaudamas per svečias šalis, prisitaikau prie eismo sąlygų, važiuoju taip, kaip tai daro vietiniai, tai yra, neišsiskiriu iš bendrojo eismo srauto. Šiais metais gavau laimės laišką už greičio viršijimą iš Austrijos Ciuricho, nusižengimas buvo ne itin didelis, viso labo 11 km/h viršijus normą, bet 50 Eurų teko sumokėti į Austrijos biudžetą, man visa tai yra nauja patirtis.

Nepaisant visų niuansų, esu patenkintas savo šių metų kelione, per dvidešimt dienų patyriau daug gerų ir naujų reiškinių, apžergęs motociklą, įveikiau 6006 km, daug plaukiau laivu, turėjau tik vieną avarinę situaciją Italijoje su vietos savivarčiu.

Dėkingas rėmėjams, prisidėjusiems prie mano šių metų kelionės, už patarimus Enduro klubo gerbėjams Linui ir jo draugei, kurie 2015 metais įveikė šį maršrutą.

Kur važiuosiu kitais metais, nežinau, bet žinau, kad važiuosiu ir dar aš žinau, kad gyvenimas yra gražus ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Visos keliones metu dziaugiausi, kad buvau paemes duju virykle. Ak deja dujos pasibaige o norejosi, bent karstos kavos arba arbatos ir cia mus gelbejo stebuklingasis uzvirtukas. Prausykloje visada galima surasti rozete ...
20190826_090033.jpg
20190826_090033.jpg [ 81.42 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sardinijoje teko lankytis, kus atostogauja turtuoliai...
O vanduo visur tiesiog pasakisko skaidrumo ir aisku siltas o mes tradiciskais su moto amunicija...

20190826_140353.jpg
20190826_140353.jpg [ 116.51 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O juokingai man ziurejosi, kaip Jolanta bendravo su senjora, kuri angliskai nerubina...
20190825_103327.jpg
20190825_103327.jpg [ 162.01 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Eukaliptu gyraite- primine Portugalija. Oras nuostabiai svarus...
20190825_091446.jpg
20190825_091446.jpg [ 250.35 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Patikekit, kad kaktusas ne plastmasinis. Tiesa si karta kaktuso vaisiaus nevalgeme
20190824_195518.jpg
20190824_195518.jpg [ 179.16 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Perkant bilieta buti teisingai nurodyti valstybini numeri. Po vieno tokio nesklandumo tiesiog parodau nuotrauka is savojo mobilaus telefono su valstybiniu numeriu
20190823_184005.jpg
20190823_184005.jpg [ 100.7 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Norint galima isplaukti i jura ir nardyti su akvalangais arba tiesiog su spiningu gaudyti zuvi nuo prieplaukos...
20190824_193549.jpg
20190824_193549.jpg [ 181.23 KiB | Peržiūrėta 209 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 21:04 
Enduo klubo narys

Fotografijos is keliones ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: O laivu grozis ...
20190826_213709.jpg
20190826_213709.jpg [ 248.61 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ir iprastas vaizdelis laive. Zmones be kompleksu miega tiesiog ant kilimines dangos salia tualeto, tiesiog koridoriuje...
20190826_234251.jpg
20190826_234251.jpg [ 206.14 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ismokome miegoti sededami
20190827_015009.jpg
20190827_015009.jpg [ 144.88 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Klimatas toks palankus net atviroje juroje, gali buti denyje.
20190826_234808.jpg
20190826_234808.jpg [ 285.6 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Laivyba Italijoje isvystita puikiai- jurine valstybe
20190826_202713.jpg
20190826_202713.jpg [ 142.06 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Atostogaujantis Italai grizta namo.
20190827_084541.jpg
20190827_084541.jpg [ 208.3 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mes jau laive. Po 12 valandu mes busime Europoje
20190827_084556.jpg
20190827_084556.jpg [ 147.04 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot ir prisiplaukiojome mes su mocu.
Aisku visur mocai ivaziuodavo pirmieji ir isvaziuodavo be eiles ...

20190826_202018.jpg
20190826_202018.jpg [ 285.64 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Si karta kelimasis i Europa. Ir vel komandos puikus darbas...
20190826_202021.jpg
20190826_202021.jpg [ 167.73 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos Alpese pasineriau i motociklistu roju. Vokieciai ten vaziuoja isleisti susikaupusia itampa.
Ak, kaip noretusi ten pavaziuoti be inkaro ir be bagazo...

20190828_135036.jpg
20190828_135036.jpg [ 375.82 KiB | Peržiūrėta 208 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 22:55 
Enduo klubo narys

