Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 3 pranešimai(ų) ]
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rushanas i Sardinija 2019 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 01 Spa 2019, 22:36 
Enduo klubo narys

Užsiregistravo: 04 Bir 2007, 23:00
Pranešimai: 766
Miestas: Vilnius
Rugpjūtis, pats karščiausias metų mėnuo ir jau eile metų, būtent rugpjūtį išvažiuoju motociklu iš namų į rimtesnę kelionę - vadinu tai savo metų kelione. Taip, šių 2019 mano metų kelionė buvo Sardinijos kryptimi.

Kodėl Sardinija? Vienos konkrečios priežasties tam nėra, sakyčiau tai buvo greičiau praeitų metų kelionės per Ukrainą į Gruziją atsvara. Norėjosi civilizacijos ir logikos, ukrainietiškas proto knisimas prieš metus paliko gilų negatyvų pėdsaką, be to, Sardinija yra sala, o į salą, kaip žinia reikia plaukti laivu ir nuo to kelionė turėtų būti itin įdomi.

Patikslinu, kad važiavau vis dar tuo pačiu motociklu BMW F 800 GS. Aišku su savo prityrusiu šturmanu ir strategu Jolanta.

Tiesa pasakius, Jolanta mane dubasino jau eilę metų, kad mes tiesiog privalom aplankyti Sardiniją, į ką aš skeptiškai numodavau ranka, nukreipdamas pokalbį kita tema. Kas gi ten gali būti įdomaus, gi esame pabuvoję net Sicilijoje, kuri priklauso tai pačiai Italijai ir apskritai yra ženkliai toliau ir piečiau už Sardiniją, o Italijos ,,batą,, pravažiavome visą zigzagais ir praleidome ten, važiuodami motociklu, gana nemažai laiko. Užbėgdamas į priekį, galiu prisipažinti, kad taip galvodamas aš labai klydau.

Kelionės krypties pasirinkimo metas paprastai būna, kai moto sezonas jau yra prasidėjęs, o laikui bėgant, pamažu yra ruošiamasi kelionei, tai yra informacijos rinkimas, technikos paruošimas ir kartais tobulinimas ir pritaikymas konkrečiai kelionei. Pastebėjau, kad kiekvienais metais prisitaikau techniką taip, kad kelionė būtų kuo komfortiškesnė ir teiktų daugiau malonumų, o ne keltų problemų. Mocas būna paruoštas kaip galima geriau.

Italija brangi šalis, o kurortai joje sezono metu yra itin brangūs, todėl pasirinktas palapinės poilsio ir nakvynės formatas, tik šį karta buvo nuspręsta imti itin mažai asmeninių daiktų. Jeigu įdomu, galiu pranešti, kad buvo atsisakyta puodų rinkinio maisto ruošimui ir įkrautas minimalus civiliu drabužių kiekis. Pilnai susipakavus visus daiktus įsitikinau, kad dalinai tikslo pasiekiau, išorėję, ant šoninių dėžių buvo pritvirtinti Kregos sandarūs kompaktiniai maišai, kuriuos standžiai pritraukiau, tvirtindamas su specialiais diržais ir aišku palapinė ant centrinės dėžės, išorėje. Daiktai gi dėžėse buvo tiesiog kompaktiškai sudėti, o ne sutrombuoti, visa tai reiškia, kad bet kurį, net sunkiai prieinamą daiktą, galėjau pasiekti gana greitai.

Tiesa, paskutinę akimirka, įkroviau dujų balionėlį ir vieną nedidelį puodą arbatai išsivirti, kas labai pasiteisino. Visumoje pasiruošimas gavosi techniškas racionalus ir greitas. Visas praleistas laikas prie jūros buvo gamtoje, mūsų namai buvo palapinė, o virtuvė nedidelis plotelis su patiesalu. Sakyčiau kempinguose gyvenome mes tiesiog poniškai, pirmą kartą į kelionę buvau paėmęs hamaką, turėjome kėdutes, stalą atstojo su staltiese užklotos dėžės, pripučiamus čiužinius ir aišku dujų viryklę, jeigu prie viso to pridėti kempingo patogumus ir puikų klimatą, tai galima teigti, kad sąlygos poilsiui mums buvo tiesiog tobulos, be to ir ne itin brangios.


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Siais metais, kaip niekada daug plaukeme laivais
20190814_083208.jpg
20190814_083208.jpg [ 118.07 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ak, kaip noretusi isvaziuoti kelioms savaitems neaipsikrovus ir toli. Siais metais vel apsikarstes iki negaliu, bet uztai gyvenome gamtoje pilnaverti komfortiska gyvenima, su maksimum patogumais
20190823_140345_001.jpg
20190823_140345_001.jpg [ 108.97 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Siais metais, kelione buvo visiskai be proto knysymo, neisvaziuojant is ES...
IMG_9565.JPG
IMG_9565.JPG [ 153.21 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai sita stebuklinga salis. O ivaziavome i ja visiskai ne pompastiskai...
20190812_171423.jpg
20190812_171423.jpg [ 159.46 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Toks vaizdas matosi is motelio balkono, galima valandu valandas sedeti ir stebeti pro sali vaziuojancius mocus. Tai yra Italija
20190827_185343.jpg
20190827_185343.jpg [ 122.29 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos kelio krasto zymeklis, kai buna uzsnigti keliai. Vasaros metu ,,piestukai " buna tvarkingai sudeti po pavesyne.
20190811_173531.jpg
20190811_173531.jpg [ 141.21 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Austrijos Idealus keliai. Per siu metu kelione turejau bent desimt Transfaganashanus, Austrijoje, Italijoje, Korsikos ir Sardinijos saluose ...
20190811_185313.jpg
20190811_185313.jpg [ 143.27 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mocas nors ir sunkus, bet valdesi nesunkiai. Pirma keliones diena iveikeme viso labo 840 km
20190810_193647.jpg
20190810_193647.jpg [ 231.4 KiB | Peržiūrėta 291 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Rushanas i Sardinija 2019 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 03 Spa 2019, 20:47 
Enduo klubo narys

Užsiregistravo: 04 Bir 2007, 23:00
Pranešimai: 766
Miestas: Vilnius
Startavome mes iš namų ankstyvą šeštadienio rytą, turėdami pilnas tris savaites atostogų. Aišku tradiciškai Lenkija ir aišku tradiciškai noras nuvažiuoti kuo daugiau kilometrų nuo namų. Deja, kaip dažniausiai man būna, kad iš Lenkijos pirmąją dieną ištrūkti nepavyko ir visai ne dėl to, kad važiavome apkrautu mocu ir dvisėda, priežastis - remontuojami keliai ir kamščiai, be to, ir važiuoju kelionėje be fanatizmo, nerizikuodamas. Šį kartą pirma nakvynė buvo Krokuvoje, pernakvoti teko komfortiškai, nebrangiame motelyje. Pavadinčiau pirmą kelionės dieną - adaptacijos diena, kuri praėjo automatiškai sklandžiai. Toliau eigoje buvo maršruto koregavimas ir įvairių šalių sienų kirtimas. Dar prieš išvykstant, buvome nusprendę aplenkti Šveicariją su jos drastiškai apmokestintu įvažiavimu. Pralėkėm Čekiją ir Austriją su jos simboliniu mokesčiu už vinjetę ir štai mūsų tikslo šalis Italija. Italijos keliai buvo pasirinkti vietinės reikšmės - nemokami. Jau eilę metų važiuoju į Europą, vengdamas mokamų kelių.

Pradžioje paminėjau, kad kelionės tikslas buvo Sardinijos sala, o pasikrauti į laivą buvo nuspręsta Italijos Genovos uostamiestyje.

Važiuojant iki Genovos, stebėjausi kelio būkle, kalnuotose vietovėse grožėjausi įvairiausių motociklų gausa, puikiais vaizdais ir apskritai italų tvarka ir kultūra. Jau ketvirtą kelionės dieną pasiekėme uostamiestį, tiesa jau pavėlavę į keltą, bet tai nebuvo bėda, sekantis keltas buvo po aštuonių valandų, reikėjo tik pralaukti naktį. Nusipirkę bilietus į rytinį keltą, mes susikyšome po karštos picos gabaliuką kiniečių restorane jau 12 valandą nakties ir nuvažiavome į krovinių terminalą, kur ant suoliuko lauke, tiesiog pusiau gulom pamiegojome, tiksliau miegojau aš, Jolanta sėdėjo nesumerkusi akių, mat aplinka buvo ne itin jauki ir, kaip jai atrodė, visiškai nesaugi. Ne itin gerai apšviestame terminale buvo sukrauti konteineriai, įvairiausios transporto priemonės ir statybine technika, buvo matyti, kad kai kurie kroviniai čia stovi ne vieną mėnesį su šsdaužytais stiklais ir nuleistomis padangomis, dar netoli mūsų maždaug už dvidešimties metrų, kartoninėse dėžėse miegojo bomžas, dar toliau kitas. Aš gi buvau visiškai ramus, dėl to, kad aplinkui buvo nemažai kamerų, o policija čia lankydavosi maždaug kas pusvalandį, be to, buvau gana stipriai nusialinęs ir tiesiog nulūžau ant suolo. Taip Genovos uoste, krovinių terminale, mes sulaukėme ryto, aš pailsėjęs ir išsimiegojęs, o Jolanta laiminga, kad pagaliau patekėjo saule ir mes galėsime tęsti savo kelionę tikslo link.

Tiesa prieš išplaukiant laivu, paminėsiu nemalonų niuansą, kuris nutiko mums neprivažiavus Genovos. Absurdiška situacija: taip gavosi, kad visiškai netyčia įvažiavau į mokamą kelią, pravažiavęs pakeltą šlagbaumą. Pristabdžius prie automato, nesimatė operatoriaus ir tuo metu nepastebėjau jokio išlindusio iš aparato bilietuko, pravažiavau su nuostata išvažiuoti iš mokamo kelio, kai bus išvažiavimas. Maždaug po dešimties kilometrų, važiuojant pro kontrolės postą, prie nuleisto užtvaro, langelyje sėdėjo jaunas vyras, kuriam pabandžiau viską paaiškinti. Taip gavosi, kad jis kalbėjo itališkai, aš lietuviškai, pokalbio kulminacija buvo tokia, kad už manęs susikaupė nemaža automobilių virtinė, o operatorius man įteikė čekį, iš kurio supratau, kad man teks susimokėti baudą, viso labo 76 eurų dydžio ir dar aš aiškiai supratau, kad nesusimokėjus, mane suras net Lietuvoje, dėl to sumokėti jis rekomendavo geranoriškai, visa tai jis sake su plačia itališka šypsena. Buvau pagatavas jį ištraukti iš budelės ir buvau nusiteikęs siekti tiesos, situacija kaito iki to momento, kol neįsiterpė Jolanta. Ji uždėjo man ranka ant peties ir ramiu tonu ištarė - tegul paspringsta mūsų eurais, mes gi žinome, kad esame teisūs, po šių žodžių, mano pasipiktinimas žaibiškai dingo, dar po kelių minučių mes tęsėme savo kelionę visiškai pamiršę prarastus pinigus. Ko gero tai buvo vienintelis nemalonus niuansas visos keliones metu.

Dar truputėli apie Genovą... Būsimiems keliautojams į tuos kraštus besiruošiantiems plaukti keltu, patarčiau Genovoje iš anksto pasižiūrėti, kur yra įvažiavimas į uostą pasikrovimui į laivą, eismas Genovoje yra labai intensyvus net naktį, o įvažiavimas į keleivinį terminalą yra labai mandras, per tunelį. Mes prasičekinome įvažiavimą kai tik nusipirkome bilietus, dėl to problemų, įvažiuoti į uostą, neturėjome. Dar patarimas, rekomenduoju turėti valstybinio numerio nuotrauką, kad galėtumėte parodyti tai kasoje, kai perkate bilietą, mat perkant bilietą vietoje valstybinio numerio mums įrašė motociklo markę, nors paduodant dokumentą buvo aiškiai parodyta, kur užrašytas valstybinis numeris, tai yra niuansas, dėl kurio buvome sulaikyti ir užlaikomi kelias minutes, įvažiuojant į keltą, kol neišsiaiškino klaidos. Visa tai yra tik niuansai, kurie visiškai nesugadino puikaus keliones pojūčio.


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Ir aisku miegas tiesiog ant denio suolu, ten visa tai suvokiama, kaip naturalu dalyka.
20190814_094541.jpg
20190814_094541.jpg [ 184.06 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: bunant laivo vyduje net nesijaucia, kad randiesi atviroje juroje
20190814_080132.jpg
20190814_080132.jpg [ 217.64 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Klimatas sausumoje ir juroje toks siltas, kad diena, nakti ir bunant ant laivo denio visiskai nereikia striukes. Taip atrodo kelto keleiviai ant denio
20190814_101103.jpg
20190814_101103.jpg [ 75.94 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: bunant Italijoje visa laika gereme ju nepakartojama Espresso... Tokios kavos neteko ragauti niekur...
20190813_113416.jpg
20190813_113416.jpg [ 76.22 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Pasikrovimas i laiva vyksta itin greitai ir techniskai be jokio chaoso. O mocai tvirtinami profesionaliai ir isnaudojant kieviena centimetra.
20190814_073310.jpg
20190814_073310.jpg [ 229.45 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Musu pirmas plaukimas prasidejo tekant saulei Genovos uoste
20190814_065105.jpg
20190814_065105.jpg [ 125.38 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Italijoje pries keliantis i laiva motociklai visuomet sustatomi eiles pradzioje...
20190814_065833.jpg
20190814_065833.jpg [ 170.29 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Genovoje pro keleivinio terminalo langa pamateme prisvartuota kelta i kuri mes nepatekome. Musu keltas turejo isplaukti po nakties ...
20190813_203740.jpg
20190813_203740.jpg [ 216.2 KiB | Peržiūrėta 251 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Rushanas i Sardinija 2019 rugpjutis ...
StandartinėParašytas: 03 Spa 2019, 21:29 
Enduo klubo narys

Užsiregistravo: 04 Bir 2007, 23:00
Pranešimai: 766
Miestas: Vilnius
Mes jau laive. Pasikrovimas vyko labai techniškai ir sklandžiai, uosto komanda ir kelto įgula dirbo, kaip tikslus mechanizmas, patikra vyko greitai, o transportas buvo trombuojamas į laivą greitai ir sklandžiai, tarpai tarp automobilių buvo minimalūs, vos tik keli centimetrai, mocai buvo pririšami komandos narių, saugant techniką, net per kartono intarpą, rišant prie denio. Kai po sklandžios procedūros pakilome ant denio, dar kelias dešimt minučių stebėjome pasikrovimo ir kontrolės darbus ir aišku prisiminėme, kaip visa tai vyksta Ukrainoje. Būtų naudinga pasižiūrėti Ukrainos uosto ir valdžios atstovams, kaip reikia organizuoti darbą, kad pas juos norėtų važiuoti turistai. Na bet tiek to, mes plaukėme aštuonias valandas ir turejome patekti į mūsų kelionės pirmąją salą Korsiką, ji priklauso Prancūzijai.

Šiais metais, kaip niekada, su jūra, laivyba ir uostais mes buvome labai glaudžiai susiję, na tiesiog praleidome tame daug laiko. Patinka man plaukti laivu, o šį kartą man net pavyko pamatyti neįtikėtiną reginį, tiksliau mes su Jolanta pamatėme plūduriuojantį, vangiai judantį banginį - taip banginį. Matėsi jis labai aiškiai, rudas didžiulis baslys, kuris leido vandens fontaną iš nugaros, keleiviai fotografavo ir šukavo Balena, Balena, negalėjau banginio supainioti su delfinu, nes delfinas yra ženkliai mažesnis ir juda jie visiškai kitaip. Skylė banginio kuproje atrodė labai didelė, sakyčiau ten lengvai galėjo sulysti mano koja. Kodėl nenufotografavau, o todėl, kad tas vaizdas buvo vos kelias akimirkas, jeigu bučiau bandęs nufotografuoti, vargu, kad gautųsi daugiau mažiau aiškus vaizdas, bet tuo kartu galėjau visą dėmesį nukreipti į plūduriuojantį gyvūną. Patikslinsiu, kad laivo greitis buvo gana didelis, net 34 km/h, greitis buvo matuotas savo navigacija, mat turiu tokį įprotį, pasiimti GPS su savim. Vėliau Google pasižiūrėjau informaciją apie banginius Tirėnų jūroje, sužinojau, kad tai yra įmanoma, bet manoma, kad tai itin retas reiškinys.

Prancūzijos Korsika mus pasitiko įsisiautėjusiu karščiu ir užkimštais keliais, miesteliai buvo sunkiai pravažiuojami. Palei laikrodžio rodyklę, pakrante mes leidomės link Sardinijos, tiesa tempas mūsų ženkliai sumažėjo, gi aplinkui buvo stebuklinga gamta. Su Jolanta buvome sutarę, kad apsistosime ten , kur bus tinkama vieta palapinei, kuo arčiau jūros, aišku tai turėjo būti kempingas, statyti palapine bet kur Europoje yra uždrausta, be to, ir vietų tokių nėra. Korsikos gamta yra labai įvairi, nuo uolų iki puikaus paplūdimio smėlio ir aišku kiekvienas žemės lopinėlis yra užimtas civilizacijos.

Gerą kempingą mes aišku radome nesunkiai. Sakyčiau kempingų infrastruktūra Korsikoje yra labai išvystyta ir labai populiari, žmonės keliauja motociklais, kemperiais, automobiliais arba tiesiog dviračiais. Didžioji dauguma kempingų yra aukštos kokybės, trijų arba keturių žvaigždučių, tai yra tarsi mini miesteliai su savo paplūdimiais, kavinėmis, pramoginiais ir sporto kompleksais, kur kiekvienas sau randa užsiėmimą. Aš jau nesakau, kad visa tai yra šalia šiltos jūros. Mūsų pirmasis Korsikos kempingas toks ir buvo, pavadinimu Mirandella. Šiame kempinge užtrukome tik vienai nakčiai, bet to, užteko, kad patirtume įdomų reiškinį, o reiškinys buvo įdomus tuo, kad įbridus į vandenį, tave apspisdavo mažosios žuvytės ir gnaibydavo tavo kūną, kaip sanitarai, matyt jos ant kūno paviršiau rasdavo sau maistingų medžiagų, o jeigu vandenyje ilgesnį laiką stovėdavai vienoje vietoje nejudėdamas, žuvytės tiesiog įsisiautėdavo ne juokais ir gnybdavo gana skaudžiai. Gerai, kad tuo metu buvau su glaudėm, priešingu atveju, ko gero būčiau nukentėjęs kaip vyras ženkliai skaudžiau. Tiesa tame kempinge mums pasiūlė rinktis vietą palapinei su 40% priemoka, viso labo tik 50 metrų nuo vandens, turint omenyje, kad vienos paros pragyvenimas kempinge ir taip nėra pigus, mes pasirinkome paprastesnę vietą savo stovyklavietei.

Korsika mums įsiminė, kaip atostogaujančių rojus, turistų ten pilna visur ir bet kuriuo laiku, visas salos gyvenimas orientuotas į turizmą, aišku ir kainos viskam šiuo metų laiku būna didžiausios. Dar pastebėjome, kad didžioji dauguma turistų yra prancūzai.


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Nors ir atrodo, kad buitis yra skurdi, bet turejome mes viska, kad pilnaverciai ilsetis...
20190816_084423.jpg
20190816_084423.jpg [ 197.8 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Mes esame ne pasakoje o Bonifacijos realybeje...
Prieplauka nuo kalno ...

20190815_201145.jpg
20190815_201145.jpg [ 105.91 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O tai yra tiesiog Bonifacijaus unikalus kampelis. Kempingas isskaptuotas uoloje ir atitvertas akmenyne tvora ir tiesiog pasakisku kaktusu, kuris yra naturaliai isauges. Sakyciau, tai yra mano vienas isimintiniausiu kempingu. Tiem kas lankysis Bonifacijoje- butinai rekomenduoju. Surasti ji paprasta, jis yra salia TOTOAL degalines.
20190816_084615.jpg
20190816_084615.jpg [ 247.91 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ot patinka man lietai pazabaliuoti ten kur privaziuoti sunku. Teko mums per Bonifacijaus krantine pravaziuoti motociklu...
20190816_122632.jpg
20190816_122632.jpg [ 203.65 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Bonifacijaus centrines gatves fragmentas.
20190816_134414.jpg
20190816_134414.jpg [ 269.07 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Stai, kaip Bonifacijaus uoste keltas laukia savo naujos keleiviu ir transporto partijos. Plaukti teks maziau, kaip valanda o bilieto kaina tiesiog kosmine- apie 150 euru...
20190816_141055.jpg
20190816_141055.jpg [ 189.26 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Ak, kaip man patinka atsistoti eiles pradzioje be jokiu vaziavimu be eiles, Italijoje tai yra taisykle. Apskritai i vaziuojanti tarp automobiliu moca, jie ziuri visiskai abejingai ir daznu atveju net duoda kelia ...
20190816_144807.jpg
20190816_144807.jpg [ 208.07 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Nors Italai suvokiami, kaip nepersidirbantis, bet, kai reikia viska atlikti greitai ir techniskai, jiems tai puikiai gaunas. Vel profesionalus pasikrovimas i laiva...
20190816_152527.jpg
20190816_152527.jpg [ 116.86 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: Taip plaukdami savo laivu grozejomes vaizdais, norejosi plaukti kuo lieciau. Pastebejau, kad idomu stebeti buvo visiems be isimties keleiviams ...
20190816_152745.jpg
20190816_152745.jpg [ 187.73 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Failo aprašymas: O taip mes atsisvekiname su korsika. plaukent laivu gana stipriai bangavo o kai kurios keleivius net papikindavo...
20190816_153950.jpg
20190816_153950.jpg [ 147.16 KiB | Peržiūrėta 247 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimasAtsakymo rašymas Puslapis 11   [ 3 pranešimai(ų) ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007