Dar truputis uzfiksuotu akimirku is keliones po Sardinija...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: O tokiais vaizdais mus pasitiko Prancuzijos Korsica ...
IMG_9189.JPG
IMG_9189.JPG [ 529.33 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atrodo atplukdytas laivu automobiliukas siuo atveju su angliskais valstybiniais numeriais...
IMG_9465.JPG
IMG_9465.JPG [ 553.64 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra turtuoliu pamiegta vieta, kur orestakratais nuosavais laivais atsiplikdo net savo ekzotiskus auomobilius, kad su prabanga galetu vazinetis po sala...
20190826_140558.jpg
20190826_140558.jpg [ 263.04 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Olbijos uostas. Cia mes atsisveikinome su Sardinija ...
20190823_185006.jpg
20190823_185006.jpg [ 260.75 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Apsilankyti kirpikloje jau tampa tradicija. Meistras Dziovani turi dvi padejejas, del to vienu mtu jis sugeba aptarnauti trys klientus... Na aisku ir kaina uz nukirpima sardiniska...
20190824_121516.jpg
20190824_121516.jpg [ 194.34 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra pieciausias Sardinijos taskas, kur savo akimis pamateme flamingus ...
20190819_192212.jpg
20190819_192212.jpg [ 446.46 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tai yra vienas is kempingu, kur mocas negali buti salia palapines, per dvi paras negavome nei vienos pastabos del taisykliu nesilaikimo...
20190822_152427.jpg
20190822_152427.jpg [ 578.1 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip atostogauja italai ir visiskai nebutina jiems eiti prie juros- isitikinau ...
20190822_132324.jpg
20190822_132324.jpg [ 322.18 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai toki kaktuso vaisius yra prinokes...
20190824_124555.jpg
20190824_124555.jpg [ 161.22 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai tokios kainos kavineje- fragmentas is meniu ...
20190822_100918.jpg
20190822_100918.jpg [ 118.36 KiB | Peržiūrėta 202 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 23:17 
Enduo klubo narys

Keletas uzfiksuotu akimirku is kliones ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Kalnuose buvo daug staciu ir siauru gatveliu, si karta dazniau Jolantai liepdavau nulipti nuo moco. Vienam vaziuoti tokiom salygom net idomu...
IMG_9344.JPG
IMG_9344.JPG [ 345.32 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kurortinis kamstis o as pamazu vaziuoju vienas...
IMG_9289.JPG
IMG_9289.JPG [ 411.79 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip atrodo kamstinis medis su nupjauta zeve, is zeves gaminami kamsciai sampanui ir vynui. Tai yra Sardinija ...
IMG_9323.JPG
IMG_9323.JPG [ 430.16 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ar gi tai ne stebuklas? Kokie vaizdai...
IMG_9300.JPG
IMG_9300.JPG [ 308.79 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Tokiais automobiliais vazineja vietiniai ...
IMG_9308.JPG
IMG_9308.JPG [ 204.91 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Kai vaziuoti i kalna teko itin lietai, tuomet Jolanta nulipdavo ir ejo savo eiga o as vaziavau vienas ...
IMG_9285.JPG
IMG_9285.JPG [ 342.35 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Vaziuodamas kamstyje su apkrautu mocu per didelius karscius, jauciau diskomforta, bet mocas puikiai atlaike apkrovas. Tiesa Africa Twin, be deziu tiesiog narde tarp masinu ...
IMG_9263.JPG
IMG_9263.JPG [ 320.46 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot noretusi man nors karteli ilipti i laivo vydu...
IMG_9248.JPG
IMG_9248.JPG [ 395.41 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ir vel Banifacijaus prieplauka. Vaziavau su savo mocu salia milionines prabangos
IMG_9241.JPG
IMG_9241.JPG [ 304.68 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Italijoje teko 10 km pasedeti ant uodegos Vengru motociklistams. Uzsenieciai ant moco ten yra retenybe ...
IMG_9154.JPG
IMG_9154.JPG [ 306.87 KiB | Peržiūrėta 200 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 23:27 
Enduo klubo narys

Foto is keliones i Sardinija ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Didziausias aplankytas Europos miestas buvo Frankfurtas.
IMG_9594.JPG
IMG_9594.JPG [ 282.74 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Sardinijos Palanga. Apsistoti ten nebuvo jokio noro, bet as tai maciau ...
IMG_9282.JPG
IMG_9282.JPG [ 564.49 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai tiek kilometru teko nuvaziuoti aplankant Sardinija...
20190901_183417.jpg
20190901_183417.jpg [ 205.73 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos kalnai...
IMG_9550.JPG
IMG_9550.JPG [ 221.21 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Paziurejau, kad Kempingai Sardinijoje dirba istisus metus. Keista, kad ten nera ziemos ...
IMG_9418.JPG
IMG_9418.JPG [ 402.89 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2019, 23:39 
Enduo klubo narys

Akimirkos is 2019 keliones ...

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Jolanta puikiai atlaike kelione. Sakyciau ji tobulai atliko savo sturmano pareiga...
20190831_131224.jpg
20190831_131224.jpg [ 98.42 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pro lenkisko motelio langa matosi Vokietija o vakare net girdejosi, kai vokiskai rekaudavo jaunimas. Keistai viskas atrode ...
20190829_194632.jpg
20190829_194632.jpg [ 111.12 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Lenkija, tai tarsi namai ...
IMG_9607.JPG
IMG_9607.JPG [ 226.83 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Jolanta randasi Lenkijoje o kitame upes krante yra vokietija, tai yra Giorlitz ...
20190830_073937.jpg
20190830_073937.jpg [ 153.22 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Aisku, kad negalejau praleisti progos apsilankyti motociklistu rojuje. Deja is ten isejau tusciomis rankomis. Musu moto salonai siulo zenkliai mazesnes kainas ...
20190829_104349.jpg
20190829_104349.jpg [ 303.15 KiB | Peržiūrėta 199 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2019, 20:22 

Rushanai! BRAVO! Labai skaniai susiskaite.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 14 pranešimai(ų) ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti: